Tuesday, June 18, 2024
Home / Akcje Miasta Kobiet  / WYNIKI konkursu Listy do k.

WYNIKI konkursu Listy do k.

Dowiedz się, kto zwyciężył!

konkurs listy do k

Konkurs Listy do k./ fot. Kaboompics/Karolina Grabowska

Żyjemy w niezwykłych czasach. Ich niezwykłość polega na tym, że po raz pierwszy spotkaliśmy się z sytuacją bez precedensu. Poczucie zagrożenia, samotność, uważność, wyciszenie, osobista transformacja, radość z zyskania dodatkowego czasu – to główne tematy poruszane przez kobiety, które odważyły się wygarnąć k. i napisać do niego list. Z końcem kwietnia 2020 „Miasto Kobiet” ogłosiło konkurs, na napisanie listu, w który autorka mogła dać upust swoim emocjom. Na podstawie nadesłanych prac powstanie e-book, który był świadectwem sytuacji, w której obecnie żyjemy

 

 

O tych czasach będą powstawały powieści, prace naukowe. Być może wychowujemy pokolenie, które we krwi będzie miało poczucie strachu przed innym człowiekiem. Ludzie nie pozwalają sobie teraz na życie, bo boją się śmierci. 

– powiedziała Aneta Pondo, pomysłodawczyni konkursu Listy do k

 

Miasto Kobiet TV

Zapowiemy Klub MK, rozstrzygniemy konkurs Listy do k. i zrobimy Dresówkę Tygodnia

Publiée par Miasto Kobiet sur Jeudi 14 mai 2020

 

Laureatki konkursu Listy do k.

Na skrzynkę konkursową napłynęło wiele świetnych prac. Jury konkursowe (w składzie: Aneta Pondo, Agna Karasińska, Andrzej Politowicz) musiało wyłonić trzy najlepsze. Skorzystaliśmy jednak z możliwości wyróżnień – na podstawie nagrodzonych prac powstanie e-book. Nazwiska wyróżnionych osób podamy wkrótce, prosimy o chwilę cierpliwości. Wszystkim paniom dziękujemy za podzielenie się z nami swoimi emocjami!

III. miejsce: Ewa Adamska-Cieśla

Uzasadnienie: Za obrazowość w tworzeniu scen ze zwykłego życia

W końcu wychodzę. Moja suczka radośnie podbiega do swoich kompanów, obwąchują się i po chwili urządzają zawody w tarzaniu. Żadnego odstępu między sobą, włażą jeden na drugiego. Prawie siłą zaciągam Betkę do domu, a jej spojrzenie dobitnie mówi o zbiorowym, ludzkim szaleństwie.  

II. miejsce: Kinga Szeląg

Uzasadnienie: Za detal, zmysł obserwacji i wysoką świadomość literacką

Wspina się na paluszkach, żeby dostać coś z półki. Coś na chybił-trafił, bo jest jeszcze mała
i wszystko robi namacalnie. Spada etui na termometr. Puste. Na dywanie leżą już inne rzeczy: klocki, kawałek wafla, resztki papierowej rakiety, spalonej w atmosferze złości, śliniak, pielucha, czapka. To wszystko po mojej lewej stronie. Na prawo zerkam w przelocie i więcej nie chcę patrzeć. Podobno robisz równie udany bałagan. Od leżącej w trawie maseczki, wyrzuconej rękawiczki aż po pandemiczny strach i wielokrotną śmierć.
 

I. miejsce: Beata

Uzasadnienie: Za prawdę i emocje

Nienawiść systematycznie we mnie rośnie, kiedy go słyszę wieczorem, kiedy zasypia, a ja jeszcze sterczę przy komputerze odpowiadając na pytania klientów. Chrapie tak, że zwoje mózgowe prostują mi się w głowie i skupić się trudno. Wyobrażam sobie, jak duszę go poduszką, ale potem od razu przypominam sobie dwa razy większy ciężar Jego ciała i myślę, że może i On nie cierpi mnie tak bardzo, jak ja Jego i dałby radę udusić mnie prędzej… i odpuszczam. 

 

Nagrody w konkursie Listy do k.

Nagrodami w konkursie są: publikacja listu w portalu www.miastokobiet.pl, publikacja w e-booku wydanym przez „Miasta Kobiet”, zestaw wegańskich kosmetyków Gift of Nature, książka „Mocne rozmowy”, fundacyjna torba oraz dla laureatki I. miejsca – mini-warsztat dziennikarsko-pisarski z Anetą Pondo.

 

Wszystkim zwyciężyniom serdecznie gratulujemy!

Kliknij w baner i pobierz darmowego e-booka!

baner listy do k

Premiera e-booka. w czerwcu. Kliknij w baner!

Dziennikarka, która nie boi się stawiania prostych pytań, w nadziei na usłyszenie nieoczywistych odpowiedzi. Prowadzi portal i media społecznościowe MK, koordynuje spotkania Klubu Miasta Kobiet, odpowiada za patronaty medialne, prowadzi kursy webwritingu. Propagatorka tworzenia i stosowania żeńskich derywatów zawodów.

Oceń artykuł
5 komentarzy
 • Paulina 17 maja, 2020

  Gratuluję zwyciężczyniom i przyszłym wyróżnionym!

  Haha, widzę, że same Panie brały udział? 😀

  • Redakcja MIASTA KOBIET 18 maja, 2020

   Wyłącznie Panie!

 • casino tốt nhất 18 maja, 2020

  Only the big winners deserved the laurel wreaths, the ancient symbol and prize of victory in equal struggle

 • Anna 18 maja, 2020

  Gratulacje drogim paniom <3 Czy wiadomo, kiedy powstanie ebook? <3

 • Ewa 19 maja, 2020

  Jestem wdzięczna za 3. miejsce i gratuluję pozostałym osobom 😉

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ