Saturday, September 25, 2021
Home / Uroda  / Trendy  / Wyszczuplamy kompleksowo

Wyszczuplamy kompleksowo

Nie znam zbyt wielu kobiet, które nie miałyby zastrzeżeń do wyglądu swojego ciała. Moim pacjentkom zawsze mówię, że idealna sylwetka jest wypadkową wielu czynników, wśród których poza czynnikami genetycznymi, najważniejsze są odżywianie i aktywność fizyczna.

Wyszczuplamy kompleksowo / fot. fotolia

Wyszczuplamy kompleksowo / fot. fotolia

Nie znam zbyt wielu kobiet, które nie miałyby zastrzeżeń do wyglądu swojego ciała. Moim pacjentkom zawsze mówię, że idealna sylwetka jest wypadkową wielu czynników, wśród których poza czynnikami genetycznymi, najważniejsze są odżywianie i aktywność fizyczna.

Wyszczuplamy kompleksowo / fot. fotolia

Wyszczuplamy kompleksowo / fot. fotolia

Medycyna estetyczna, poprzez zabiegi modelujące, ujędrniające, niwelujące miejscowe otłuszczenia, może wspomóc te dążenia do ideału, ale nie zastąpi pozostałych elementów. Dlatego działać trzeba kompleksowo. W Triclinium zabiegi wyszczuplające – wśród których szczególnie polecam zimny laser z platformą wibracyjną i kriolipolizę oraz nowoczesną endermologię wspomaganą RF i podczerwienią – można łączyć z konsultacją dietetyczną.

ZIMNY LASER Z PLATFORMĄ WIBRACYJNĄ

Zimny laser to obecnie jedna z najpopularniejszych metod likwidacji nadmiaru tłuszczu. A już prawdziwym hitem jest urządzenie łączące zimny laser z platformą wibracyjną. Zabieg polega na tym, że do ciała przypinane są diody emitujące fale o długości ok. 650 nm i o bardzo niskiej mocy. Światło lasera przenika przez skórę i zmienia metabolizm komórek tłuszczowych. Następuje zwiększenie przepuszczalności ich błon komórkowych i uwolnienie kwasów tłuszczowych do przestrzeni międzykomórkowych i krwi. Istotne jest to, aby te uwolnione składniki zmetabolizować, żeby nie odłożyły się w innym miejscu. Stąd zalecenia, by poprzez aktywność fizyczną i odpowiednią dietę utrzymać w organizmie ujemny bilans energetyczny. Platforma wibracyjna jest doskonałym uzupełnieniem lasera, bo wymusza aktywność fizyczną już w czasie zabiegu. Zabiegi wykonuje się w serii 8-10 spotkań dwa razy w tygodniu. Metoda polecana zarówno dla osób z lekką nadwagą, jak i otyłych.

KRIOLIPOLIZA

Bardzo skuteczny zabieg dla osób mających problem z otyłością miejscową. Idealny na oponki, boczki i bryczesy. Kriolipoliza wykorzystuje fakt, że komórki tłuszczu są bardziej wrażliwe na zimno niż te zawierające wodę, np. komórki mięśni, skóry czy nerwów. W czasie zabiegu aplikator zasysa fałd skórny i chłodzi go przez 45 minut do godziny. Schładzane komórki tłuszczowe obumierają, tłuszcz się krystalizuje i jest usuwany przez wątrobę. Efekt redukcji nie pojawia się bezpośrednio po zabiegu, tylko stopniowo, w miarę, jak martwe komórki tłuszczowe są usuwane w procesach metabolicznych. Zmiana, w postaci ubytku tkanki tłuszczowej, jest bardzo wyraźna. Kolejny taki zabieg na tę samą część ciała, o ile w ogóle jest konieczny, można wykonać ponownie najwcześniej po 2 miesiącach.

DIETETYKA KLINICZNA

Styl życia i sposób odżywiania się mają kluczowe znaczenie dla jakości i długości życia. O naszym zdrowiu, odporności, samopoczuciu, wydajności psychofizycznej, decyduje to, co mamy na talerzu. Dietetyka to zatem nie tylko sposób na pozbycie się zbędnych kilogramów – to zmiana nawyków żywieniowych, które poprawią jakość naszego życia. W Triclinium uczymy, jak się właściwie odżywiać na co dzień, w ciąży, w okresie karmienia niemowlecia. Zajmujemy się też leczeniem zaburzeń jedzenia takich jak anoreksja i bulimia, oraz ustawiamy diety wspomagające w leczeniu chorób takich jak cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, miażdżyca, a także diety zapobiegające powstawaniu tych zaburzeń. Czy wiesz, że… nieprawdą jest, że liczba komórek tłuszczowych w organizmie jest stała? Kiedyś rzeczywiście uważano, że komórki tłuszczowe powstają do pewnego wieku (mniej więcej do 7 roku życia), i że gdy człowiek jest gruby jako dziecko, to w przyszłości, jako osoba dorosła, też będzie gruby. Tymczasem najnowsze badania pokazują, że nowe komórki tłuszczowe mogą się tworzyć także w dorosłym życiu. Jest to tylko kwestia stworzenia im odpowiednich warunków.

Marek Wasiluk

Po więcej informacji zapraszam na mój blog Medycyna estetyczna bez tajemnic www.marekwasiluk.pl

Centrum Medycyny Nowoczesnej Triclinium, Warszawa, al. KEN 47 lok. 13 (200 m. od stacji metra Natolin) tel. 22 403 40 34, 794 375 715 www.triclinium.pl

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ

Chcę być informowany/a o odpowiedziach