Saturday, June 15, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Wyprawka dla noworodka ‒ co powinna zawierać?

Wyprawka dla noworodka ‒ co powinna zawierać?

Ach, te słodkie ciuszki! Po latach staną się najlepszą pamiątką

wyprawka-dla-noworodka miasto-kobiet

fot. materiały prasowe

Przyszli rodzice, oczekujący narodzin dziecka, mają sporo czasu na przygotowanie wyprawki. Zwykle składa się ona z wyprawki dla noworodka do szpitala i wyprawki dla maluszka na pierwsze tygodnie życia, łącznie z  przygotowaniem dla niego pokoju w mieszkaniu

 

Kiedy zacząć kompletować wyprawkę?

Każdy doświadczony już rodzic doskonale zdaje sobie sprawę, że czas po przyjściu na świat dziecka jest tak absorbujący i stresujący, szczególnie dla młodych rodziców, że trudno sobie wyobrazić robienie zakupów, nawet online.  Absolutnie niezbędnym etapem przygotowań jest skompletowanie wyprawki do szpitala. W jaki jednak sposób przyszła mama może mieć pewność, że ma przy sobie naprawdę wszystko, co jest niezbędne dla niemowlaka? I tutaj przychodzi z pomocą sklep internetowy, który bardzo łatwo odnaleźć w czeluściach internetu pod hasłem w wyszukiwarce: wyprawka dla noworodka sklep internetowy. Specjalistyczny sklep oferujący wyłącznie produkty na niemowląt i małych dzieci, przygotowuje swoją ofertę w taki sposób, by wyczerpała ona oczekiwania Klienta. Wystarczy sięgnąć do „wyprawka dla noworodka lista”, by  rozwinęła się strona wyłącznie z listą produktów dla tego przedziału życia dziecka. Szczegółowo opisaliśmy to na stronie Ekomaluch.pl

Co powinna zawierać wyprawka dla noworodka, kompletowana do szpitala?

Wyprawka do szpitala powinna zawierać zestaw odzieży i przedmiotów potrzebnych mamie przez średnio 2-3 dni, jeżeli poród przebiegał sprawnie. Znaczenie ma jednak pora roku, w której dziecko przychodzi na świat. Akcesoria dla noworodka do szpitala zimą będą wyglądały trochę inaczej, niż w innej porze roku. Wyprawka na zimę powinna zawierać:
• 20-30 pieluszek jednorazowych, najlepiej biodegradowalnych
• paczkę chusteczek nawilżanych (najlepiej do razu używać chusteczek zawierających jak najwięcej składników naturalnych, gdyż chusteczki nasączone chemią często drażnią skórę noworodka)
• kosmetyki naturalne do pupy niemowlęcia
• ubranka dla dzieci: 3 body rozpinane na całej długości, 3 pary śpioszków albo 3 pajacyki
• 2 bawełniane czapeczki bezszwowe
• 2 pary skarpetek
• otulacz, kocyk albo rożek
• ręcznik dla dziecka
• 4 pieluchy tetrowe, 4 pieluchy flanelowe (szczególnie zimą)
• emolienty naturalne
• ubrania na wyjście dla dziecka, zgodnie z porą roku: ciepła czapeczka, ciepły koc
• nosidełko ergonomiczne dla niemowląt lub chusta do noszenia, która jednocześnie zapewni ciepło
• laktator dla mamy
• woreczek na pokarm (na wszelki wypadek)
• mata do przewijania, najlepiej wielokrotnego użytku

wyprawka miasto-kobiet

fot. materiały prasowe

Domowa wyprawka dla dziecka zimą

Zimowa wyprawka dla noworodka, który opuścił już szpital, powinna zawierać wózek dziecięcy, najlepiej głęboki oraz wszelkie akcesoria niezbędne do zapewnienia dziecku ciepła. Do wózka przydadzą się ciepłe śpiworki, torby, organizery, poduszki, ale też zawieszki i zabawki,  zapewniające dziecku bodźce wzrokowe, gdy godzinami przebywa w leżącej pozycji. Wyprawka powinna zostać wzbogacona wkładkami i prześcieradłem przystosowanym do wózka. Zapewniają one maleństwu wygodę podczas długich spacerów, ale też ciepło i barierę przed chłodnym, zimowym powietrzem. Dzięki nim można bez obawy, po pierwszym okresie przystosowawczym, pozostawać na powietrzu nawet przy stosunkowo niskich temperaturach. W okresie zimy ważną częścią pielęgnacji dziecka jest zadbanie o skórę jego twarzy i rąk. Kosmetyki do ciała dla dzieci powinny być kupowane ostrożnie, z pełną wiedzą o ich składzie. Zdecydowanie najlepiej sprawdzają się kosmetyki naturalne.

Wyprawka dla noworodka to poczucie bezpieczeństwa

Przygotowanie wyprawki dla noworodka to ważny etap również w życiu rodziców. Prawidłowo skomponowana, najlepiej w oparciu o fachowe zestawienia w postaci „wyprawka dla niemowlaka lista”, dostępne na platformach poświęconych parentingowi, daje rodzicom ‒ szczególnie tym, dla których jest to pierwsze dziecko ‒ poczucie bezpieczeństwa. Wyprawka dla niemowlaka, opisana z punktu widzenia funkcjonalności, pomaga im zmierzyć się z nowym doświadczeniem. Pomocne może być skorzystanie ze specjalistycznego sklepu, np. ciekawe propozycje można znaleźć pod adresem https://www.ekomaluch.pl/zul_m_Akcesoria_Wyprawka_Dla-noworodka-1369.html. Warto jednak pamiętać, że w tym pierwszym okresie nie jest konieczne dublowanie zakupów i tworzenie wielu różnych zestawów. Wyprawka  dla noworodka do szpitala bardzo szybko się zdezaktualizuje, ponieważ dziecko już nigdy nie będzie tak maleńkie. Ponadto stale piorąc  dziecięce ubranka, odnawiamy na bieżąco ich  zapas. Noworodek z każdym tygodniem przybiera na wadze i rośnie, dlatego zestaw ubrań, kupiony do szpitala, rzadko kiedy zdąży się sprać i zniszczyć. Taka wyprawka po pierwszym dziecku często przydaje się jeszcze dla kolejnego.

 

Źródło: materiał Partnera MK

 

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ