Sunday, May 19, 2024
Home / Styl życia  / Podróże  / Wyprawa do Laponii – co trzeba zobaczyć?

Wyprawa do Laponii – co trzeba zobaczyć?

Chociaż wczasy najczęściej kojarzą nam się z latem i gorącą pogodą, to coraz więcej osób zaczyna poszukiwać zupełnie odmiennych doznań. Powoli doceniamy uroki zimy oraz śniegu, wybierając się w takie zakątki świata, gdzie zawsze będzie

Wyprawa do Laponii – co trzeba zobaczyć?

Wyprawa do Laponii – co trzeba zobaczyć? / fot. rainbowtours.pl

Chociaż wczasy najczęściej kojarzą nam się z latem i gorącą pogodą, to coraz więcej osób zaczyna poszukiwać zupełnie odmiennych doznań. Powoli doceniamy uroki zimy oraz śniegu, wybierając się w takie zakątki świata, gdzie zawsze będzie go pod dostatkiem. Laponia to miejsce pełne niezwykłych atrakcji, idealne dla osób ceniących sobie spokój, przestrzeń i niepowtarzalną atmosferę. Czego nie można przegapić?

Romantyczny wypad

Wyprawa do Laponii – co trzeba zobaczyć?

Wyprawa do Laponii – co trzeba zobaczyć? / fot. rainbowtours.pl

Laponia jest wciąż tajemniczym miejscem, w którym panuje niesamowity nastrój. O ile tylko nie przeszkadzają nam niskie temperatury oraz brak słońca, to wczasy w tym rejonie będą doskonałą okazją do spędzenia romantycznych chwil tylko we dwoje. Co można robić podczas takiego pobytu? Z pewnością warto wybrać się na przejażdżkę saniami – do dyspozycji są zaprzęgi ciągnięte przez renifery, czy też piękne psy husky. Możemy też podziwiać wspaniałe rzeźby z lodu, a jeśli nie brak nam pieniędzy, także zatrzymać się w jednym z niezwykłych, lodowych hoteli. Niektóre hotele mają przezroczyste dachy, dzięki czemu łatwiej jest podziwiać zachwycającą swymi barwami zorzę polarną. Wspaniały pomysł na romantyczny wieczór!

Rodzinne wczasy

Do Laponii możemy wybrać się całą rodziną, szczególnie, jeśli nasze dzieci lubią zabawę na śniegu. Dla maluchów ogromną atrakcją będzie Rovaniemi – miasteczko, w którym rzekomo mieszka Święty Mikołaj. Dzieciaki będą zachwycone bogactwem prezentów, reniferami oraz wszystkim, co związane z gwiazdkowymi zwyczajami. Kiedy nacieszymy się już tą radosną atmosferę świąt, możemy zabrać rodzinę na wyścigi psich zaprzęgów czy konkurs rzeźbienia w lodzie – w Laponii często odbywają się tego rodzaju festiwale. Kolejnym ciekawym pomysłem jest rejs statkiem Hutigruten, kursującym od zachodniego wybrzeża, do Przylądka Północnego.

Wypoczynek dla aktywnych

Jeżeli nie znosimy wylegiwania się na plaży bądź przed telewizorem, a wczasy oznaczają dla nas okres wzmożonej aktywności fizycznej, Laponia będzie świetnym miejscem na wyjazd. Panują tam bowiem idealne warunki do uprawiania różnego rodzaju zimowych sportów, takich jak jazda na nartach czy snowboardzie. Oprócz zróżnicowanych tras, przebiegających w pięknym otoczeniu, możemy liczyć na dużą ilość przestrzeni, brak tłumów oraz zapierające dech w piersiach krajobrazy. Dla osób preferujących spokojniejsze zajęcia znajdzie się rozrywka np. w postaci łowienia ryb w przeręblu.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ