Thursday, June 20, 2024
Home / Rozwój  / Psychologia  / Zmagania moje codzienne… 8 bolączek trzydziestolatki. Czy dotyczą też ciebie?

Zmagania moje codzienne… 8 bolączek trzydziestolatki. Czy dotyczą też ciebie?

Z czym muszą się zmagać kobiety przed trzydziestką? Sprawdź, z lekkim przymrużeniem oka!

zmagania kobiet przed trzydziestką

Kto powiedział, że będzie łatwo? / fot. fotolia

Każdy dzień jest serią zmagań z rzeczywistością, ciągle musimy się z czymś mierzyć, wolimy jednak zrzucić winę na los, bo przecież nie z naszej winy tak się dzieje. Z czym muszą się zmagać kobiety przed trzydziestką? Sprawdź, z lekkim przymrużeniem oka!

 

1. No, wyglądam dziś pięknie!

Zero worków pod oczami, cera jakaś taka ładniejsza niż zwykle, włosy jakby nie moje – wreszcie się ułożyły… Sąsiad z dołu i pani z warzywniaka na pewno to docenią. Dlaczego tak się dzieje zawsze, kiedy nie mam nic w planach?!

2. Co z tymi rzeczami?

Godzina sprzątania, pokój wreszcie lśni. Pół godziny później wszystkie przedmioty poprzemieszczane, jakby wyrosły im nóżki. Jak to się stało?! Nie wierzę, to chyba jakiś głupi żart…

3. Facet musi być miły, opiekuńczy, zabawny…

Ej laska, umówisz się ze mną? – i cały misterny plan wziął w łeb, po prostu miękną Ci nogi. Chyba kompletnie zanikł Ci mózg. Co z tego, że Cię zrani i będziesz ryczeć jak bóbr przez kilka tygodni… No przecież on jest przystojny! I zainteresował się właśnie Tobą…

4. Od jutra ćwiczę!

A jutro… Nie chce mi się, boli mnie noga, brzuch, palec, rzęsy… Milion wymówek. A jak już się zabierasz, ćwiczysz i nagle ciemność… Budzisz się pół godziny później. No dobra, zacznę od jutra. Przecież to „uniwersalny termin rozpoczęcia czegokolwiek”. A teraz idę po chipsy.

5. Kobieto, daj mi trochę luzu!

Przecież jestem dorosła, a ty ciągle wydzwaniasz, piszesz, radzisz… Daj mi odetchnąć! A kilka godzin później…: Mamo, dlaczego mnie ignorujesz? W ogóle się do mnie nie odzywasz, a ja mam ci tyle do opowiedzenia…Mamo…?

6. Ugotuję sobie pyszny obiad!

Nieee, na to nie mam ochoty, to jest za drogie, to jest za trudne, to jest za łatwe… Ooo! Ta mrożona pizza z salami wygląda smakowicie!

7. Damska torebka…

– Jak ty możesz cokolwiek tam znaleźć? – pyta z ciekawością facet. No jak to jak? Wystarczy, że wyciągnę portfel, telefon, tablet, pompkę do roweru, maselniczkę, hulajnogę, szafę trzydrzwiową, samochód, szybowiec i już! Widać całą zawartość torebki.

8. Jeszcze pięć minut…

Które staje się godziną. Zaginasz czasoprzestrzeń, a później jedną ręką ubierasz spodnie, drugą czeszesz włosy, trzecią pochłaniasz śniadanie, czwartą się malujesz, piątą… I tak w kółko. Później z językiem na wierzchu biegniesz na autobus. I nigdy nie uczysz się na swoich błędach.

Weronika Bogdan 

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • sweet water cornhole 15 stycznia, 2020

    … [Trackback]

    […] Read More here on that Topic: miastokobiet.pl/z-czym-musi-sie-zmagac-kobieta-przed-trzydziestka/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ