Thursday, July 18, 2024
Home / PARTNER MK  / Wypożyczenie samochodu sposobem na komfortowe poruszanie się w czasie urlopu

Wypożyczenie samochodu sposobem na komfortowe poruszanie się w czasie urlopu

Dla ceniących niezależność

auto

Wypożyczenie samochodu sposobem na komfortowe poruszanie się w czasie urlopu / fot. materiały prasowe

Urlopowe preferencje Polaków są coraz bardziej zróżnicowane. Wielu rodaków unika tkwienia przez dwa czy trzy tygodnie w jednym miejscu – woli zamiast tego mieć swobodę poruszania się i zwiedzać do woli. Nie zawsze jednak własny samochód się do tego nadaje. Można wtedy skorzystać z usług wypożyczalni

 

Kto naprawdę lubi prowadzić samochód, jest dobrym kierowcą, a ponadto nie umie usiedzieć dłużej w jednym miejscu, ten chętnie zdecyduje się na urlop objazdowy w kraju lub za granicą. Mając do dyspozycji wygodny i pojemny samochód, dotrze wraz z rodziną, dokądkolwiek chce. Może zwiedzić w ciągu swego urlopu nawet pół Polski lub znaczny obszar innego europejskiego kraju, zatrzymując się tylko na dzień, dwa lub trzy w jednym miejscu. Może też zwiedzać duże miasta, nie tracąc czasu na poruszanie się lokalną komunikacją publiczną.

 

Nie każdy jednak ma do dyspozycji samochód wygodny, nadający się na każdą trasę, a przy tym nowy. Wielu rodaków jeździ ekonomicznymi, mniej lub bardziej zużytymi samochodami, które na naprawdę dalekiej urlopowej trasie mogłyby odmówić posłuszeństwa i zepsuć wakacje.

 

Wypożyczenie samochodu na urlop może też wynikać z innych powodów. Ma sens na przykład wtedy, gdy rodzinne auto jest za małe, by pomieścić wszystkich wraz z niezbędnym bagażem. Najlepiej wiedzą to rodzice małych dzieci, które wymagają niemałego ekwipunku. Można wtedy zostawić własny samochodzik w garażu lub pod domem, a samemu wypożyczyć duże, przestronne i wygodne auto, które zapewni komfortowe przejazdy na duże odległości.

 

Wystarczy odwiedzić stronę wypożyczalni CarFree – carfree.com.pl, by przekonać się, że wynajem komfortowego samochodu na dwa lub trzy tygodnie urlopu nie jest wielkim wydatkiem, nie ma też limitu kilometrów.

Jaki samochód pożyczyć na urlop?

Na pewno nie małe miejskie autko, lecz wygodny, przestronny pojazd, doskonale radzący sobie na długich trasach. Taki, który prowadzi się wygodnie, bez nadmiernego zmęczenia. Powinien też być bezpieczny, zatem mieć zarówno standardowe, jak i boczne poduszki powietrzne.

 

Z pewnością przyda się dwustrefowa klimatyzacja, aby nawet w czasie upału podróż była przyjemna. Pokładowy komputer z dobrą nawigacją GPS ułatwi odnalezienie drogi do celu. Jeżeli podróżuje rodzina z małymi dziećmi, przyda się system multimedialny, który zajmie maluchy w czasie długich przejazdów.

 

Jeżeli do zabrania jest sporo bagażu, dobrym pomysłem będzie samochód typu kombi. Dobra wypożyczalnia może udostępnić relingi dachowe, dzięki którym na urlop można zabrać rowery, a zimą narty. Gdy sprzętu jest sporo, można mieć na dachu box, który sporo pomieści.

 

Kto przewiduje poruszanie się nie tylko dobrymi drogami, ale i jazdę w terenie, może pomyśleć o wypożyczeniu pojazdu typu SUV. Takie auto to samochód osobowy i terenowy w jednym: pozwoli wygodnie i szybko pokonywać autostrady, ale nie zawiedzie też na wyboistej wiejskiej lub leśnej drodze.

Wypożyczonym samochodem po Europie

Zarówno wypożyczalnia samochodów w Rzeszowie carfree.pl, jak i inne filie tej firmy umożliwiają wyjazdy poza granice Polski. Trzeba jedynie zgłosić w porę taki zamiar. Na dalekich trasach kierowcy zapewne będą się zmieniać za kółkiem – to też jest możliwe pod warunkiem zgłoszenia wypożyczalni dodatkowego kierowcy i okazania dokumentu uprawniającego go do prowadzenia pojazdu. Można wtedy wyruszyć na podbój kontynentu, jeździć i zwiedzać, ile dusza zapragnie.

 

źródło: Partner MK
Oceń artykuł