Thursday, June 13, 2024
Home / Czego zazdroszczą nam Włoszki i Hiszpanki?
Home / Uroda  / Trendy  / Czego zazdroszczą nam Włoszki i Hiszpanki?

Czego zazdroszczą nam Włoszki i Hiszpanki?

„Kolejne walentynki, kolejny rok… Co zrobić, by mężczyzna, z którym spędzę walentynowy wieczór i nie tylko, nadal patrzył na mnie maślanym wzrokiem? Co zrobić z tymi mniejszymi lub większymi zmarszczkami, które pojawiły się nie wiadomo

O tym jak zabiegi laserowe zrewolucjonizowały medycynę estetyczną.

O tym jak zabiegi laserowe zrewolucjonizowały medycynę estetyczną.

„Kolejne walentynki, kolejny rok… Co zrobić, by mężczyzna, z którym spędzę walentynowy wieczór i nie tylko, nadal patrzył na mnie maślanym wzrokiem? Co zrobić z tymi mniejszymi lub większymi zmarszczkami, które pojawiły się nie wiadomo skąd? Nadmierne opalanie spowodowało mi przebarwienia i popękane naczynka, do tego skóra twarzy coraz bardziej się poddaje sile grawitacji. A przecież chcę, by mój partner widział mnie taką, jaką kiedyś poznał i zachwycił się. Chcę wyglądać młodo i naturalnie, a moja cera ma nieustannie lśnić nieziemskim blaskiem.”

O tym jak zabiegi laserowe zrewolucjonizowały medycynę estetyczną.

O tym jak zabiegi laserowe zrewolucjonizowały medycynę estetyczną.

I słusznie. Nie musimy się starzeć ani wyglądać sztucznie. A ponieważ pojawiające się z upływem czasu zmiany na twarzy, takie jak zmarszczki, naczynka, przebarwienia i zmatowienie, związane są ze zmianami w komórkach skóry, o skórę musimy zadbać w pierwszej kolejności. Doskonałym narzędziem do pracy nad skórą jest laser. Skuteczność zabiegów laserowych, a tym samym ich końcowy efekt, zależą od kilku zmiennych: rodzaju i jakości urządzenia, którym wykonywany jest zabieg, zaawansowania zmian w obrębie skóry oraz doświadczenia i tak zwanej „ręki” lekarza wykonującego zabieg. I tu zaczynają się schody. Jak rozpoznać, które urządzenie jest odpowiednio wysokiej klasy, jeśli ceny zabiegów są przy użyciu urządzeń różnych marek są porównywalne? Myślę, że pomoże tu czytanie między wierszami informacji, jakie podają poszczególne gabinety. Warto się też dopytać o rodzaj urządzenia i producenta. Co do zaawansowania zmian skórnych, to oczywiście, im są one delikatniejsze, tym szybciej uzyskamy poprawę. Zmiany bardziej zaawansowane wymagają większej liczby zabiegów, ale jedno jest pewne – zawsze jest szansa na poprawę, i to znaczną. Ostatni czynnik to „ręka” lekarza wykonującego zabieg. Tu najlepsza jest rekomendacja pacjentek, które już skorzystały z zabiegów i są zadowolone z efektów. Wprawdzie mówienie o tym, że korzysta się z dobrodziejstwa medycyny estetycznej jest jeszcze w Polsce mało popularne, ale zabiegi laserowe stanowią tu wyjątek. Pacjentki często podkreślają, że zamknęły sobie naczynka, usunęły przebarwienia czy poddały się epilacji laserowej.

Pojawienie się laserów zmieniło oblicze medycyny estetycznej. Okazało się, że takie drobne, wydawałoby się, korekty, jak zamknięcie naczynek czy usunięcie przebarwień, daje wyraźny efekt odmłodzenia i zmienia jakość życia pacjentek i pacjentów. Przy użyciu lasera frakcyjnego możemy dziś uzyskać doskonałe efekty poprawy napięcia skóry i wygładzenia zmarszczek, jak również leczenia blizn, zarówno świeżych (im młodsza blizna, tym lepsze efekty estetyczne) jak i dojrzałych. Uzyskany efekt jest naturalny, skóra wygląda młodo i świeżo, i coraz rzadziej potrzebny jest lifting chirurgiczny. A epilacja laserowa? Nie ma lepszej i skuteczniejszej metody usuwania niechcianego owłosienia. Jedyną niedogodnością jest to, że metoda jest nieskuteczna w przypadku jasnego włosa; w przypadku ciemnych włosów jest nie do zastąpienia. Zabiegi laserowe zrewolucjonizowały medycynę – w przypadku wielu problemów ingerencja chirurgiczna przestała być konieczna, a uzyskiwane efekty są dużo bardziej zadowalające.

Drogie Panie, mamy ten komfort, że możemy bezpiecznie korzystać z dobrodziejstwa, jakim są zabiegi laserowe, i to bez ryzyka powikłań – o ile oczywiście urządzenie jest obsługiwane fachowo. Mieszkańcy południa Europy, słynący z dbałości o urodę, takiego szczęścia nie mają. Dlatego dajmy szansę naszemu pięknu In & Out. Kilka zabiegów może spowodować w naszym życiu istotne zmiany na lepsze.

Dr Urszula Brumer Medycyna Urody

Dr Urszula Brumer Medycyna Urody

lek.med. Urszula Brumer 

Dr Urszula Brumer Medycyna Urody, ul. Oświatowa 14 (róg Strąkowej), Warszawa, tel. 22 353 84 98, 22 394 65 94, www.drbrumer.pl

Oceń artykuł