Wednesday, May 22, 2024
Home / PARTNER MK  / Za ułożenie sobie życia po rozwodzie kobiecie grozi śmierć – „Arabska zdrajczyni” Tanyi Valko

Za ułożenie sobie życia po rozwodzie kobiecie grozi śmierć – „Arabska zdrajczyni” Tanyi Valko

Lektura na piknik pod gruszą

Arabska zdrajczyni

fot. materiał Partnera

To, co w krajach Zachodu może nawet nie być przewinieniem, na Bliskim Wschodzie jest grzechem – przestępstwem, które można przypłacić głową. Przekonaj się, że Bliski Wschód dla kobiet często okazuje się złotą klatką i sprawdź, czy uczucia się w stanie pokonać nakazy i zakazy rygorystycznej religii w Arabskiej zdrajczyni Tanyi Valko

 

Zdrada kraju, rodu, religii czy tradycji bywa śmiertelnie groźne, o czym przekonuje się Warda Albasri, była kochanka męża Doroty, a obecnie jej lekarka i przyjaciółka. Czy flirtując z czyimś mężem, nie stajemy się zdrajczyniami kobiecego rodu, szczególnie gdy zdradzana żona jest śmiertelnie chora? Czy romansowanie w Arabii Saudyjskiej można uznać za sport ekstremalny, który grozi kalectwem lub utratą życia? Czy zbrodnia honorowa popełniana na muzułmańskich kobietach rzeczywiście jest honorowa? Wydaje się to absurdem.

 

Akcja powieści toczy się w ortodoksyjnej Arabii Saudyjskiej, ogarniętym wojną domową i klęską humanitarną Jemenie, na terenie Izraela oraz Autonomii Palestyńskiej i w nieustannie bombardowanej Strefie Gazy. Autorka bardzo dobrze oddała klimat tamtego terenu. Tanya Valko była nauczycielką w Szkole Polskiej w Libii, a następnie przez prawie 20 lat asystentką ambasadorów RP. Mieszkała w krajach arabskich, w tym w Libii i Arabii Saudyjskiej, a następnie w Indonezji.

 

Zobacz czego możesz się dowiedzieć z Arabskiej zdrajczyni:

zdrajczyni fragment

fot. materiał Partnera

fot. materiał Partnera

fot. materiał Partnera

Arabska zdrajczyni okładka książki

fot. materiał Partnera

 

Arabska zdrajczyni to kolejna część orientalnej sagi, lecz jak wszystkie pozostałe można ją czytać niezależnie, gdyż stanowi zamkniętą całość.

 

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ