Friday, March 1, 2024
Home / PARTNER MK  / Wyprawka dla dziecka ‒ co jest niezbędne?

Wyprawka dla dziecka ‒ co jest niezbędne?

Dobrze zaopatrzone od pierwszych dni

wyprawka

fot. Unsplash

Wśród wielu obowiązków przyszłych rodziców, przed narodzinami dziecka, wyróżnić można jeden z najważniejszych: kompletowanie wyprawki. Jak powinna wyglądać kompletna wyprawka dla dziecka? Jakie artykuły będą niezbędne dla maluszka, który niedługo pojawi się na świecie?

 

O czym pamiętać podczas kompletowania wyprawki?

Narodziny dziecka to wyjątkowe wydarzenie, które znacząco odmienia dotychczasowe życie. Młodzi rodzice najczęściej cierpią na brak wolnego czasu, który ciężko jest wygospodarować zwłaszcza na zakupy. Z tego też względu, najlepiej zacząć kompletować wyprawkę jeszcze w okresie ciąży, aby móc zrealizować całą listę wszelkich niezbędnych dla maluszka akcesoriów. Utworzenie listy będzie najlepszym sposobem na to, aby o niczym nie zapomnieć ‒ dzięki temu zyskasz pewność co już posiadasz i możesz z niej wykreślić, a co jeszcze musisz dokupić. Skompletowanie wyprawki stanie się również dużo prostsze, gdy wybierzesz dobrze zaopatrzony sklep. Umożliwi ci to realizację znacznej większości zakupów dla maluszka w jednym miejscu oraz pozwoli zaoszczędzić wiele czasu.

Wyprawka dla dziecka ‒ co jest niezbędne?

Jednym z najważniejszych elementów wyprawki dla dziecka jest wózek. W pierwszych miesiącach życia z pewnością przyda ci się wózek typu gondolka, w którym maluszek będzie odbywać jedne ze swoich pierwszych spacerów. Czas mija bardzo szybko, dlatego zanim się obejrzysz, twój niemowlak zacznie być niezwykle ciekawski i zniecierpliwiony leżeniem w głębokim wózku ‒ będzie to najwyższy czas, aby przesiąść się do spacerówki. Z tego też względu, doskonałym zakupem będzie wózek 2 w 1: po narodzinach dziecka możesz używać go jako gondoli, zaś po kilku miesiącach w prosty sposób przekształcisz go w lekką spacerówkę, dzięki której twoja pociecha będzie mogła do woli obserwować wszystko, co znajduje się dookoła. Możesz również zdecydować się na wygodny wózek 3 w 1, który znajdziesz na przykład w sklepie Bobowózki, posiadający dodatkowo wyjmowane nosidełko, które może służyć jako bezpieczny fotelik samochodowy.

 

Przyjście na świat maleństwa wymaga także odpowiedniego wyposażenia domowego zacisza. Na pewno na twojej liście muszą znaleźć się łóżeczko dziecięce i przewijak, na którym wygodnie zmienisz pieluszkę oraz wykonasz wszelkie kosmetyczne zabiegi. Zaopatrz się również w komplety pościeli, które wykonane będą z delikatnych i certyfikowanych materiałów naturalnych. Jeżeli zaś chodzi o łazienkę, kompletując wyprawkę nie możesz zapomnieć o wanience. Dodatkowo niezbędne okażą się termometr, przy pomocy którego określisz temperaturę wody, myjka oraz okrycia kąpielowe. Na twojej liście znaleźć się powinny też inne niezbędne akcesoria, takie jak obcinacz lub nożyczki do paznokci (koniecznie z zaokrągloną końcówką), miękka szczotka do włosów oraz gruszka do oczyszczania nosa.

 

Wyprawka dla dziecka nie może oczywiście istnieć bez kilku elementów odzieży. Wybierając ubranka niemowlęce warto w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na metkę ze składem materiału – zdecydowanie powinien być on naturalny, aby w żaden sposób nie podrażniał wrażliwej skóry maluszka. Jeżeli chodzi o noworodki, najlepiej sprawdzą się śpioszki, pajacyki i body na długi oraz krótki rękaw, gdyż nie tylko są wygodne dla dziecka, ale i umożliwiają szybką i bezproblemową zmianę pampersa. W szafie dzieci urodzonych jesienią nie powinno zabraknąć również cieplejszych kombinezonów na pierwsze chłody oraz czapeczek, rękawiczek i ciepłych skarpetek. Kupując ubranka miej na względzie, że twoja pociecha będzie bardzo szybko rosła, dlatego też odzież zdecydowanie lepiej jest kupować w małych ilościach, wybierając rzeczy przydatne w danym sezonie.

 

Oprócz wyżej wymienionych artykułów, z pewnością przydadzą ci się również pieluszki jednorazowe, jak i te wielorazowe z bawełny lub muślinu, a także akcesoria pielęgnacyjne w postaci łagodnych kosmetyków posiadających pozytywną opinię instytutu matki i dziecka. Kupując wyprawkę warto zwracać uwagę przede wszystkim na to, aby wszelkie artykuły opatrzone były niezbędnymi certyfikatami bezpieczeństwa ‒ kupując sprawdzone produkty będziesz mieć pewność, że zapewniasz swojemu dziecku wyłącznie to, co najlepsze.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ