Wednesday, May 29, 2024
Home / PARTNER MK  / Wypadanie włosów – co robić?

Wypadanie włosów – co robić?

Warto wiedzieć, że nie jesteśmy w tej sytuacji bezradni - wypadanie włosów można powstrzymać. Jak to zrobić? Podpowiadamy.

fot. materiał prasowy

Włosy to niewątpliwa ozdoba. Elegancka fryzura, ciekawy kolor – to coś co wyróżnia nas z tłumu i pozwala czuć się atrakcyjnym i wyjątkowym. Nic więc dziwnego, że gdy włosy zaczynają wypadać wpadamy w panikę. Warto jednak wiedzieć, że nie jesteśmy w tej sytuacji bezradni – wypadanie włosów można powstrzymać. Jak to zrobić? Podpowiadamy.

fot. materiał prasowy

fot. materiał prasowy

Nadmierne wypadanie włosów to problem wielu z nas. Dotyka on zarówno kobiety jak i mężczyzn. Nic więc dziwnego, że poszukujemy sposobów na to jak skutecznie je zatrzymać i zachować bujną czuprynę. Niestety, często ulegamy magii reklamy i wybieramy środki, które ponoć „pomagają na wszystko”. Taka kuracja dla włosów nie może być skuteczną. Musimy bowiem zdać sobie sprawę, że łysienie ma różne przyczyny. Warto je poznać i na tej podstawie dobierać środki i specyfiki, które mogą nam pomóc sobie z nim poradzić.

Zdiagnozuj problem

Istnieje wiele przyczyn wypadania włosów. Warto je poznać i na podstawie odpowiedniej diagnozy swoich włosów wybrać odpowiedni sposób zapobiegania łysieniu. Wbrew pozorom nie musi to być trudne.

Jednym z najczęstszych powodów nadmiernego wypadania włosów jest łysienie androgenowe czyli dziedziczne. To problem, który najczęściej dotyka kobiet po 30 roku życia. W wyniku zmian hormonalnych następuje znaczące przerzednie włosów, które najbardziej widoczne jest na czubku głowy. Kolejną przyczyną wypadania włosów jest łysienie rozlane. Charakteryzuje się ono tym, że wypadanie włosów następuje na całej głowie. Włosy stają się cieńsze i ostatecznie wypadają. Przyczyną tego problemu jest najczęściej zła dieta, która sprawia, że nasze włosy nie otrzymują dostatecznej ilości składników odżywczych. Istnieje również łysienie plackowate. W tym przypadku mamy do czynienia z ogniskami wyłysienia różnej wielkości. Dotychczas nie wyjaśniono w stu procentach przyczyn jego powstawania sądzi się jednak, że odpowiedzialne za nie jest złe funkcjonowanie układu odpornościowego.

Znając przyczyny wypadania włosów znacznie szybciej znajdziemy odpowiedni sposób leczenia, który pozwoli nam uwolnić się od tego poważnego problemu.

Zadbaj o włosy

W procesie zapobiegania nadmiernemu wypadaniu włosów ogromne znaczenie ma prawidłowa pielęgnacja, oraz suplementacja diety, która pozwoli nam dostarczyć do cebulek włosów substancji potrzebnych do odbudowy i wzmocnienia struktury włosa. Z pomocą przychodzi nam Priorin. To unikalne tabletki oraz skuteczny w działaniu szampon. Suplement diety Priorin zawiera liczne składniki działające na poziomie komórek włosa i pomagające zwiększyć porost włosów dostarczając im ważnych substancji. Wśród nich możemy wymienić chociażby kwas pantotenowy, biotynę i L-cystynę.Szampon zaś zapewnia naszym włosom bardzo delikatną i jednocześnie intensywną pielęgnację. Dzięki temu, że ma bardzo bogaty skład, dostarcza włosom ważnych składników odżywczych, które pozytywnie wpływają na ich wzrost oraz regenerację.

Stosowanie tego typu produtów znacząco poprawi stan naszych włosów i zapobiegnie ich nadmiernemu wypadaniu.

Oceń artykuł
5 komentarzy
 • future 4 stycznia, 2016

  Tu również można znaleźć przydatne rady, szczególnie dotyczące zabiegów bardzo skutecznej na wypadanie włosów mezoterapii: http://urszulabrumer.pl/sposoby-na-lysienie-u-kobiet-suplementy-diety-vs-mezoterapia/

 • Iza 18 stycznia, 2016

  Znalazłam przydatny filmik na YouTube. Lekarka mówi tu o metodzie leczenia łysienia z zastosowaniem zabiegów autologicznych, czyli mezoterapii osoczem bogatopłytkowym lub terapii z wykorzystaniem komórek regeneracyjnych i macierzystych pacjenta. Wydaje się, że to dość innowacyjne metody: https://www.youtube.com/watch?v=wBMi2Q86pYY

 • Laura 27 kwietnia, 2016

  Przyznaję, że nigdy nie korzystałam z zabiegów, które oferują prywatne gabinety, do momentu gdy nie wiedziałam jak poradzić sobie z nadmierną utratą włosów. Postanowiłam poradzić się specjalisty z Karbokliniki, gdzie wykonałam zabieg z osoczem bogatopłytkowym. Na razie trudno mi ocenić efekty, gdyż po pierwszym zabiegu nie minął nawet tydzień. Czy ktoś stosował podobną metodę?

 • Marek Turka 2 lipca, 2016

  Większość środków na wypadanie włosów nie działa. Dłuko mi zajęło przetestowanie wszystkiego http://stop-lysienie.pl Taka jest prawda

 • merek 12 lipca, 2016

  Większość środków na wypadanie włosów nie działa. Długo mi zajęło przetestowanie wszystkiego http://stop-lysienie.pl Taka jest prawda

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ