Saturday, March 2, 2024
Home / Uroda  / Trendy  / XII Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging

XII Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging

„Starajmy się promować tych lekarzy, którzy aktywnie działają w zakresie edukacji i uczestnictwa w poważnych kongresach naukowych oraz pracują dla dobra środowiska, a nie lekarzy – celebrytów”

Konferencja_XII_Miedzynarodowego_Kongresu_

Konferencja XII Międzynarodowego Kongresu Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, fot. materiały prasowe

W dniach 5-7 października 2012 roku w Warszawie odbył się XII Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, organizowany przez Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging (PTMEiAA). 

Konferencja

PTMEiAA to towarzystwo, którego głównym celem jest rozwój medycyny estetycznej w Polsce. Zrzesza ono ponad 900 członków – specjalistów w dziedzinie medycyny estetycznej z kraju i z zagranicy, jak również interesujących się tą problematyką.

Na tegorocznym zjeździe omawiano wiele tematów, jednak wiodącymi były m. in.:

– Innowacyjne metody podawania toksyny botulinowej i kwasu hialuronowego;

– Kompleksowy program anti-aging hamujący biologiczne procesy starzenia, w oparciu o najnowsze badania z zakresu genetyki molekularnej Uniwersytetu w Ferrarze;

– Małoinwazyjne techniki chirurgiczne;

– Lasery i inne źródła energii w medycynie estetycznej;

– Nowości z zakresu ginekologii estetycznej.

Ważnym punktem kongresu było poinformowanie o rozpoczęciu prac nad nad stworzeniem Kodeksu Dobrych Praktyk w Estetyce Lekarskiej. Opracowanie Kodeksu ma na celu konsolidację środowiska i nawiązanie porozumienia pomiędzy organizacjami zrzeszającymi specjalistów medycyny estetycznej, zachęcenie ich do aktywnego uczestnictwa w kongresach oraz profesjonalnych szkoleniach.

„Pomysł stworzenia Kodeksu jest próbą podjęcia działań w kierunku podnoszenia poziomu świadczonych usług lekarzy oraz przeciwdziałania nieprawidłowościom, jakie zdarzają się również w odniesieniu do osób nieuprawnionych, wykonujących zabiegi z zakresu medycyny estetycznej” – mówi dr Andrzej Ignaciuk, prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging.

Przeczytajcie też wywiad DR ANDRZEJ IGNACIUK: CUDA VS ZDROWY ROZSĄDEK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ