Wednesday, May 29, 2024
Home / Kuchnia  / Z miłości do gotowania

Z miłości do gotowania

Na początku było

Na początku było … wiadomo co było na początku choć różnie się to tłumaczy. W Cafe Młynek też na początku miała być pyszna kawa ale tak naprawdę tutaj na początku była miłość do gotowania i do ludzi.

Cafe Młynek Bed&Breakfast

Zdjęcie 1 z 10

fot. Cafe Młynek

Restauracja na krakowskim Kazimierzu, trochę na uboczu bo przy placu Wolnica 7, ale i tak oprócz Krakowian trafiają tam ludzie z całego świata, a jak coś zjedzą to wracają. Właścicielka tego wyjątkowego miejsca Elżbieta Schönfeld przywozi smaki i potrawy z przeróżnych zakątków, inspiruje się podróżami, nowopoznanymi miejscami i ludźmi. W karcie nie ma niczego czego sama nie lubi i sama by nie zjadła. Przeglądając kulinarne propozycje Cafe Młynek w pierwszej chwili trudno się zorientować, że nie ma wśród nich potraw z mięsa. Jest za to bardzo różnorodnie. I swojsko i egzotycznie.

[Not a valid template]

Cafe Młynek zaprasza od rana, tak więc na śniadanie można zjeść jajecznicę, placki kukurydziane z syropem klonowym, a nawet smażone tofu i pasztet wegański. W środku dnia można wpaść na doskonałą kawę albo przekąsić ciepłą kanapkę. Wśród dań głównych obok rodzimych ruskich pierogów i barszczu czerwonego można znaleźć hinduskie samosy, arabskie falafele czy humus – przysmak kuchni żydowskiej. Nie brakuje również bardziej popularnych tart i makaronów. Najistotniejszy jest jednak smak i zapach. Wszystko wyraziste, idealnie doprawione, z aromatem świeżych ziół i przypraw z całego świata.

Cafe Młynek to nie tylko restauracja. To miejsce gdzie odbywają sie wystawy sztuki – malarstwa i fotografii, warsztaty psychologiczne i terapeutyczne. Trzeba koniecznie przyjść do Młynka wieczorem, posłuchać muzyki na żywo, poczuć gościnność, atmosferę przenikania się kultur i pozytywniej energii.

Zapraszamy Cafe Młynek Plac Wolnica 7, Kraków; tel. 012 43 06 202, tel. 0 502 302 803; mlynek@cafemlynek.pl

Odwiedź również nas na stronie www.cafemlynek.pl

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ