Wednesday, July 24, 2024
Home / PARTNER MK  / Wyprawka dla szczeniaka – o czym nie możesz zapomnieć?

Wyprawka dla szczeniaka – o czym nie możesz zapomnieć?

Aby poczuł się u siebie

Wyprawka dla szczeniaka

fot. Almada Studio / Pexels

Jeśli chcesz powiększyć swoją rodzinę o czworonożnego przyjaciela, wcześniej odpowiednio się na to przygotuj. Podstawą jest właściwie skompletowana wyprawka dla szczeniaka, dzięki której przygotujesz się na każdą okoliczność i stworzysz mu prawdziwy dom. O czym musisz pamiętać?

 

Przygotowania domu na przyjęcie szczeniaka mogą być prawdziwą zabawą, jeśli wiesz, o czym należy pamiętać. Smycz dla psa https://warsawdog.com/cat/smycz/ , karma i legowisko to dopiero wstęp na nieco dłuższej liście akcesoriów i przyborów. Jak powinna wyglądać właściwie skompletowana wyprawka dla szczeniaka?

Smycz dla psa i obroża

Podstawą wyprawki dla psa jest odpowiednio dopasowana obroża oraz smycz. W przypadku szczeniąt najlepiej sprawdzi się klasyczna obroża regulowana, którą będziesz mógł poszerzać wraz ze wzrostem zwierzęcia. Powinna być lekka i wygodna. Zapnij ją w taki sposób, aby między szyję psa, a obrożę można było włożyć palec. Dobrze sprawdzą się też szelki. Postaw na krótką smycz o długości maksymalnie 150 cm. Z jej pomocą znacznie łatwiej nauczysz szczeniaka grzecznie chodzić przy nodze.

Zadbaj o miejsce do spania

Legowisko dla psa powinno być na tyle duże, aby mógł on swobodnie i całkowicie się rozciągnąć. Jeśli decydujesz się na większe rasy, mimo młodego wieku zwierzęcia kup duże legowisko. Unikniesz konieczności wymiany go w bliskiej przyszłości, gdy pies podrośnie. Zwróć uwagę, z jakich materiałów wykonano legowisko. Dobrze sprawdzają się np. kodura, wodoodporna tkanina Oxford PU lub antara. Możesz kupić szczenięciu również niewielki kocyk.

Zapas pożywienia

Przygotuj zapas karmy i smaczków, dzięki którym szybciej nauczysz psa posłuszeństwa. Karma powinna być stworzona z myślą o szczeniętach – od karmy dla psów dorosłych różni się wielkością cząstek, składem oraz stopnie twardości. Przed zakupem sprawdź, czy wybrana przez Ciebie firma cieszy się dobrymi opiniami wśród miłośników zwierząt. Nie zapomnij gryzaka, np. kości – szczenięta lubią gryźć pobliskie przedmioty, dlatego zmniejszysz ryzyko zniszczenia wartościowych elementów wyposażenia domu.

Zabawki

Jeśli chcesz umilić swojemu psu najbliższe dni, zadbać o jego wszechstronny rozwój i pozwolić mu na bezpieczne wyładowanie nagromadzonej energii, kup piłkę, szarpak oraz matę węchową. Świetnie sprawdzają się wszelkie zabawki, w których można schować ulubione psie przysmaki, a także różnego rodzaju akcesoria do aportowania, np. dyski. Psu wystarczą 3-4 zabawki, jednak powinny być one różnorodne.

Artykuły pielęgnacyjne

Na końcu nie zapomnij o artykułach pielęgnacyjnych, dzięki którym zadbasz o właściwą higienę swojego pupila. Mowa głównie o:

• szamponie przeznaczonym do pielęgnacji psiej sierści;
• obcążkach do pazurów;
• nożyczkach;
• grzebieniu lub szczotce;
• jednorazowych podkładach nieprzepuszczalnych (sprawdzą się głównie na początku, gdy szczeniak uczy się załatwiać w jednym miejscu);
• preparatach na pchły i kleszcze.

Możesz rozważyć również kupno specjalnej maty do samochodu. Z pewnością nieraz pojawi się konieczność przewiezienia psa, np. na wycieczkę czy do weterynarza.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ