Saturday, December 9, 2023
Home / Moda  / Wyśpij się w jedwabiu!

Wyśpij się w jedwabiu!

Dar natury na dobry sen

Jedwab do spania

Jedwab to idealna tkanina na nocny strój / fot. materiały Partnera

Znasz właściwości jedwabiu naturalnego? Wiesz, że to tkanina odpowiednia dla alergików i osób cierpiących na różne dolegliwości skórne? Warto poznać bliżej jedwab, ceniony od stuleci

 

Zdrowy sen to podstawa i wie o tym każdy, kto choć raz w życiu ma za sobą bezsenną noc. Wiele mówi się w temacie dbania o odpowiednią jakość wieczornego posiłku, wietrzenia pomieszczeń czy doboru materaca. Niestety niezmiernie rzadko o tym, że to, co najbliższe naszemu ciału, ma znaczenie. Bielizna nocna może sprawić, że sen będzie czystą przyjemnością. Delikatna, taka, która nie krępuje Twoich ruchów i na tyle lekka, że w ogóle jej nie czujesz. Ten komfort zapewnią Ci jedwabne piżamy Bilquis, które pokochasz od pierwszego dotknięcia!

jedwab

fot. materiały Partnera

Jedwab ‒ tkanina klasy premium

Jedwab pozyskuje się z kokonów jedwabnika morwowego. Bardzo cenny i wyjątkowo delikatny materiał, który niestety doczekał się odpowiedników dużo tańszych, lecz zupełnie pozbawionych właściwości prawdziwego jedwabiu. Jak zatem rozpoznać, że mamy do czynienia z tym właściwym? Przede wszystkim to materiał, który jest lśniący i bardzo miękki, jego połysk nie oślepia, a jedynie daje miłą dla oka poświatę. Po zgnieceniu ma zdolność do szybkiego powrotu do poprzedniego stanu, jest elastyczny. Ma właściwości higroskopijne, pochłania wilgoć, a jednocześnie wysycha bardzo szybko. Warto o niego starannie dbać, a posłuży nam wiele lat. To, czego jedwab nie lubi, to mechaniczne pranie. Jednak wystarczy delikatnie przeprać go w ręku, bez intensywnego pocierania, gdyż pod wpływem wody zmienia kształt.

fot. materiały Partnera

Jedwab ‒ wiele korzyści

Jedwab to idealny materiał dla alergików! Wykazuje odporność na roztocza, pleśń i inne alergeny. Wykonane z niego ubrania czy akcesoria mogą stosować osoby podatne na podrażnienia i dzieci. To materiał, który praktycznie nie uczula, dlatego warto kupować wyprodukowane z niego ubrania alergikom. Jedwab naturalny, dzięki swoim właściwością prozdrowotnym, nazywany jest również zdrowym włóknem. Wyróżnia go delikatny połysk, dzięki któremu szybko zyskał rangę jednego z najbardziej szlachetnych i eleganckich materiałów. Z całą pewnością jest luksusowym materiałem, dla wymagających.

jedwab jako upominek

fot. materiały Partnera

Elegancki prezent dla każdego

W najnowszej kolekcji Bilquis znajdziecie kilka pozycji, które będą idealnym prezentem, i to nie tylko dla Pań. To ręcznie malowana kolekcja, w której znajdziecie kimona, koszulki czy akcesoria do włosów i spania. Doskonałą propozycją jest Zestaw Relaksacyjny ‒ poszewka i maska. To sposób na skuteczny i nieprzerwany sen, nie tylko w domu – to również idealny towarzysz każdej podróży. Taki zestaw można sprezentować także mężczyźnie. Jedwabne opaski i gumki do włosów będą miłym dodatkiem, który spędzi z Tobą cały dzień, a równie dobrze sprawdzi się podczas wieczornego, eleganckiego wyjścia.

Bieliznę nocną i akcesoria z jedwabiu naturalnego znajdziecie online na stronie bilquis.love

Źródło: materiał Partnera MK
TAGI
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ