Saturday, May 25, 2024
Home / Kultura  / Zacznij swój biznes w Poznaniu

Zacznij swój biznes w Poznaniu

Dowiedz się dlaczego i gdzie warto uprawiać

Turystyka biznesowa w Poznaniu? To się opłaca! / fot. materiały prasowe

Czy wiesz, że Poznań już od lat może się pochwalić najniższym wskaźnikiem bezrobocia? W listopadzie ubiegłego roku stopa bezrobocia wyniosła zaledwie 2,4%. Oprócz pracowitości i oszczędności miejsce słynie również ze sprzyjającego klimatu dla biznesu. Co w mieście znanym z koziołków znajdą przedsiębiorcy?

Turystyka biznesowa w Poznaniu? To się opłaca! / fot. materiały prasowe

Turystyka biznesowa w Poznaniu? To się opłaca! / fot. materiały prasowe

Mieszkańcy Poznania innowacje i sukcesy mają we krwi. Świadczy o tym chociażby fakt, że to ze stolicy Wielkopolski pochodzi trzech matematyków i kryptologów, którzy w 1932 roku złamali szyfr Enigmy.
Dziś Poznań nie kojarzy się wyłącznie z rogalami świętomarcińskimi czy koziołkami. To miasto, zamieszkiwane przez 550 tys. osób, wyrosło na stolicę biznesu z prawdziwego zdarzenia.

Poznań – przyciąga biznes
A wszystko dlatego, że w ciągu zaledwie 2,5 h jazdy pociągiem można się tu dostać z Warszawy. Podróż samolotem trwa natomiast niecałą godzinę. Masz kontrahentów w Berlinie? Dojedziesz tam w 3 h. Do stolicy Wielkopolski przyjeżdżają nie tylko studenci, lecz także osoby szukające pracy czy planujące założyć własną firmę. Łatwo tu rozpocząć biznes, ale i założyć rodzinę. Dwupokojowe mieszkanie o powierzchni 50 m2 w centrum miasta kosztuje tu tylko ok. 330 tys.

Poznań – tu rodzą się innowacyjne pomysły
Poznański Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości, ośrodki wspierania przedsiębiorczości oraz liczne instrumenty pomocy dla młodych przedsiębiorców – w tym bezpłatne szkolenia organizowane przez miasto – sprawiają, że każdy, kto chce osiągnąć sukces w biznesie, trafia na możliwości i sprzyjające warunki w Poznaniu.
Poznań – tu się dobrze wyśpisz i zorganizujesz konferencję
Żeby efektywnie pracować, należy odpowiednio wypoczywać. W Poznaniu masz do dyspozycji ponad 60 hoteli, w tym 4 należące do sieci AccorHotels, zlokalizowane w najlepszych punktach miasta. W hotelach Mercure i Novotel znajdziesz duże zaplecze konferencyjne nawet dla kilkuset kontrahentów. W pobliżu jeziora Malta czeka na Ciebie
ibis Poznań Centrum. Bez względu na to, jaki hotel wybierzesz, w Poznaniu zawsze będziesz mieć blisko do centrum miasta czy dworca PKP.
Poznań – tutaj są najwięksi pracodawcy
Międzynarodowe Targi Poznańskie powstały w 1921 roku. To najdłużej działająca w Europie tego typu inicjatywa. Każdego roku przyjeżdżają tu wystawcy z Polski i świata, co daje niepowtarzalną okazję do nawiązywania biznesowej współpracy. Poza tym nie bez znaczenia pozostaje fakt, że w Poznaniu i jego okolicach znajdują się siedziby największych firm takich, jak Volkswagen Poznań, Enea, Grupa Muszkieterów, Imperial Tobacco Polska, Kompania Piwowarska, Jeronimo Martins, Piotr i Paweł, Solaris czy Selgros.
Jeśli będziesz chciał chwilę odpocząć, zdejmij krawat (albo szpilki) i odwiedź jeden z 9 teatrów, 14 krytych basenów lub jedno z 12 kin, 19 muzeów, 4 jezior albo wybierz się do Starego Browaru bądź Term Maltańskich – największego aquaparku w Polsce.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ