Friday, May 24, 2024
Home / PARTNER MK  / Wyszukiwarka Omio – i planowanie podróży staje się dziecinnie proste

Wyszukiwarka Omio – i planowanie podróży staje się dziecinnie proste

Szukanie podróży może być prawdziwą przyjemnością

wyszukiwarka podrozy

Planowanie podróży jeszcze nigdy nie było tak proste / fot. Andrea Piacquadio / Pexels

Chcesz wyjechać do innego miasta lub kraju? Czy wiesz, że wyszukiwarka Omio pomoże ci znaleźć odpowiedni środek transportu w najkorzystniejszej cenie, a nawet zasugeruje hotel? Przeczytaj nasz tekst i przekonaj się, dlaczego warto skorzystać z Omio

 

Planowanie podróży – jak zrobić to najefektywniej?

 

wyszukiwarka omio

Czy wiesz, jak efektywnie zaplanować podróż? / fot. Dan Gold / Pexels

Wybierając się na wakacje, weekendowe wyjazdy czy wyjazd służbowy zależy nam, by cała podróż przebiegła bez żadnych niespodzianek. Niezwykle ważny jest dla nas zarówno komfort podróży, hotel, w którym się zatrzymujemy, jak i organizacja całego wyjazdu. I choć są rzeczy, na które nie mamy wpływu – takie jak pogoda, niektóre sprawy warto wziąć w swoje ręce.

 

Aby ułatwić sobie wybieranie sposobu transportu, zakup bagażu czy hotelu, wystarczy skorzystać z wyszukiwarki do planowania podróży Omio. Wyszukiwarka Omio to witryna i aplikacja, dzięki której planowanie podróży z dużej sprawy wymagającej zaangażowania porównywarki cen, strony z listą hoteli czy biletami zamienia się w intuicyjne zakupy z wykorzystaniem tylko jednej strony internetowej. Witryna dzięki współpracy z booking.com za nas wyszukuje odpowiadający nam hotel, porównuje ceny i proponuje różne środki transportu. Z aplikacją podróże samolotem czy podróże pociągiem lub autokarem zarezerwujesz już w kilka chwil.

 

 

Jak posługiwać się wyszukiwarką do planowania podróży

 

podroze samolotem i pociagiem

Z aplikacją Omio szybko wyszukasz tanie loty i podróże autokarem i pociągiem / fot. Malte Luk / Pexels

Oczywistym jest, że pierwszym i najważniejszym etapem każdego wyjazdu jest planowanie podróży. Aplikacja Omio w intuicyjny sposób prowadzi nas przez cały ten proces, od wyboru miejsca podróży, przez porównanie wszystkich cen i wybór najkorzystniejszej, aż po decyzję o wyborze hotelu. Aby skorzystać z wyszukiwarką za pomocą wyszukiwarki wystarczy wejść na stronę https://pl.omio.com/. Na stronie głównej wyświetli nam się kilka okienek. W pierwszym z nich należy wpisać miejsce, z którego wyruszamy, w drugim – miejsce docelowe naszej podróży. Obok pojawia się miejsce na datę wyjazdu i powrotu. Powyżej, w polu „1 Dorosły, Brak karty zniżkowej” wybieramy nasz wiek i ewentualną kartę zniżkową.

 

Jeżeli interesuje nas wybór hotelu w miejscu, do którego się wybieramy, w wyszukiwarce docelowo zaznaczone jest pole „Wyszukaj nocleg na stronie Booking.com”. Po kliknięciu „Szukaj”, otwiera nam się dodatkowa karta Booking.com, gdzie możemy znaleźć idealny hotel dla siebie. W tej samej karcie, której używaliśmy wcześniej, pojawia się mapa z trzema zakładkami – pociągi, autobusy i loty. Jedyne, co musimy zrobić to wybrać interesującą nas zakładkę, a następnie godzinę i cenę. Strona docelowo u góry pokazuje nam opcję najtańszą i najszybszą, co znacząco ułatwia poszukiwania. Dodatkowo z prawej strony widzimy mapę, na której wyświetla się trasa podróży. Aby wybrać interesującą nas opcję, klikamy na nią i przechodzimy do wyboru rodzaju bagażu i klasy. Zainteresowane osoby mogą dodatkowo udostępnić dane swojej podróży – np. małżonkowi, przyjaciółce, czy sobie, by zapisać je w innym miejscu za pomocą przycisku „Udostępnij dane podróży”. Następnie uzupełniamy nasze dane osobowe, płacimy – i gotowe! Tanie loty oraz planowanie podróży pkp i autokarem jeszcze nigdy nie było tak proste w wyszukiwaniu.

 

Zobacz także: Slowhop – co to jest i czy warto?

 

Wyszukiwarka Omio we współpracy z booking.com – znajdź idealny hotel dla siebie

Korzystanie z otwierającej się obok wyszukiwarki hoteli Booking.com jest równie proste, co obsługa Omio. Lewy panel, gdzie widzimy pole „Cel podróży” a także miejsca na wpisanie dat wyjazdu i liczby osób podróżujących i pokoi są już uzupełnione, jednak jest opcja ich zmiany. Pozostaje nam tylko wybrać odpowiedni hotel. W tym celu, po lewej stronie musimy ustalić interesujące nas parametry, takie jak przedział cenowy za noc oraz filtry, takie jak „Rezerwacja bez karty kredytowej”, „Hotele”, „Bezpłatne odwołanie”, „Apartamenty” czy „Śniadanie wliczone w cenę”. Możemy wybrać również liczbę gwiazdek, udogodnienia dla niepełnosprawnych czy udogodnienia w pokoju. Po ustawieniu interesujących nas filtrów w panelu głównym wyświetli nam się lista hoteli, z których pozostaje nam jedynie wybranie tego idealnego.

 

Aplikacja Omio – podróże samolotem, pociągiem i nie tylko

 

aplikacja omio

Z aplikacją Omio zaplanujesz podróż jeszcze szybciej / fot. Josh Hild / Pexels

Wyszukiwarka Omio posiada także swoją aplikację, którą możemy pobrać zarówno jeżeli korzystamy z systemu Android, jak i iOS. Aby być na bieżąco z nowościami pojawiającymi się w aplikacji, ma ona możliwość ustawienia powiadomień. Podobnie jak w wyszukiwarce, w aplikacji pojawiają się pola, w których wskazujemy miejsce odjazdu i przyjazdu, datę, liczbę osób oraz wiek podróżujących. Po wybraniu tych opcji pojawiają się trzy zakładki – loty, autokary oraz pociągi. Gdy klikniemy w interesujący nas środek transportu, przechodzimy do opcji klasa i taryfa, gdzie musimy zdecydować między innymi o rodzaju wybranego przez siebie bagażu. Ostatnim etapem jest uzupełnienie danych pasażera i zapłata za wybrany bilet. W przeciwieństwie do zakupu biletu w witrynie internetowej, z poziomu aplikacji nie mamy możliwości wyboru hotelu.

 

Wyszukiwarka Omio – dla kogo?

Wyszukiwarka Omio okaże się idealnym rozwiązaniem dla każdego, kto chce z poziomu jednej aplikacji lub witryny porównać ceny i wybrać najkorzystniejszy dla siebie środek transportu. Niezależnie, czy częściej decydujemy się na długie wypady wakacyjne, weekendowe wyjazdy zagraniczne czy krótkie wyloty w delegacje, Omio porówna za nas ceny i wybierze tą najkorzystniejszą. Z wyszukiwarki mogą korzystać osoby w każdym wieku, ponieważ platforma jest niezwykle łatwa w obsłudze. Z wyszukiwarką możemy również podróżować w kilka miejsc – w tym celu, po dokonaniu zakupu wystarczy ustawić miejsce naszego przylotu jako miejsce z którego startujemy, a następnie wyszukać kolejny cel podróży. Jeżeli planujemy wycieczkę objazdową jest to świetny sposób na zwiedzenie więcej niż jednego miejsca. Z pomocą aplikacji w łatwy sposób możemy przemieszczać się pomiędzy miastami i krajami, wybierając zawsze komunikację w najlepszej cenie.

 

 

Dziennikarka z ambicjami, masą pozytywnej energii i tuzinem pomysłów. Interesuje się modą, psychologią i radiem. Prowadzi media społecznościowe. Otwarta na wszelkie nowości, nie boi się pająków, samotnych podróży ani ciekawych wyzwań.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ