Wednesday, February 8, 2023
Home / Kultura  / Czy mogłabyś pokochać mordercę?

Czy mogłabyś pokochać mordercę?

Oto Maria Nurowska - artystka kobiecej duszy oraz Jej najnowsza powieść -"Zabójca".

Artystka kobiecej duszy i historia miłosna, jakiej jeszcze nie było. Nikt nie potrafi pisać o kobietach, związkach i uczuciach tak jak Ona. Nikt nie zna lepiej meandrów kobiecej psychiki. Sama przeżyła w życiu wiele – trudne wybory, pełne pasji związki, więzienie. Od lat tworzy arcydzieła, które porywają miliony kobiet utożsamiających się z głównymi bohaterkami. W swoich książkach czaruje, niepokoi, sięga głęboko, nierzadko boleśnie. Zna mężczyzn. Wie, czym jest miłość, rozpacz, czym tęsknota. Oto Maria Nurowska – artystka kobiecej duszy oraz Jej najnowsza powieść -„Zabójca”.

Czy mogłabyś pokochać mordercę?

Zastanawiałaś się kiedyś jak wyglądałoby Twoje życie u boku człowieka, noszącego w sobie ponurą tajemnicę, skrzętnie skrywaną przed innymi, a przede wszystkim przed Tobą? Czy taki związek jest w ogóle możliwy? Co jeśli dowiedziałabyś w końcu się prawdy o ukochanej osobie? Prawdy, która wstrząśnie Twoim życiem…

Nieznajomy z pociągu wysiadł na przystanku w Kościelisku, więc odprawiłam taksówkę i ruszyłam w ślad za nim. Czułam się trochę jak myśliwy, który właśnie osaczył swoją zdobycz. Nie wiem, dlaczego postanowiłam śledzić tego człowieka. Co mnie w nim tak zafrapowało? Czy to dziwne zachowanie na peronie było jakimś znakiem? (…) Sceneria jak z powieści Emily Bronte – pomyślałam, mając nadzieję, że nieznajomy z pociągu nie okaże się drugim Heathclifem. Nawet był jakoś fizycznie do tamtego podobny, zresztą na Podhalu jest pełno takich heathclifów o ponurym spojrzeniu i mrocznej duszy… [fragment książki]

Zabójca - Maria Nurowska

Zdjęcie 1 z 5

fot. Adam Golec

 

Historia poruszająca niczym „Wichrowe wzgórza”

Maria Nurowska, pisząc tę powieść, czerpała inspirację z prawdziwych historii, które zdarzyły się na Podhalu.

„Zabójca” to historia Joanny Padlewskiej, młodej dziennikarki, która w drodze do Zakopanego spotyka tajemniczego mężczyznę. Od początku czuje, że historia tego człowieka to materiał na doskonały artykuł. Jego uporczywe milczenie i zagadkowy dystans w stosunku do niej sprawiają, że dostrzegła tkwiącą w nim tajemnicę. Zaintrygowana zachowaniem współpasażera kobieta, pod pretekstem pisania reportażu o Polakach, którzy wrócili z Ameryki, postanawia za wszelką cenę poznać historię Adama Madeja.

Wkrótce dowiaduje się, że spędził wiele lat w więzieniu San Quentin, które jest jednym z najcięższych więzień w USA. Za co? Prawda okazuje się przerażająca.

„Zabójca” to poruszająca powieść o nieoczekiwanej, gwałtownej namiętności. Niewinność zderza się tu ze zbrodnią, a szczerość z kłamstwem i manipulacją. Maria Nurowska odsłania tajniki góralskiej duszy oraz zabiera czytelnika w podróż po melancholijnym i niepokojącym Podhalu. Przede wszystkim pokazuje, że prawdziwa miłość odkupi nawet największy grzech.

To kolejna powieść pisarki, w której udowadnia nadzwyczajną znajomość ludzkiej psychiki oraz związków międzyludzkich. Weź książkę do ręki, pozwalając się uwieść kuszącemu tajemnicą i mrokiem, obiecującym niemożliwe Zabójcy…

Książkę zakupić można w księgarniach na terenie całej Polski

oraz na stronie www.znak.com.pl

***

Maria Nurowska – (ur. 3 marca 1944 w Okółku) – polska powieściopisarka i nowelistka. Ukończyła filologię polską i słowiańską na Uniwersytecie Warszawskim. Debiutowała w 1974 r. na łamach miesięcznika „Literatura”. Jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Jej najbardziej znane powieści to m.in. „Hiszpańskie oczy”, „Rosyjski kochanek”, „Miłośnica”, „Mój przyjaciel zdrajca”, „Sprawa Niny S” czy „Nakarmić wilki”. Książki Nurowskiej przetłumaczono na szesnaście języków. Autorka „Zabójcy” dzieli czas między Warszawę a Bukowinę Tatrzańską, gdzie zbudowała dom i założyła pensjonat.

 

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ