Saturday, June 15, 2024
Home / Kultura  / Daj się oczarować historii miłości, której tajemnice ukryte są na Cejlonie

Daj się oczarować historii miłości, której tajemnice ukryte są na Cejlonie

Szukasz idealnej książki na wakacje?Koniecznie sięgnij po najnowszą powieść Wydawnictwa Otwartego – „Wyspę Motyli” Coriny Bomann. Znajdziemy w niej historię namiętnego uczucia, sekrety z przeszłości, a także odpowiedź na pytanie, czy warto poświęcić się dla

"Wyspa motyli" Corina Bomann

"Wyspa motyli" Corina Bomann / fot. materiał prasowy

Szukasz idealnej książki na wakacje?Koniecznie sięgnij po najnowszą powieść Wydawnictwa Otwartego – „Wyspę Motyli” Coriny Bomann. Znajdziemy w niej historię namiętnego uczucia, sekrety z przeszłości, a także odpowiedź na pytanie, czy warto poświęcić się dla prawdziwej miłości.

Diana, wzięta prawniczka, nigdy nie przypuszczała, że z dnia na dzień wyjedzie na drugi koniec świata. Trzymając w ręku zdjęcie młodej kobiety na tle wzgórz, decyduje się wyruszyć na Cejlon, by rozwikłać rodzinną tajemnicę sprzed stu lat. Chce spełnić ostatnią wolę ukochanej ciotki, poznać swoje korzenie i uciec od niewiernego męża. Na urzekającej wyspie spowitej aromatem herbacianych krzewów Diana odkrywa historię namiętnego, zakazanego uczucia, które na zawsze zmieniło losy jej rodziny. Czy to sprawi, że znajdzie szczęście i miłość?

Corina Bomann jest autorką książek dla dorosłych i dla młodzieży, mieszka w Berlinie i uwielbia marzyć o dalekich podróżach do egzotycznych krajów. Jej powieść „Wyspa Motyli” odniosła wielki sukces – rozeszła się w nakładzie 250 000 egzemplarzy i przez wiele tygodni okupowała listy bestsellerów „Der Spiegla” i Amazon.de.

 

 Fragmenty „Wyspy motyli”

Diana opadła na oparcie krzesła. Ogarnęło ją jakieś dziwne uczucie. Widziała ją już wprawdzie na obrazie, ale jej wizerunek ukształtowały zapewne gust malarza i styl epoki. Za to fotografia ukazywała człowieka takim, jakim jest. Szkoda tylko, że nie mogła zobaczyć jej twarzy, rozpoznać, co czuła Grace w tamtym momencie.

Podobną okolicę widziała kiedyś w reportażu z Indii. Grace stała niewątpliwie na tle wzgórza porośniętego krzewami herbacianymi. A więc razem z rodziną musiała wyjechać na Cejlon. Może z powodu śmierci stryja? A może jeszcze z jakiegoś innego powodu?

Pomiędzy kartkami znalazła zasuszony kwiat plumerii – jednego z najpiękniejszych kwiatów Indii. Ten miał białe płatki i krwistoczerwony środek.

Źródło: Wydawnictwo Otwarte 

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ