Monday, June 24, 2024
Home / Moda  / Design  / Wystrój wnętrza a rolety dzień i noc – jak uzyskać idealną harmonię?

Wystrój wnętrza a rolety dzień i noc – jak uzyskać idealną harmonię?

Urządzasz salon, sypialnię, a może gabinet i zastanawiasz się, jak dopasować rolety dzień noc do jego wystroju

Jak wybrać rolety do wystroju wnętrz

Rolety dzień noc, dowiedz się jak wybrać najlepsze / fot. Suhyeon Choi /Unsplash

Harmonijna aranżacja wnętrza powinna uwzględniać nie tylko kolor ścian, dobór funkcjonalnych i estetycznych mebli czy dodatków, ale także dekoracji okiennych, które będą idealnie współgrać z całym pomieszczeniem. Właśnie urządzasz salon, sypialnię, a może gabinet i zastanawiasz się, jak dopasować rolety dzień noc do jego wystroju? Sprawdź nasze porady!

Rolety dzień noc do każdego wnętrza

Rolety dzień noc to niezwykle funkcjonalne rozwiązanie, dzięki któremu możemy dowolnie kontrolować poziom nasłonecznienia wnętrza. Tego typu przesłony okienne składają się z naprzemiennie ułożonych pasów tkaniny i siatki, które pozwalają na swobodne regulowanie dopływu światła – wystarczy delikatnie pociągnąć za łańcuszek.

Rolety dzień noc stają się coraz bardziej popularne w Polsce – można je spotkać zarówno w domach jednorodzinnych, niewielkich mieszkaniach w bloku czy biurowcach, a o popularności przesądzają nie tylko walory użytkowe, ale również estetyka. Modele tego typu można z powodzeniem dopasować zarówno do wnętrz urządzonych w klasycznym stylu, jak i nowoczesnych, minimalistycznych pomieszczeń.

Jaki kolor rolet wybrać?

Niezależnie od tego, czy jesteś fanem skandynawskich wnętrz czy wolisz mieszkania urządzone w stylu rustykalnym, eklektycznym lub industrialnym, rolety możesz dobrać na kilka sposobów. Pierwszy z nich polega na dostosowaniu koloru na zasadzie podobieństwa do barwy dominującej w danym pomieszczeniu. Jeśli ściany zostały pomalowane na błękitny kolor, można dobrać do nich rolety w odcieniach jasnej zieleni czy rozmytego fioletu.

Warto też wziąć pod uwagę inny aspekt – kolory ciepłe i zimne. Pierwsza grupa barw ociepla wnętrze i nadaje mu przytulnego charakteru, świetnie sprawdzi się więc w sypialni lub salonie. Z kolei druga grupa potęguje wrażenie chłodu i sprzyja koncentracji, zatem rolety dzień noc w tym odcieniu będą znakomicie pasować do gabinetu.

Rolety dzien noc

Warto też zwrócić uwagę na stronę, od której znajduje się dane pomieszczenie / fot. Fotolia

Rolety dzień noc można też dobierać na zasadzie kontrastu. Przesłona okienna w intensywnym odcieniu będzie stanowić mocny akcent w minimalistycznym wnętrzu, w którym dominują szarości, meble na wysoki połysk oraz chromowane dodatki.

Warto też zwrócić uwagę na stronę, od której znajduje się dane pomieszczenie. W salonach zlokalizowanych od południa świetnie sprawdzą się rolety w ciemniejszych odcieniach, które zablokują część promieni słonecznych. Z kolei w pokojach od północnej strony lepiej zamontować jasne rolety dzień noc.

W jaki sposób rolety budują wystrój pomieszczenia?

Harmonijna aranżacja wnętrza powinna opierać się na wzajemnie uzupełniających się elementach wystroju. Masz wrażenie, że pomieszczenie cię przytłacza i nie sprzyja odpoczynkowi? W twoim salonie znajduje się dużo ekstrawaganckich dodatków? Rolety dzień noc mogą świetnie skorygować niektóre błędy aranżacyjne i optycznie „uspokoić” wnętrze – wystarczy wybrać model w stonowanym odcieniu, np. chłodnym, szarym kolorze.

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • żaluzje żory 13 lutego, 2020

    A jakie rodzaje mocowań spisują się lepiej? Montaż na wieszakach czy w kasecie na stałe?

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ