Tuesday, March 5, 2024
Home / PARTNER MK  / Wypoczynek w mieście nie musi być nudny! Zapisz pociechę na półkolonie!

Wypoczynek w mieście nie musi być nudny! Zapisz pociechę na półkolonie!

Tak to robią w Poznaniu

Pólkolonie dla dzieci

fot. Fabian Centeno / Unsplash

Wymagająca, odpowiedzialna praca sprawia, że w tym roku nie ma szans na dłuższy urlop całą rodziną w ciepłych miesiącach roku? Cóż, tak się niestety zdarza. Nie oznacza to jednak, że wakacje spędzone w mieście muszą być nudne i nierozwijające dla dzieci

 

Wystarczy zobaczyć, ile atrakcji czeka na dzieciaki w Poznaniu niemal na każdym kroku. Fascynujące muzea, place zabaw, a przede wszystkim – w pełni zorganizowane i bezpieczne półkolonie pozwalają wykorzystać czas wolny w sposób szalenie interesujący. Na najmłodszych czekają aż trzy zróżnicowane pod względem tematycznym moduły.

Moduł pierwszy: muzealna przygoda ze sztuką i nauką

Półkolonie Poznań zachęcają do spojrzenia na świątynię sztuki, jaką jest muzeum, z zupełnie innej pasjonującej strony. Jak się okazuje, każda mała osóbka żywo zainteresowana światem, który ją otacza, znajdzie tu coś ciekawego. Zdecydowanie numerem jeden są prehistoryczne wykopaliska, które stanowią niepowtarzalną okazję do policzenia kości poszczególnym okazom dinozaurów. Z wyprawy dowiedzieć można się także tego, w jaki sposób stworzenia te… kichały. To jednak nie wszystko. Śladami amazońskiej dżungli dzieciaki dotrą do kolorowych okazów motyli. Nie może zabraknąć także zgłębiania życia i twórczości najwybitniejszych malarzy – Picassa czy van Gogha. Zamiast wyłącznie oglądać, dzieciaki będą doświadczać otaczającej je rzeczywistości wszystkimi zmysłami. Nie zabraknie samodzielnego tworzenia kolaży, rzeźb czy witraży w słoiku.

Moduł drugi: w Kraju Kwitnącej Wiśni

Japonia to fascynująca kraina, tak odmienna od tego, co widzimy na co dzień. Wybranie się w podróż, choćby wirtualne, jest jak najbardziej możliwe. Dzięki informacjom geograficznym, historycznym, rekwizytom i nieskończonej wyobraźni dzieci przeniosą się do magicznego japońskiego świata. Dowiedzą się, jak robi się typowe dla tej kultury śniadanie, skąd się bierze tsunami i jak wyglądała codzienność gejszy czy samuraja. Nie zabraknie też prób opowiedzenia o Kraju Kwitnącej Wiśni w języku obcym. Scenki sytuacyjne, interesująca tematyka i wakacyjna aura sprzyjają sięganiu po język angielski w formie zabawowej i zbliżonej do życia naturalnego, a przy tym zdecydowanie ciekawszej niż klasyczne szkolne lekcje. Nauka poprzez zabawę to najlepszy sposób na rozwój umysłu.

Moduł trzeci: kosmiczne rewolucje

Choć dzieci są częścią kosmosu, na co dzień rzadko kiedy mają możliwość dowiedzieć się więcej na jego temat. A już na pewno nie w ciekawej i przystępnej formie. Na szczęście na półkoloniach w Poznaniu, w przyjaznym rówieśniczym gronie dowiedzą się, czym jest pył międzygalaktyczny i ciała niebieskie. Poznają też budowę statku kosmicznego i przygotują jego prototyp. Spróbują zmierzyć się też z zagadką Czarnej Dziury i Wielkiej Pustki. Przed nimi całe mnóstwo pytań i równie wiele czasu na poszukiwanie odpowiedzi! Przyjemna atmosfera zabawy ułatwia przyswajanie nowych informacji, rozwijanie zdolności mówienia w języku obcym oraz poznawanie świata w różnych jego aspektach.

 

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ