Thursday, April 25, 2024
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / Wzruszające wykonanie. Krakowscy artyści w nowej wersji piosenki Zbigniewa Wodeckiego

Wzruszające wykonanie. Krakowscy artyści w nowej wersji piosenki Zbigniewa Wodeckiego

„Nauczmy się żyć obok siebie”, czyli „Razem być” – na dziś

„Nauczmy się żyć obok siebie”, czyli „Razem być”

„Nauczmy się żyć obok siebie”, czyli „Razem być” – na nasze dziś / fot. print screen YouTube/WodeckiTwistFestiwal

Artystą się jest, a nie bywa. Wspólne muzykowanie w mediach społecznościowych to dla muzyków jedyny sposób na utrzymanie kontaktu z fanami. W czasie pandemii odbywają się koncerty w hołdzie dla medyków, spontaniczne zrywy na lajfach, balkonowe występy, ale też pieczołowicie przygotowane teledyski – jak ten wymyślony przez Adama Sztabę, a nagrany z udziałem ponad 700 instrumentalistów i wokalistów. Nic tak nie wzmaga kreatywności jak kryzys. Z okazji urodzin Zbigniewa Wodeckiego, ale też i ku pokrzepieniu naszych serc, krakowscy artyści wykonali utwór z 1992 roku „Nauczmy się żyć obok siebie”. W nowej, wzruszającej wersji

 

Razem być

70-te urodziny Zbigniewa Wodeckiego miały być świętowane wspólnie z gośćmi festiwalu i fanami podczas 3. edycji Wodecki Twist Festiwal, który z powodu trwającej pandemii został przeniesiony na jesień 2020. Muzycy postanowili inaczej uczcić pamięć przyjaciela. Z okazji urodzin artysty, na YouTubie odbyła się premiera teledysku „Razem być” czyli nowa odsłona „Nauczmy się żyć obok siebie”, piosenki, którą mieli wykonać podczas Festiwalu, a doskonale wpisującą się w dzisiejszy kontekst.

Ten świetnie znany publiczności utwór wydaje się napisany specjalnie na dzisiejsze czasy. Pragniemy, aby przesłanie w nim zwarte towarzyszyło nam zawsze, nie tylko wtedy, gdy jest ciężko. Dziś jednak szczególnie, gdy mimo izolacji dbamy o siebie wzajemnie i walczymy o zdrowie, chcemy podziękować wszystkim, którzy niosą pomoc podczas epidemii – opiece medycznej i ludziom dobrej woli.

Bo pomimo wszystko potrafimy RAZEM BYĆ.

– napisała w mediach społecznościowych Katarzyna Wodecka-Stubbs – córka, prezeska Fundacji im. Zbigniewa Wodeckiego i dyrektorka Wodecki Twist Festiwal.

Krakowscy aktorzy i wokaliści 

W nagraniu piosenki „Razem być” wzięli udział wokaliści oraz aktorzy związani z krakowską sceną, m.in. Teatrem Słowackiego, Teatrem STU czy Narodowym Starym Teatrem. W teledysku, w „po domowej” wersji zobaczymy m.in. Magdę Steczkowską, Beatę Rybotycką, Renatę Przemyk, Annę Dymną, Martę Bizoń, Grzegorza Turnaua, Andrzeja Sikorowskiego, Jacka Wójcickiego, Radka Krzyżowskiego, Ewelinę Cassette, Kasię Zawiślak Dolny, Halinę Jarczyk, Magdę Bożyk, Annę Szybis, Agnieszkę Judyckę, Agnieszkę Kościelniak, Karolinę Kazoń, Grzegorza Łukawskiego, Rafała Dziwisza, Tadeusza Ziębę, Łukasza Kleca i Magdę Brudzińską. Za montaż odpowiadał Grzegorz Jaskierny, a za dźwięk Karol Mańkowski. 

"Nauczmy się żyć obok siebie”, czyli „Razem być”- na nasze dziś

?Przedstawiamy “Razem być”! A tak naprawdę inną, specjalnie na dziś, wersję utworu "Nauczmy się żyć obok siebie". Piosenkę Zbigniewa Wodeckiego do słów Wojciecha Kejne przygotowali Fundacja im. Zbigniewa Wodeckiego, znakomici krakowscy artyści oraz Miasto Kraków PL. Ten świetnie znany publiczności utwór wydaje się napisany specjalnie na dzisiejsze czasy. Pragniemy, aby przesłanie w nim zwarte towarzyszyło nam zawsze, nie tylko wtedy, gdy jest ciężko. Dziś jednak szczególnie, gdy mimo izolacji dbamy o siebie wzajemnie i walczymy o zdrowie, chcemy podziękować wszystkim, którzy niosą pomoc podczas epidemii – opiece medycznej i ludziom dobrej woli. Bo pomimo wszystko potrafimy RAZEM BYĆ.❤️Serdeczne podziękowania za pomoc w realizacji piosenki zechcą przyjąć nasi artyści i partnerzy: Teatr w Krakowie – im. Juliusza Słowackiego, Krakowskie Biuro Festiwalowe, a w szczególności Grzegorz Jaskierny i Karol Mańkowski za montaż obrazu i dźwięku, Michał Fuja za piękne ujęcia Krakowa, muzyczne Rafał Stępień i Jarek Zawadzki oraz telewizja TVN za materiały archiwalne.Serdeczności i miłości ?Kasia Wodecka Stubbs

Publiée par Fundacja im. Zbigniewa Wodeckiego sur Mardi 5 mai 2020

Dziennikarka, która nie boi się stawiania prostych pytań, w nadziei na usłyszenie nieoczywistych odpowiedzi. Prowadzi portal i media społecznościowe MK, koordynuje spotkania Klubu Miasta Kobiet, odpowiada za patronaty medialne, prowadzi kursy webwritingu. Propagatorka tworzenia i stosowania żeńskich derywatów zawodów.

Oceń artykuł
2 komentarze
  • khuyến mãi casino trực tuyến 6 maja, 2020

    W nagraniu piosenki „Razem być” wzięli udział wokaliści oraz aktorzy związani z krakowską sceną, m.in. Teatrem Słowackiego

  • telimene 9 maja, 2020

    Wzruszający utwór. I te piękne głosy… normalnie pewnie bym ich nie usłyszała. Cudne.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ