Thursday, February 29, 2024
Home / Kultura  / Zaczytane na wiosnę

Zaczytane na wiosnę

Must-read tego sezonu od Wydawnictwa Kobiecego!

Jakie pozycje warto w tym sezonie przygarnąć na swoją półkę? Oto trzy najciekawsze propozycje nowości literackich od Wydawnictwa Kobiecego

Kraina miłości i zatracenia, Tiphanie Yanique

Karaibski czar, nadmorski klimat i rytmy wysp dziewiczych tłem do niesamowitej magii /fot. materiały prasowe

Kraina miłości i zatracenia
Tiphanie Yanique
tł. Monika Skowron

„Kraina miłości i zatracenia” to wyjątkowa opowieść, na kartach której zapisane są losy trzech pokoleń klanu zamieszkującego egzotyczne Wyspy Dziewicze. Pełna kontrastów saga ukazuje nietuzinkową kompozycję łączącą w sobie prozę życia oraz pozazmysłowe doświadczenia. Wyjątkowa książka, w której odbija się echem styl kultowego Gabriela Garcíi Márqueza. Sześćdziesiąt lat dziejów rodziny Bradshaw niesie za sobą barwne osobowości, zakazane romanse, klątwy, magiczne rytuały, próby lojalności, narodziny, śmierci, porażki i zwycięstwa.
Cena: 39,90 PLN
Powieść zostanie wydana w Polsce 24 lutego.

Strażnicy światła, Abby Geni

Siedmioro ludzi. Mała wysepka. Śmierć czyhająca tuż za rogiem… /fot. materiały prasowe

Strażnicy światła
Abby Geni

Miranda jest fotografką natury, która została wysłana na zawodową misję. Jej zadaniem jest robienie zdjęć ukazujących piękno przyrody na maleńkiej wyspie. Towarzyszy jej jedynie sześciu osobliwych naukowców. Dzień po dniu, Miranda jest świadkiem niewiarygodnych wydarzeń; pogłębia swoje przywiązanie do egzotycznych wysp i… współtowarzyszy. Jednak mimo zażyłości, czuć dziwny niepokój w powietrzu – budzące lęk podejrzenia. Atmosfera robi się coraz gęstsza; słychać szepty o legendzie mówiącej, że miejsce ich zamieszkania zwie się „Wyspami Śmierci”… A z każdym kolejnym aktem przemocy robi się… duszno. I już każdy jest podejrzany o najgorsze.
Cena: 36,90 PLN
Powieść zostanie wydana w Polsce 10 marca.

 

Barbie i Ruth, Robin Gerber, Lalka Barbie

Przejmująca i niezwykła opowieść o o kobiecie, która stworzyła globalną ikonę zabawek. /fot. materiały prasowe

Barbie i Ruth
Robin Gerber

Proszę państwa, oto Barbie: niewielka, acz szalenie zmysłowa lalka, której początki datuje się na 1959 rok. Stała się ona międzynarodowym skarbem – w samej Ameryce bawiło się nią 90 % dziewczynek, a wierne fanki zjednała sobie w 150 krajach. Barbie to kobieta o wielu twarzach: startowała w igrzyskach olimpijskich, trudziła się zawodem pilotki sił powietrznych, pracowała jako właścicielka butiku, startowała w wyborach na prezydenta i niewątpliwie wywołała burzę kulturową! A oto Ruth Handler, pomysłodawczyni kultowej Barbie. To dziesiąte dziecko pary imigrantów z Polski. Jest ona szalenie ambitną i kreatywną businesswoman oraz spełnioną matką. Kiedy doświadcza ją rak piersi, pokonuje go z charakterystyczną dla siebie determinacją. To przeżycie jest inspiracją do stworzenia marki, która zmienia okres dzieciństwa niemal całego świata. Dzięki dorobkowi życiowemu i zawodowemu, Ruth zyskuje miano pionierki, osoby humanitarnej i mistrzyni przedsiębiorczości.
Cena: 39,90 PLN
Biografia zostanie wydana w Polsce 24 marca.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ