Tuesday, June 18, 2024
Home / PARTNER MK  / Zabiegi na piękną skórę, które warto wykonać jesienią

Zabiegi na piękną skórę, które warto wykonać jesienią

Jesień sprzyja pomaganiu urodzie

fot. Maksim Shmeljov / Adobe Stock

Jeśli twoja skóra po lecie jest mocno przesuszona, odbarwiona i odwodniona to sygnał, że trzeba o nią zadbać. Istotne będzie odpowiednie nawilżenie i regeneracja oraz przywrócenie dobrej kondycji i elastyczności. Warto zdecydować się na zabiegi rewitalizujące i odżywcze, które przywrócą skórze nawilżenie i blask oraz wyrównają koloryt

 

Z pomocą przyjdą zabiegi specjalistyczne, takie jak mezoterapia, mikrodermabrazja, kawitacja, lasery, peeling chemiczny kwasami czy też usuwanie przebarwień oraz wszelkiego rodzaju maski na całe ciało, a także działania keratyną na włosy itp.

Mezoterapia

Jednym z najlepszych sposobów na pobudzenie i rewitalizację skóry będzie mezoterapia. Dzielimy ją na igłową, która polega na bezpośrednim wstrzyknięciu w skórę niewielkich dawek substancji leczniczych, oraz bezigłową, która polega na użyciu specjalnej fali elektromagnetycznej w postaci impulsów, docierających do wnętrza skóry. Rezultaty zabiegu widoczne są po wykonaniu kilku serii powtarzanych przez okres od dwóch do czterech miesięcy.

Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja to z kolei zabieg, który polega na zmiękczaniu, a następnie złuszczaniu kolejnych warstw naskórka. Używa się do tego specjalnego rodzaju głowicy z mikrokryształkami, które uderzają o skórę z bardzo dużą prędkością i w ten sposób usuwają martwe komórki naskórka.

Kawitacja ultradźwiękowa

Kawitacja ultradźwiękowa służy głównie do zabiegów oczyszczania cery przez peeling ultradźwiękowy. Jego działanie oparte jest na wibracji ultradźwiękowej o wysokiej częstotliwości, która powoduje wzrost metabolizmu komórek, rozdrabnia wszelkie zwapnienia, przyspiesza krążenie krwi.

Zabiegi laserowe

Jesień to najlepszy czas na zastosowanie serii zabiegów laserowych, których ze względu na zbyt dużą ekspozycję słoneczną nie powinno się stosować latem. Za pomocą lasera możemy pozbyć się rumienia, przebarwień czy rozszerzonych naczynek, będących niechcianą pamiątką po wakacjach.

Peelingi kwasami

Głównym powodem, dla którego peelingi kwasami wykonuje się jesienią, jest, podobnie jak w przypadku mikrodermabrazji, mniejsze promieniowanie słoneczne o tej porze roku. Dzięki temu skóra po złuszczeniu będzie mniej narażona na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Zabieg ten ma na celu pozbycie się starego, wyschniętego naskórka. Skóra po nim staje się wyraźnie gładsza i rozjaśniona, a przebarwienia i zmarszczki mniej widoczne. Regularne stosowanie peelingów kwasami pobudza skórę do produkcji kolagenu i w efekcie do wyraźnego wygładzenia zmarszczek.

 

Więcej o zaletach tych zabiegów i sposobach ich stosowania oraz dla kogo będą najodpowiedniejsze dowiesz się podczas szkoleń kosmetycznych, organizowanych przez centrum kształcenia Victoria Derm w Warszawie. W Victoria Derma odbywają się również kursy podologiczne, trychologiczne, kursy masażu, mezoterapii, stylizacji rzęs i brwi, jak również kursy medycyny estetycznej, na które serdecznie zapraszamy!

Źródło: materiał Partnera MK
TAGI
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ