WYPRAWA: Podróż do Raju – Bali Transcendental Art
Poczucie wolności, odwaga bycia sobą, przekonanie że wszystko jest możliwe. Poleć z Miastem Kobiet na Bali (18-30 marca 2017).
UWAGA
NAJBLIŻSZA WYPRAWA NA BALI
GWIEZDNE WROTA
– BALI TRANSCENDENTAL ART
W CZERWCU I WRZEŚNIU 2017
[trwają zapisy]
Wyprawa na Bali jest podróżą do źródeł, czyli w głąb siebie. Bali nazywane jest wyspą uzdrowicieli, jest miejscem mocy i rewitalizacji duszy. Pojedziemy tam, by odnowić siły witalne i obudzić w sobie wewnętrznego twórcę.
MIEJSCE – DLACZEGO BALI?
Bali jest jedyną hinduistyczną wyspą w Indonezji. Pobyt na niej przywodzi na myśl wspomnienie raju. Zachwyca bujną roślinnością, kolorowymi ptakami i motylami, śmigającymi pod nogami jaszczurkami, wodospadami, zielonymi tarasami ryżowymi.
Bali jest radosne i kolorowe, uświęcone codziennymi modlitwami mieszkańców, którzy są mocno połączeni z naturą. Nie odróżnisz tam wejścia do domu od wejścia od świątyni. Wszędzie bóstwa, kapliczki, dymiące kadzidełka i koszyczki ofiarne z kolorowymi, pachnącymi płatkami kwiatów. Ceremonie, w których Balijczycy oddają cześć każdemu przejawowi natury, są ich codziennością.
Słowo Bali pochodzi od Balin, czyli „uzdrowiciel”. Można więc powiedzieć, że
Bali to wyspa uzdrowicieli. Ludzie są życzliwi i serdeczni, prawdziwie obdarzają uśmiechem i mają w sobie coś duchowo bardzo ujmującego. Nie wyczuwa się w nich pośpiechu, mają w sobie dużo akceptacji i dziękują za wszystkie wydarzenia, nawet te, zdawać by się mogło, niepomyślne. Pierwszą myślą, jaka przychodzi po obudzeniu się w tej rajskiej przestrzeni, jest wdzięczność za życie.
Bali to taniec ducha z materią. Jest miejscem gdzie spotykają się żywioły i wszystkie elementy natury. Z ich mocy będziemy korzystać podczas warsztatów
Warsztaty odbywać się w Ubud, artystyczno-kulturalnym ośrodku, tętniącym życiem, a zarazem– z dzielnicami wtopionymi w otaczającą miasto dżunglę. Ubud ma źródłosłów w słowie „lekarstwo”, dlatego tak łatwo tu o odnowę sił witalnych, regenerację i uzdrowienie.
CO ZYSKASZ
Bali to wyspa, której energetyka otwiera serce. Wszystko tutaj działa na zasadzie procesu, rozpuszczamy stare wzorce i otwieramy się na to, co dla nas najlepsze, inspirowani porannymi warsztatami.
Jako efekt pobytu na warsztatach „Podróż do Raju – Bali Transcendental ART” zyskasz:
– głębokie poczucie kontaktu ze swoim „ja”
– poczucie mocy i sprawczości
– obudzenie wewnętrznego twórcy i kreatora życia
– obudzenie radości i spontaniczności
– uwrażliwienie na to, co się myśli i mówi, i jak to wpływa na nasze życie
– uzdrowienie relacji z własnym ja
– odwagę do bycia sobą
– poczucie sensu istnienia i wdzięczność za życie
– otwartość na zmiany
– poczucie wolności
– porzucenie starych wzorów
– uwolnienie od ograniczeń umysłu
– przekonanie, że wszystko jest możliwe
– zamiłowanie do sztuki i tworzenia
– uzdrowienie przez wsłuchanie się we własne potrzeby i większą świadomość
– przebudzenie percepcji artysty, który jest stanie sam tworzyć swoje życie
PROGRAM
W programie będzie zarówno czas na wspólne zajęcia, jak i podążanie własnymi ścieżkami, zgodnie z wewnętrznym harmonogramem i indywidualnym potrzebami. Każda uczestniczka otrzyma przestrzeń na zrealizowanie własnych celów.
Wspólne rozpoczynanie dnia i warsztaty Sztuki Transcendentalnej (Transcendental Art). Czas od śniadania do lunchu to czas kiedy będziemy dawać wagę naszym pragnieniom, tęsknotom, marzeniom. Będziemy sprawdzać kim jestem JA i kim chcę się stać. Będzie czas na medytację, na malowanie, na rozmowę i milczenie. Podczas warsztatów otrzymasz klucze do odkrycia swojego JA.
Na warsztaty Transcendental Art przeznaczymy w czasie wyjazdu 5-6 dni (w pozostałe dni korzystać będziemy z innych atrakcji). Malujemy po śniadaniu 3-4 godziny dziennie do lunchu (lub dłużej, nie ma ograniczeń). Nie ma znaczenia, czy kiedykolwiek w ręce trzymałaś pędzle. Twój wewnętrzny twórca nie potrzebuje znajomości technik malowania, a jedynie podążania za intuicją. Warsztaty odbywają się w wielowymiarowej, duchowej przestrzeni, w której w każdej uczestniczce inicjują się jej własne procesy prowadzące do głębokiej transformacji.
W czasie wyjazdu zostanie zrealizowany I stopień warsztatów, dla osób, które nigdy na warsztatach nie były. Osoby, które już były na warsztatach Transcendental Art, będą inicjowane w stopień II.
Popołudnia i wieczory przeznaczone są na eksplorowanie Ubud i Bali według
własnych potrzeb. Masaże, koncerty w świątyniach, wędrówki między polami ryżowymi, smakowanie balijskiej kuchni, ceremonie w lokalnych społecznościach. Organizatorki będą Waszymi przewodnikami po tym nieskończonym oceanie możliwości spędzania czasu.
Dużo rzeczy dzieje spontanicznie i wynika z rytmu grupy, czasu i miejsca… Uczymy się postępowania w zgodzie ze sobą, porzucania ścisłych planów, jeśli nam nie służą, i podążania za tym, co w danej chwili jest dla nas najlepsze
Przewidziane są też jedna lub dwie całodzienne wycieczki (będzie to zależało od oczekiwań grupy). Dzięki temu, że wyjazd jest dwutygodniowy, będzie czas zarówno na warsztaty, jak i na poznawanie wyspy i jej atrakcji.
Ekstra bonus
– Warsztaty organizowane są w czasie, gdy na Bali będzie się odbywać Bali Spirit Festiwal (19-26 marca), chętni będą mogli więc wziąć udział w jego atrakcjach.
Festiwal ma na celu obudzenie indywidualnego potencjału każdego z nas i prowadzenie do pozytywnych zmian w naszych domach, naszych społecznościach i w konsekwencji w całym naszym świecie.
– 28 marca 2017 odbędzie się największe święto na Bali, Nyepi, dzień ciszy.
Przez 24 godziny powstrzymywane są wszystkie aktywności na wyspie, a dzień przedtem odbywa się wielki pochód wraz z ceremonia i pokazem mitycznej historii oraz parada.
ATRAKCJE W UBUD
MASAŻE: Na Bali warto skorzystać z masaży (tradycyjnych balijskich, akupresury, gorącymi kamieniami etc), wykonywanych olejkiem z przepięknym zapachem kwiatu frangipani, albo skorzystać z lokalnych zabiegów SPA.
ROZWÓJ: Ubud jest ośrodkiem, do którego zjeżdżają się po rozwój ludzie z całego świata, tworząc tu wielobarwną, międzynarodowa społeczność. Można chodzić na zajęcia jogi, ekstatyczne tańce, koncerty mis i gongów tybetańskich, kobiece kręgi mocy.
KUCHNIA: Na Bali można eksplorować okoliczne restauracyjki i warungi (lokalne bary) z balijską kuchnią lub rozsmakować się w unikalnej kuchni „raw” oraz fenomenalnych wegańskich smakołykach i posiłkach. Wielbiciele zdrowego odżywiania znajdą tu swój raj. Świeżo wyciskane, odżywcze lub detoksykujące soki i napoje we wszystkich kolorach to stały punkt każdego menu. Gdzieniegdzie znajdziemy napój z Kombuchy (rodzaj zdrowego grzyba), czy kefir ze sfermentowanej wody z kokosa (naturalny probiotyk) albo Jamu – lokalny ziołowy żółty napój pity od wieków, dobry na wszystko, przyrządzony na bazie kurkumy, imbiru, tamaryndu i słodzony cukrem palmowym.
SPACERY: Główne ulice Ubud wypełnione są sklepami z obrazami, biżuterią, kamieniami, rzeźbami, tkaninami, elementami duchowymi i ezoterycznymi. Można chłonąć atmosferę targu w Ubud i lokalnych sklepów z oszałamiająco pachnącymi olejkami i naturalnymi produktami oraz kolorowymi sarongami i batikami. Warto też zejść z utartych turystycznych szlaków, aby zatopić się zieleni pól ryżowych, poobserwować okolicznych farmerów, lokalne domostwa, roześmiane dzieci. Być może uda się zobaczyć błękitnego ptaka przelatującego gdzieś w wąwozie lub górujący nad Bali wciąż aktywny wulkan Gunung Batur.
Można udać się do świętego małpiego gaju (Monkey Forest). To stary las pełen małpich rodzin i święte miejsce modlitw dla Balijczyków.
ŚWIĄTYNIE: Codziennie wieczorem balijskie świątynie przyciągają koncertami i pokazami. Można cieszyć oczy wielobarwnymi strojami balijskich kobiet i zasłuchać się w dźwięki ksylofonu, gongu i bębna. Niezapomnianą atrakcją jest Kecak – rytualna męska ceremonia prezentująca fragmenty z hinduskiego eposu Ramajana, kończąca się transowym chodzeniem po ogniu.
SZTUKA. Ubud jest znanym ośrodkiem kulturalno-artystycznym. Znajdziemy tu muzea i galerie z dziełami sztuki balijskiej, zarówno tradycyjnej, jak i nowoczesnej, od obrazów, rysunków przez rzeźby po architekturę, a także prywatne, małe pracownie, wypełnione dziełami balijskich artystów.
Można udać się do Muzeum renesansu maestro Don Antonio Blanco i podziwiać jego muzeum i żywe egzotyczne ptaki w ogrodzie. Artysta tworzył obrazy z kobietami leżącymi, tańczącymi i kuszącymi erotyką oprawione w niezwykłe ramy co dodatkowo wzmacnia magię przekazu. Podkreślał urodę pięknych ciał i falujących w balijskim tańcu biustów.
INFORMACJE PRAKTYCZNE I CENY
Przewidywana wielkość grupy – 12 osób (w praktyce może być trochę mniejsza lub trochę większa).
Na cenę składa się: pakiet pobytowy + dodatkowo płatne atrakcje + bilet na
samolot
PAKIET POBYTOWY, CENA 1500 EURO
W cenie pakietu:
– transfery (z/do lotniska), kierowca czeka na międzynarodowym lotnisku w Denpasar z imionami na kartce
– zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych w standardzie europejskim tj.: ciepła woda, pościel, ręczniki itd (nocleg i śniadanie). Czasem zdarza się, że dostępny jest 1-osobowy pokój, zależnie od grupy lub za dopłatą.
– po przyjeździe masaż na miejscu lub wizyta w SPA, relaks
– 1 lub 2 wycieczki jednodniowe po Bali (wejścia do świątyń, parkingi), m.in.: wizyta w świątyni wody Tampaksiring z 33 fontannami, w których obmycie się przybliża cię krok po kroku do spełnienia twoich marzeń. Druga wycieczka wedle wyboru grupy: pola ryżowe Unesco, ogród dendrologiczny lub z kolorowymi ptakami.
– warsztaty Sztuki Transcendentalnej (dla chętnych kurs mistrzowski z dopłatą 3000 zł)
– obsługa organizacyjna
Istnieje możliwość modelowania opcji w ramach oferty (np. 2 masaże zamiast wycieczki) albo zamiana wycieczki na wstęp na wieczorne i nocne wydarzenia Bali Spirit Festiwal.
Będziemy działać w przepływie i modyfikować plany w zależności od potrzeb grupy.
DODATKOWO PŁATNE:
– Pozostałe posiłki. Są w bardzo przystępnych cenach. Penetrowanie lokalnej kuchni umożliwia zapoznawanie się nowymi smakami i miejscami.
– Wszelkie dodatkowe wymogi związane z warsztatem: farby, pędzle, podobrazia: w formie płótna, jedwabiu lub papierów (lub składka 35$ od osoby przy minimalnej ilości malujących 5 osób)
– Masaże, tańce świątynne (co wieczór pokazy w świątyniach), wejściówki do muzeum np. Antonio Blanco (polecamy), karnety na jogę, bilety na Bali Spirit festiwal i inne atrakcje, z których chcą uczestnicy skorzystać indywidualnie
Wszystkie usługi dodatkowe są w bardzo przystępnych cenach, np. masaże od 30 zł, obiady od 10 zł, koncerty i pokazy, od 30 zł
BILETY LOTNICZE
Bilety na Bali każdy kupuje samodzielnie.
W tej chwili 7-osobowa grupa startowa ma już kupione bilety (na ten sam lot oczywiście)! Kolejne osoby mogą dokupywać bilety na ten sam lot
Loty na Bali są komfortowe. W tej chwili koszt lot w obie strony wynosi ok. 2700-2900 zł
Prosimy o przemyślane decyzje, ponieważ po zabukowaniu i rozpoczęciu procesu organizacji zajęć, nie zwracamy wpłat na poczet wyjazdu
Uwaga – decyduje kolejność zgłoszeń i wpłacenia zaliczki.
KROK PO KROKU
Aby przyłączyć się do grupy :
– skontaktuj się z nami (może potrzebujesz dodatkowych informacji, chętnie odpowiemy na Twoje pytania);
mail: akademiaduszy@gmail.com (Issa) lub anetapondo@miastokobiet.pl
(Aneta)
– wpłać zaliczkę wysokości 200 euro (podamy Ci numer konta mailem)
– bilet możesz kupić samodzielnie, najlepiej szukać połączeń przez skyscaner, a możesz zaczekać na pozostałe osoby, abyśmy polecieli razem
– przed wyjazdem dostaniesz od nas informacje, co ze sobą zabrać (niewiele, na Bali jest ciepło, więc walizka będzie lekka; nie potrzebujesz wizy, więc nie ma potrzeby załatwiania żadnych formalności; nie potrzebujesz tez żadnych szczepień) oraz niezbędne informacje organizacyjne
– będziemy Twoimi przewodniczkami w podróży, od wylotu z Polski do lądowania na Bali, tak abyś od początku do końca czuła się komfortowo
Potrzebujesz więcej informacji, napisz do nas:
mail: akademiaduszy@gmail.com (Issa) lub anetapondo@miastokobiet.pl (Aneta)
Wydarzenie na fb: Bali Transcendental Art
OPINIE UCZESTNICZEK
Weronika: Warsztaty były cudownym doświadczeniem zmiany wibracji na czas poza czasem. Tak bardzo zmieniły naszą świadomość, że chyba z całym miejscem przeniosłyśmy się w inną rzeczywistość. Byłyśmy chyba w gwiazdach. Dziękuję Ewo, że Cię poznałam:).
Miło jest rozmawiać z kimś, kogo rozumienie świata jest podobne i słuchać kogoś, kto mówi w moim języku, tak jak Ty to robisz. Poznanie Ciebie to ogromna przyjemność.
„Zawsze malujemy krajobrazy wewnętrzne. Choćbyśmy malowali krajobraz na zewnątrz,
jest on ekspresją krajobrazu wewnętrznego, jego odbiciem w lustrze rzeczywistości materialnej”
Ivon: Malowanie w procesie uratowało mi życie
Ania: Czuję się po warsztatach lżejsza wewnętrznie, moje plany bardziej osadzają się w rzeczywistości. Ciekawe. Zgłaszając się na warsztaty myślałam, że moja obecność na nich będzie miłym urozmaiceniem życia. Gdy się rozpoczynały – powiedziałam o nowym początku. Okazuje się, że szykuje się prawdziwa rewolucja! Mimo wszystko jestem przekonana o słuszności moich planów, wydarzyło się tyle „zbiegów okoliczności”! Na warsztatach byłam przekonana, że jestem w przeddzień operacji (tak twierdziło dwóch specjalistów, którzy mnie oglądali), ale okazało się, że można się bez tego obyć i w sprzyjających okolicznościach życie będzie toczyło się zgodnie z założeniami 🙂 Wyniki się poprawiły 🙂 Pozdrawiam Cię serdecznie! 🙂 Ania
Iwona: Samo przebywanie z osobami o otwartych umysłach i takiej świadomości było dla mnie wartościowym doświadczeniem. Chciałam tez podziękować za medytacje. Z nich chyba najistotniejsza była rozmowa z dziećmi, które mi powiedziały, że jestem często smutna. Powiedziałam im, że one mogą być beztroskie i radosne, bo są dziećmi i z racji tego nimi opiekują się rodzice, więc o nic nie muszą się martwić, a ja muszę już sama się o siebie martwić. I one wtedy mi powiedziały „ale ty też jesteś dzieckiem, dzieckiem Boga”. I w tym całym kontekście pojęcie „dziecko Boga” zrozumiałam jakby na nowo albo głębiej.
Jerzy: Byłem na różnych warsztatach, ale żaden z nich nie zajmował się kreatywnością, ten rzuca nowe światło na proces tworzenia. Dla mnie jako muzyka udział w warsztacie był ważną zmianą w spojrzeniu na proces twórczy. Ten warsztat otwiera nowe drogi do kreatywności. Teraz mi będzie dużo łatwiej tworzyć w muzyce czy jakiejkolwiek innej dziedzinie życia. Nie tylko głową, ale sercem. Prowadząca Alvea Issa Tifaret patrzy w oczy i często się uśmiecha. Taki kontakt z uczestnikami to rzadkość. Obok procesów twórczych, należy nadmienić co nie jest bez znaczenia: odbywają się procesy pogłębiające integracje w grupie. Grupa podczas spotkania została zespolona i zintegrowana pięknie, mocno i radośnie
Samanta: Gdybym miała w jednym zdaniu podsumować:
I poziom to głęboki transformujący proces odkrywania siebie. Dochodzenie do sedna swojej istoty. To proces znalezienia swojego punktu i miejsca.
II poziom to integracja z boskim pierwiastkiem, choć pierwiastek to nie to słowo brakuję języka ale to raczej integracja z boską istotą.
Na warsztacie dla nauczycieli przedefiniowałam swoją pozycję. Podjęłam decyzję i otworzyłam się na otrzymywanie, choć tego nie oczekiwałam to efekty były od razu widoczne w moim życiu.
ORGANIZATORKI
Ewa Issa Tiffaret: Polka mieszkająca na Bali, prowadzi warsztaty odkrywania wewnętrznego artysty-twórcy Transcendental Art. Przez wiele lat pobierała nauki u tybetańskich mistrzów i tłumaczyła ich skrypty i nauki. Pracuje ze światłem, kolorem, dźwiękiem. Prowadzi kursy mistrzowskie sztuki transcendentalnej, które są inicjacją do ostatecznego kroku w świadomość tworzenia. Jej misją jest budzenie świętej kobiecości. Warsztaty prowadzi na całym świecie, w ostatnich latach najczęściej na Bali, w Indiach, Tajwanie.
W czasie warsztatów Bali Transcendental Art każda z uczestniczek poczuje jak być kreatorem własnego życia. Narzędziami pomocniczymi będą: spotkania w kręgu, medytacje, malowanie intuicyjne, rozmowy i milczenie, wspólne przebywanie w wysokowibracyjnej przestrzeni.
Strona Ewy: http://www.transcendental-art.com/
Aneta Pondo, dziennikarka, redaktor naczelna „Miasta Kobiet”, uwrażliwiona na słowa i komunikację. Mottem jej działań jest: Przyszłość zależy od kobiet.
Wpiera kobiety wydając od 12 lat czasopismo Miasto Kobiet, portal www.miastokobiet.pl, organizując spotkania Klubu Miasta Kobiet oraz warsztaty dla kobiet.
Bilet na Bali kupiła w kilka dni po poznaniu Ewy Issy Tifaret. O pierwszej wyprawie na Bali napisała tutaj: Bali, podróż do raju. Po tej podróży zdecydowała, że w marcu jedzie na Bali po więcej i że tym razem zabierze w tę podróż do Ewy Issy Tifaret 12 kobiet.
Z Bali się nie wraca, bo słowo „wraca” ma w sobie energię cofania się. Z Bali przylatuje się do Polski z tamtejszą energią, która potem rozprzestrzenia się w środowisku każdej z uczestniczek warsztatów. A potem chce się tam lecieć po jeszcze, i po więcej. Zapraszamy do wspólnej Podróży do Raju.