Thursday, April 15, 2021
Home / PARTNER MK  / Zadbaj o pielęgnację swojego dziecka

Zadbaj o pielęgnację swojego dziecka

Dzieci są wymagające. Ich skóra jeszcze bardziej

Skóra dziecka jest wymagająca / fot. Fotolia

Jako rodzice, staramy się jak najlepiej dbać o nasze pociechy. Starannie dobieramy posiłki, preparaty do pielęgnacji, pieluszki. Jednak w świecie pełnym reklamy i ogromu produktów ciężko pozostać pewnym swojej decyzji i tego, czy rzeczy, które kupujemy z myślą o bezpieczeństwie i zdrowiu malucha aby na pewno są dobre…

Skóra dziecka jest wymagająca / fot. Fotolia

W sklepach znaleźć można dziesiątki kosmetyków dla dzieci, których producenci zapewniają rodziców na etykietach, że są one opracowane z myślą o delikatnej skórze dziecka. Jednak są to puste slogany reklamowe, a zagłębiając się w skład produktów możemy znaleźć składniki takie jak laurylosiarczany sodu (detergenty myjące, które mogą wywoływać podrażnienia i przesuszenie skóry), parabeny (substancje konserwujące wywołujące reakcje alergiczne), glikole (rozpuszczalniki, które przenikając przez skórę, przedostają się do krwi i wpływają na wątrobę, szpik kostny i komórki krwi), parafina, mineraloil, petrolatum (odpowiadają za tworzenie warunków dla rozwoju bakterii), sztuczne substancje zapachowe (wykazują się właściwościami uczulającymi).

Ta chemiczna petarda wydaje się nie do zniesienia dla człowieka dorosłego, a co dopiero mówić o wrażliwej skórze małego dziecka. Grubość skóry dziecka to tylko 20 proc. skóry dorosłego człowieka. Cieńsza warstwa rogowa i luźno rozmieszczone komórki, a także mała aktywność gruczołów łojowych i potowych powodują, że płaszcz ochronny skóry jest słaby, a zdolność do obrony przed czynnikami zewnętrznymi ograniczona. Dopiero ok. 12 roku życia zyskuje ona pełnię możliwości.

Jak zatem chronić nasze pociechy i na jaką pielęgnację postawić? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, co znajduję się w składzie danego produktu. Odpowiednie mogą okazać się kolagenowe produkty, preparaty, które oddziałują na skórę wielokierunkowo. Chronią ją przed przesuszeniem i bakteriami, a jednocześnie nawilżają. Jak kolagenowy żel do kąpieli dla dzieci Colway, czy krem o tych samych właściwościach. Produkty w swoim składzie mają jedynie naturalne składniki. Warto także do kuracji włączyć odpowiednią suplementację, np. BabyCol – kapsułki wzmacniające odporność.

Produkty możecie znaleźć tutaj:

Kolagenowy żel do kąpieli dla dzieci Colway 250ml, seria Baby Care

Kolagenowy krem dla dzieci Colway 75ml, seria Baby Care

BabyCol 60 kapsułek

 

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ

Chcę być informowany/a o odpowiedziach