Thursday, July 18, 2024
Home / Styl życia  / Podróże  / PODRÓŻ DO RAJU – BALI TRANSCENDENTAL ART

PODRÓŻ DO RAJU – BALI TRANSCENDENTAL ART

Dla jednych jest to po prostu najlepszy urlop. Innym

Od lewej: Issa Tifaret i Aneta Pondo (fot. Katarina Off)

Redaktor naczelna „Miasta Kobiet ” Aneta Pondo i Issa Tifaret, nauczycielka sztuki transcendentalnej, zapraszają na wyprawę „PODRÓŻ DO RAJU – Bali Transcendental Art 2017”.

wyjazd na Bali

Wyjazd na Bali to sposób na rewitalizację sił i odzyskanie mocy (fot. Katarina Off)

Wyprawa na Bali jest podróżą do źródeł, czyli… w głąb siebie. Bali nazywane jest wyspą uzdrowicieli, jest miejscem mocy i rewitalizacji duszy. Pojedziemy tam, by odnowić siły witalne i obudzić w sobie wewnętrznego twórcę.

TERMIN: 11-25 PAŹDZIERNIKA 2017

UWAGA – OFERTA LAST MINUT 1250 EURO

MIEJSCE – DLACZEGO BALI?

Bali jest jedyną hinduistyczną wyspą w Indonezji. Pobyt na niej przywodzi na myśl wspomnienie raju. Zachwyca bujną roślinnością, kolorowymi ptakami i motylami, śmigającymi pod nogami jaszczurkami, wodospadami, zielonymi tarasami ryżowymi.

Bali jest radosne i kolorowe, uświęcone codziennymi modlitwami mieszkańców, którzy są mocno połączeni z naturą. Nie odróżnisz tam wejścia do domu od wejścia od świątyni. Wszędzie bóstwa, kapliczki, dymiące kadzidełka i koszyczki ofiarne z kolorowymi, pachnącymi płatkami kwiatów. Ceremonie, w których Balijczycy oddają cześć każdemu przejawowi natury, są ich codziennością.

Słowo Bali pochodzi od Balian, czyli „uzdrowiciel”. Można więc powiedzieć, że Bali to wyspa uzdrowicieli. Jest miejscem gdzie spotykają się żywioły i wszystkie elementy natury. Z ich mocy będziemy korzystać podczas warsztatów.

Warsztaty odbywać się będą w Ubud, artystyczno-kulturalnym ośrodku, tętniącym życiem, a zarazem – z dzielnicami wtopionymi w otaczającą miasto dżunglę i pola ryżowe. Ubud ma źródłosłów w słowie „lekarstwo”, dlatego tak łatwo tu o odnowę sił witalnych, regenerację i uzdrowienie.

pola ryżowe na Bali

Tarasowe pola ryżowe niedaleko Ubud (fot. Katarlina Off)

CO ZYSKASZ

Bali to wyspa, której energetyka otwiera serce. Wszystko tutaj działa na zasadzie procesu, rozpuszczamy stare wzorce i otwieramy się na to, co dla nas najlepsze, inspirowani porannymi warsztatami.

Jako efekt pobytu na warsztatach „Podróż do Raju – Bali Transcendental ART” zyskasz:
– głębokie poczucie kontaktu ze swoim „ja”
– poczucie mocy, sprawczości i wolności
– obudzenie radości i spontaniczności
– uwrażliwienie na to, co się myśli i mówi, i jak to wpływa na nasze życie
– odwagę do bycia sobą
– poczucie sensu istnienia i wdzięczność za życie
– porzucenie starych wzorów i otwartość na zmiany
– uwolnienie od ograniczeń umysłu i przekonanie, że wszystko jest możliwe
– przebudzenie percepcji artysty, który jest stanie sam tworzyć swoje życie
– spędzisz czas w radosnym, pięknym, egzotycznym miejscu

Warsztaty Bali Transcendental Art budzą percepcję artysty (fot. arch. prywatne)

Warsztaty „Bali Transcendental Art” budzą percepcję artysty (fot. arch. prywatne)

PROGRAM

W programie będzie zarówno czas na wspólne zajęcia, jak i podążanie własnymi ścieżkami, zgodnie z wewnętrznym harmonogramem i indywidualnym potrzebami. Każda uczestniczka otrzyma przestrzeń na zrealizowanie własnych celów.

Wspólne rozpoczynanie dnia i warsztaty Sztuki Transcendentalnej (Transcendental Art). Czas od śniadania do lunchu to czas kiedy będziemy dawać wagę naszym pragnieniom, tęsknotom, marzeniom. Będziemy sprawdzać kim jestem JA i kim chcę się stać. Będzie czas na medytację, malowanie, na rozmowę i milczenie. Podczas warsztatów otrzymasz klucze do odkrycia swojego JA.

Na warsztaty Transcendental Art przeznaczymy w czasie wyjazdu 5-6 dni (w pozostałe dni korzystać będziemy z innych atrakcji). Malujemy po śniadaniu 3-4 godziny dziennie do lunchu (lub dłużej, nie ma ograniczeń). Nie ma znaczenia, czy kiedykolwiek w ręce trzymałaś pędzle. Twój wewnętrzny twórca nie potrzebuje znajomości technik malowania, a jedynie podążania za intuicją. Warsztaty odbywają się w wielowymiarowej, duchowej przestrzeni, w której w każdej uczestniczce inicjują się jej własne procesy prowadzące do głębokiej transformacji.
W czasie wyjazdu zostanie zrealizowany I stopień warsztatów, dla osób, które nigdy na warsztatach nie były. Osoby, które już były na warsztatach Transcendental Art, będą inicjowane w stopień II.

Popołudnia i wieczory przeznaczone są na eksplorowanie Ubud i Bali według własnych potrzeb. Masaże, koncerty w świątyniach, wędrówki między polami ryżowymi, smakowanie balijskiej kuchni, ceremonie w lokalnych społecznościach.

Dużo rzeczy dzieje spontanicznie i wynika z rytmu grupy, czasu i miejsca… Uczymy się postępowania w zgodzie ze sobą, porzucania ścisłych planów, jeśli nam nie służą, i podążania za tym, co w danej chwili jest dla nas najlepsze

Przewidziane są też jedna lub dwie całodzienne wycieczki (będzie to zależało od oczekiwań grupy).
Będzie czas zarówno na warsztaty, jak i na poznawanie wyspy i jej atrakcji.

Malowanie intuicyjne jest procesem odkrywania duszy (fot. Issa Tifaret)

Malowanie intuicyjne jest procesem odkrywania duszy (fot. Issa Tifaret)

malowanie na Bali

Malowanie dzieje się zawsze tu i teraz (fot. Issa Tifaret)

ORIENTACYJNY PLAN

– dwa dni na osadzenie się na wyspie, relaks, masaże, lokalne atrakcje (np. Monkey Forest, muzeum Don Antonio Blanco, itp.)

– pierwsza wycieczka: wyruszymy do świętych źródeł, gdzie czeka na nas 21 fontann, w których obmycie przybliża krok po kroku do spełnienia intencji i marzeń. W drodze powrotnej odwiedzimy tarasy ryżowe oraz plantację kawy,

– przez 5-6 dni proces Sztuki Transcendentalnej – warsztat będzie trwał od śniadania przez 3-4 godziny, a po południu mamy czas do swobodnego zorganizowania,

– kolejna wycieczka wedle wyboru uczestników: nad ocean, do świątyń, itd.,

Możliwość zorganizowania cooking class – lekcji gotowania i przejażdżki z szefem na miejscowy targ.

UWAGA – plan jest orientacyjny i może ulec przemodelowaniu w zależności od potrzeb grupy.

Balijska świątynia (fot. Katarina Off)

Balijska świątynia (fot. Katarina Off)

ATRAKCJE W UBUD

MASAŻE: Na Bali warto skorzystać z masaży (tradycyjnych balijskich, akupresury, gorącymi kamieniami etc).

ROZWÓJ: Ubud jest ośrodkiem, do którego zjeżdżają się po rozwój ludzie z całego świata, tworząc tu wielobarwną, międzynarodowa społeczność. Można chodzić na zajęcia jogi, ekstatyczne tańce, koncerty mis i gongów tybetańskich, kobiece kręgi mocy.

KUCHNIA: Na Bali można eksplorować okoliczne restauracyjki i warungi (lokalne bary) z balijską kuchnią lub rozsmakować się w unikalnej kuchni „raw” oraz fenomenalnych wegańskich smakołykach i posiłkach. Wielbiciele zdrowego odżywiania znajdą tu swój raj. Świeżo wyciskane, odżywcze lub detoksykujące soki i napoje we wszystkich kolorach to stały punkt każdego menu. Gdzieniegdzie znajdziemy napój z Kombuchy (rodzaj zdrowego grzyba), czy kefir ze sfermentowanej wody z kokosa (naturalny probiotyk) albo Jamu – lokalny ziołowy żółty napój pity od wieków, dobry na wszystko, przyrządzony na bazie kurkumy, imbiru, tamaryndu i słodzony cukrem palmowym.

SPACERY: Główne ulice Ubud wypełnione są sklepami z obrazami, biżuterią, kamieniami, rzeźbami, tkaninami, elementami duchowymi i ezoterycznymi. Można chłonąć atmosferę targu w Ubud i lokalnych sklepów z oszałamiająco pachnącymi olejkami i naturalnymi produktami oraz kolorowymi sarongami i batikami. Warto też zejść z utartych turystycznych szlaków, aby zatopić się zieleni pól ryżowych, poobserwować okolicznych farmerów, lokalne domostwa, roześmiane dzieci. Być może uda się zobaczyć błękitnego ptaka przelatującego gdzieś w wąwozie lub górujący nad Bali wciąż aktywny wulkan Gunung Batur.
Można udać się do świętego małpiego gaju (Monkey Forest). To stary las pełen małpich rodzin i święte miejsce modlitw dla Balijczyków.

ŚWIĄTYNIE: Codziennie wieczorem balijskie świątynie przyciągają koncertami i pokazami. Można cieszyć oczy wielobarwnymi strojami balijskich kobiet i zasłuchać się w dźwięki ksylofonu, gongu i bębna. Niezapomnianą atrakcją jest Kecak – rytualna męska ceremonia prezentująca fragmenty z hinduskiego eposu Ramajana, kończąca się transowym chodzeniem po ogniu.

SZTUKA. Ubud jest znanym ośrodkiem kulturalno-artystycznym. Znajdziemy tu muzea i galerie z dziełami sztuki balijskiej, zarówno tradycyjnej, jak i nowoczesnej, od obrazów, rysunków przez rzeźby po architekturę, a także prywatne, małe pracownie, wypełnione dziełami balijskich artystów.
Można udać się do Muzeum renesansu maestro Don Antonio Blanco i podziwiać jego muzeum i żywe egzotyczne ptaki w ogrodzie. Artysta tworzył obrazy z kobietami leżącymi, tańczącymi i kuszącymi erotyką oprawione w niezwykłe ramy co dodatkowo wzmacnia magię przekazu.

Monkey Forest (fot. Fotolia)

Monkey Forest (fot. Fotolia)

Bali zachwyca o każdej porze dnia (fot. Issa Tifaret)

Bali zachwyca o każdej porze dnia (fot. Issa Tifaret)

OPINIE UCZESTNICZEK

Marta: Od wyjścia z lotniska miałam wrażenie, jakby to nie był mój pierwszy raz na Bali. Ta podróż była najpiękniejszym prezentem od życia. Nie miałam żadnych oczekiwań, nie czytałam przewodników, byłam totalnie otwarta i dostałam więcej niż się spodziewałam. Zostałam tam połączona sama ze sobą, odrodziła się moja odwaga i zaufanie do życia, matki ziemi i wszechświata. Pierwszy raz w życiu miałam poczucie, że byłam prawdziwa. Na wyspie. Dziś Bali jest częścią mnie i ja jestem częścią Bali. Tak czuję. I myślę jeszcze, że każdy ma swoje Bali. I że to moje mam już na zawsze, niezależnie od tego, gdzie się fizycznie znajduję

Jaga: To był mój najlepszy jak dotąd urlop. Bardzo chciałam jechać na Bali i było mi obojętne, co tam będę robić. Czuję się absolutnie wypoczęta, zrelaksowana i ciągle czerpię stamtąd energię. Jakieś stare sprawy osobiste, które budziły niedawno we mnie złe emocje, dziś przepływają przez mój umysł jak „informacje”, gdy o nich pomyślę, czy gdy ktoś mi o nich przypomni.

Magda: Issa ma wrażliwość, która przenika każdego kto chce się otworzyć na głębsze poziomy doświadczenia. Zapraszając nas do malowania przeżyć, uruchomiła proces, który sam w sobie stał się podróżą, tym bardziej niesamowitą, że rozpoczętą w bajecznej przestrzeni, gdzie bujna przyroda wplata się w każdy oddech i daje poczucie jedności z naturą

Ivon: Malowanie w procesie uratowało mi życie

INFORMACJE PRAKTYCZNE I CENY

Na cenę składa się: pakiet pobytowy + bilet na samolot + dodatkowo płatne atrakcje

PAKIET POBYTOWY

CENA LAST MINUT 1250 EURO (normalna 1500 euro)/ zostały 2 miejsca

W cenie pakietu:
– transfery (z/do lotniska), kierowca czeka na międzynarodowym lotnisku w Denpasar z imionami na kartce
– zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych w standardzie europejskim tj.: ciepła woda, pościel, ręczniki itd (nocleg i śniadanie).
– 2 wycieczki jednodniowe po Bali (wejścia do świątyń, parkingi), m.in.: wizyta w świątyni wody Tampaksiring z 21 fontannami, w których obmycie się przybliża cię krok po kroku do spełnienia marzeń. Druga wycieczka dopasowana do oczekiwań grupy (np. ocean, świątynie).
– warsztaty Sztuki Transcendentalnej (dla chętnych Kurs Mistrzowski z dopłatą 3000 zł)
– masaż po przyjeździe
– obsługa organizacyjna

Istnieje możliwość modelowania opcji w ramach oferty.
Będziemy działać w przepływie i modyfikować plany w zależności od potrzeb grupy.

DODATKOWO PŁATNE

– Pozostałe posiłki. Są w bardzo przystępnych cenach (15-30 zł). Penetrowanie lokalnej kuchni umożliwia zapoznawanie się nowymi smakami i miejscami.
– Materiały związane z warsztatami: farby, pędzle, podobrazia w formie płótna, jedwabiu lub papierów (lub składka 35$ od osoby przy minimalnej ilości malujących 5 osób)
– Masaże, tańce świątynne (co wieczór pokazy w świątyniach), wejściówki do muzeum np. Antonio Blanco (polecamy), karnety na jogę, bilety na koncerty gongów, ecstatic dance i inne atrakcje, z których chcą uczestnicy skorzystać indywidualnie

Wszystkie usługi dodatkowe są w bardzo przystępnych cenach, np. masaże od 30 zł, obiady od 15 zł, koncerty i pokazy, od 30 zł

BILETY LOTNICZE

Bilety na Bali każdy kupuje samodzielnie. W praktyce, gdy zbierze się pierwsze kilka osób, kupują bilet na ten sam samolot.

Najbardziej komfortowe są na ogół loty liniami Qatar. Cena lotu w obie strony wynosi ok. 3 tys. zł.

Prosimy o przemyślane decyzje, ponieważ po zabukowaniu i rozpoczęciu procesu organizacji zajęć, nie zwracamy wpłat na poczet wyjazdu.

Uwaga – decyduje kolejność zgłoszeń i wpłacenia zaliczki.

KROK PO KROKU

Aby przyłączyć się do grupy :
– skontaktuj się z nami (może potrzebujesz dodatkowych informacji, chętnie odpowiemy na Twoje pytania); mail: anetapondo@miastokobiet.pl
– wpłać zaliczkę wysokości 200 euro (podamy Ci numer konta mailem)
– bilet możesz kupić samodzielnie, najlepiej szukać połączeń przez skyscaner, a możesz zaczekać na pozostałe osoby, aby polecieć tym samym samolotem
– przed wyjazdem dostaniesz od nas informacje, co ze sobą zabrać (niewiele, na Bali jest ciepło, więc walizka będzie lekka; nie potrzebujesz wizy, więc nie ma potrzeby załatwiania żadnych formalności – paszport musi być ważny jeszcze przynajmniej 6 miesięcy od momenty wyjazdu; nie potrzebujesz też żadnych szczepień) oraz niezbędne informacje organizacyjne

Potrzebujesz więcej informacji, napisz do mnie: mail: anetapondo@miastokobiet.pl

ORGANIZATORKA

Ewa Issa Tiffaret: Polka mieszkająca na Bali, prowadzi warsztaty odkrywania wewnętrznego artysty-twórcy Transcendental Art. Przez wiele lat pobierała nauki u tybetańskich mistrzów i tłumaczyła ich skrypty i nauki. Pracuje ze światłem, kolorem, dźwiękiem. Prowadzi kursy mistrzowskie sztuki transcendentalnej, które są inicjacją do ostatecznego kroku w świadomość tworzenia. Jej misją jest budzenie świętej kobiecości. Warsztaty prowadzi na całym świecie, w ostatnich latach najczęściej na Bali, w Indiach, Tajwanie.
W czasie warsztatów Bali Transcendental Art każda z uczestniczek poczuje jak być kreatorem własnego życia. Narzędziami pomocniczymi będą: spotkania w kręgu, medytacje, malowanie intuicyjne, rozmowy i milczenie, wspólne przebywanie w wysokowibracyjnej przestrzeni.
Strona Ewy: http://www.transcendental-art.com/

WSPÓŁORGANIZATORKA

Aneta Pondo, dziennikarka, redaktor naczelna „Miasta Kobiet”, uwrażliwiona na słowa i komunikację. Mottem jej działań jest: Przyszłość zależy od kobiet.
Wpiera kobiety wydając od 12 lat czasopismo Miasto Kobiet, portal www.miastokobiet.pl, organizując spotkania Klubu Miasta Kobiet, warsztaty dla kobiet, kręgi kobiet. Na Bali lata dwa razy w roku.
Pierwszy bilet na Bali kupiła w kilka dni po poznaniu Ewy Issy Tifaret.
O pierwszej wyprawie na Bali napisała tutaj: Bali – podróż do raju
Strona Anety: http://anetapondo.pl/category/bali/

Od lewej: Issa Tifaret i Aneta Pondo (fot. Katarina Off)

Od lewej: Issa Tifaret i Aneta Pondo (fot. Katarina Off)

Z Bali się nie wraca, bo słowo „wraca” ma w sobie energię cofania się. Z Bali przylatuje się do Polski z tamtejszą energią, która potem rozprzestrzenia się w środowisku każdej z uczestniczek warsztatów. A potem chce się tam lecieć po jeszcze, i po więcej. Zapraszamy do wspólnej wyprawy „Podróż do Raju – Bali Transcendental Art”.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ