Thursday, May 23, 2024
Home / PARTNER MK  / Wyprawka dla noworodka ‒ lista zakupów

Wyprawka dla noworodka ‒ lista zakupów

taką listę warto przygotowywać na długo przed porodem

Wyprawka dla noworodka

fot. Pexels / Pixabay

Wyprawka dla noworodka, lista ułatwi zamówienie potrzebnych artykułów dla dziecka. Pozwoli też wyposażyć pokój dziecięcy w niezbędne rzeczy. Spis produktów jest konieczny, by o niczym nie zapomnieć

 

Wyprawka dla noworodka ‒ lista

Kompletowaniem wyprawki warto zająć się przynajmniej 2–3 miesiące przed porodem, by zdążyć wybrać artykuły dla noworodka. Po przyjściu maluszka na świat mama musi mieć wszystko pod ręką. Należy odłożyć również rzeczy do szpitala. Wyprawka powinna znajdować się w torbie, by tata, wybierając się po dziecko, nie szukał ciuszków. Aby zacząć kompletować wyprawkę, warto sprawdzić na stronie internetowej https://noskinoski.pl/blogs/news/wyprawka-dla-noworodka-lista-niezbednych-produktow, co będzie niezbędne w pierwszych tygodniach życia.

 

Potrzebne są głównie: pieluszki tetrowe, pieluszki jednorazowe, koszulki, czapeczki, body, pajacyki, kocyk. Istotne są także artykuły do pielęgnacji noworodka: krem, oliwka, mydełko, żel, szampon, nożyczki do obcinania paznokci, szczoteczka z włosiem kozim oraz inne przydatne akcesoria. W przypadku ubranek potrzebne są z długim rękawem.

Kompletowanie wyprawki – karmienie piersią

Warto sprawdzić, ile kosztuje wyprawka dla noworodka, by kupić wszystkie rzeczy i nie przekroczyć budżetu. Trzeba wziąć pod uwagę, że mamie będą potrzebne: laktator, wkładki laktacyjne, butelki do karmienia piersią, ale też odzież, bieliznę, maści na brodawki itd. Kompletując wyprawkę warto zasięgnąć porady osoby doświadczonej.
Aby zadbać o spokojny sen noworodka, warto kupić nianię elektroniczną. Konieczne jest zapewnienie nowo narodzonemu bobasowi odpowiedniej temperatury. Miękkie kocyki, miłe w dotyku, otulą maluszka. Jest to szczególnie ważne dla dzieci urodzonych jesienią, zimą i wczesną wiosną.

Skompletowanie wyprawki dla dzieci urodzonych w różnych porach roku

Kompletując wyprawkę trzeba wziąć pod uwagę porę roku, w której dziecko ma przyjść na świat. Należy zapewnić mu ciepło, jakie miał w brzuchu mamy. Latem przydatne są cienkie body, natomiast zimą cieplejsze rzeczy, np. kaftaniki z długim rękawem, kocyk z wełny czy merino. Kompletna wyprawka obejmuje również: akcesoria do przewijania malucha, wanienka, pościel do łóżeczka.
Zakupy dla pierwszego dziecka zawsze sprawiają rodzicom kłopot. Podczas wyboru trzeba kierować się atestami, jakością, ceną i materiałem użytym do produkcji wyrobów. Nie można też przesadzić z ilością artykułów, bo maluch szybko rośnie i może nie zdążyć, wykorzystać kupionych ubranek. Lista produktów ułatwi przygotowanie wyprawki.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ