Sunday, March 3, 2024
Home / PARTNER MK  / Zadbaj o pielęgnację swojego dziecka

Zadbaj o pielęgnację swojego dziecka

Dzieci są wymagające. Ich skóra jeszcze bardziej

Skóra dziecka jest wymagająca / fot. Fotolia

Jako rodzice, staramy się jak najlepiej dbać o nasze pociechy. Starannie dobieramy posiłki, preparaty do pielęgnacji, pieluszki. Jednak w świecie pełnym reklamy i ogromu produktów ciężko pozostać pewnym swojej decyzji i tego, czy rzeczy, które kupujemy z myślą o bezpieczeństwie i zdrowiu malucha aby na pewno są dobre…

Skóra dziecka jest wymagająca / fot. Fotolia

W sklepach znaleźć można dziesiątki kosmetyków dla dzieci, których producenci zapewniają rodziców na etykietach, że są one opracowane z myślą o delikatnej skórze dziecka. Jednak są to puste slogany reklamowe, a zagłębiając się w skład produktów możemy znaleźć składniki takie jak laurylosiarczany sodu (detergenty myjące, które mogą wywoływać podrażnienia i przesuszenie skóry), parabeny (substancje konserwujące wywołujące reakcje alergiczne), glikole (rozpuszczalniki, które przenikając przez skórę, przedostają się do krwi i wpływają na wątrobę, szpik kostny i komórki krwi), parafina, mineraloil, petrolatum (odpowiadają za tworzenie warunków dla rozwoju bakterii), sztuczne substancje zapachowe (wykazują się właściwościami uczulającymi).

Ta chemiczna petarda wydaje się nie do zniesienia dla człowieka dorosłego, a co dopiero mówić o wrażliwej skórze małego dziecka. Grubość skóry dziecka to tylko 20 proc. skóry dorosłego człowieka. Cieńsza warstwa rogowa i luźno rozmieszczone komórki, a także mała aktywność gruczołów łojowych i potowych powodują, że płaszcz ochronny skóry jest słaby, a zdolność do obrony przed czynnikami zewnętrznymi ograniczona. Dopiero ok. 12 roku życia zyskuje ona pełnię możliwości.

Jak zatem chronić nasze pociechy i na jaką pielęgnację postawić? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, co znajduję się w składzie danego produktu. Odpowiednie mogą okazać się kolagenowe produkty, preparaty, które oddziałują na skórę wielokierunkowo. Chronią ją przed przesuszeniem i bakteriami, a jednocześnie nawilżają. Jak kolagenowy żel do kąpieli dla dzieci Colway, czy krem o tych samych właściwościach. Produkty w swoim składzie mają jedynie naturalne składniki. Warto także do kuracji włączyć odpowiednią suplementację, np. BabyCol – kapsułki wzmacniające odporność.

Produkty możecie znaleźć tutaj:

BabyCol 60 kapsułek

 

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ