Wednesday, July 17, 2024
Home / PARTNER MK  / Wyprawka dla noworodka – co powinna zawierać?

Wyprawka dla noworodka – co powinna zawierać?

Warto postawić na jakość każdego drobiazgu

Wyprawka dla noworodka

fot. Pavel Danilyuk / Pexels

Przygotowanie wyprawki dla noworodka to nie lada wyzwanie, a mnogość różnego rodzaju artykułów przeznaczonych dla niemowląt, z pewnością nie ułatwia tego zadania przyszłym rodzicom. Kompletowanie pierwszej wyprawki bez wątpienia powinno być jednak szczęśliwym czasem, ponieważ wiąże się z radosnym oczekiwaniem na przyjście na świat maleństwa. Warto jednak wcześniej zastanowić się, jakie produkty chcemy kupić, aby nie ulegać stosowanym przez wielu producentów chwytom marketingowym. Co powinna zawierać wyprawka dla noworodka? Podpowiadamy

 

Kocyki, otulacze i pieluszki dla noworodka

Kompletując wyprawkę dla noworodka, warto zwracać szczególną uwagę na jakość materiałów, z których wykonane są poszczególne artykuły, aby były one bezpieczne dla malucha, a także miękkie i przyjazne dla jego delikatnej skóry. Każda wyprawka dla noworodka powinna obejmować różnego rodzaju kocyki, otulacze, a także pieluszki. Z pewnością przydadzą nam się zarówno kocyki całoroczne wykonane na przykład z bambusa lub bawełny, jak i kocyk ocieplany na chłodniejsze dni wyprodukowany na przykład z wełny merino. Z pewnością wygodną opcją w momencie gdy szykujemy wyprawkę dla noworodka są dedykowane strony, gdzie przygotowane są propozycje produktów właśnie na tą okazję, jedną z takich stron można zleźć pod adresem https://www.dobreliski.pl/wyprawka

 

Możemy zainwestować również w rożek, a także śpiworek do spania. Warto kupić również niewielki otulacz o wymiarach około 120 x 120 cm i ewentualnie dodatkowy otulacz do fotelika. Rodzice chętnie zaopatrują się również w gniazdko dla niemowlaka. Jeśli chodzi o tetrowe pieluszki, najlepiej wybrać 10 sztuk o wymiarach 30 x 30 cm oraz 6 sztuk o wymiarach 75 x 75 cm. Nie zapomnijmy kupić również prześcieradła do gondoli, a także łóżeczka oraz pościeli dla niemowlaka.

Jakie ubranka dla niemowlaka kupić?

Ubranka to często pierwsze elementy wyprawki, które przyszli rodzice kupują jeszcze zanim poznają płeć maleństwa. Wybór garderoby dla niemowlaka powinien być uzależniony od pory roku, w jakiej ma się urodzić. Pamiętajmy również, aby nie kupować zbyt wielu ubranek w tym samym rozmiarze, zwłaszcza tych najmniejszych ze względu na to, że maluchy szybko rosną i bardzo często okazuje się, że nie zdążyliśmy im założyć konkretnego ubranka ani razu. W wyprawce dla niemowlaka muszą znaleźć się jednak pajacyki. Najlepiej 3 sztuki w rozmiarze 56 i 5 w rozmiarze 62 oraz body z długim i krótkim rękawem. Warto kupić również półśpiochy, zimowy kombinezon, czapeczkę bawełnianą, a także czapkę zimową, chustkę, szalik i skarpetki.

Higiena i pielęgnacja niemowlaka

Noworodki wymagają szczególnej pielęgnacji. Dlatego kompletując dla nich wyprawkę, należy zaopatrzyć się w szereg niezbędnych akcesoriów, takich jak mokre chusteczki, jednorazowe pampersy, oliwka, zasypka, uniwersalny żel do mycia, krem pod pieluszkę, krem ochronny z filtrem UV, szczoteczka na ciemieniuchę, termometr, jałowe gaziki, patyczki do uszu czy nożyczki i cążki. Zaopatrzmy się również w specjalny proszek przeznaczony do prania ubranek niemowlęcych, a także aspirator kataru, inhalator i termometr.

 

W wyprawce niemowlaka nie może zabraknąć również butelek i smoczków, a także niezbędnych mebli, takich jak łóżeczko, przewijak oraz komoda lub szafa do przechowywania ubranek. Przyszła mama powinna również pamiętać o akcesoriach potrzebnych jej w szpitalu, a także w czasie połogu.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ