Thursday, May 23, 2024
Home / Kultura  / Wymień się płytami!

Wymień się płytami!

Już w najbliższą niedzielę (11 maja) wszystkich entuzjastów niezwykłej bezgotówkowej wymiany czeka nie lada atrakcja. Tym razem w ramach specjalnej edycji akcji Drugie Życie Książki przez godzinę będzie można wymieniać się wyjątkowo nie książkami, ale

Drugie Życie Książki w Artetece / fot. Robert Słuszniak, www.spheresis.com

Drugie Życie Książki w Artetece / fot. Robert Słuszniak, www.spheresis.com

Już w najbliższą niedzielę (11 maja) wszystkich entuzjastów niezwykłej bezgotówkowej wymiany czeka nie lada atrakcja. Tym razem w ramach specjalnej edycji akcji Drugie Życie Książki przez godzinę będzie można wymieniać się wyjątkowo nie książkami, ale płytami z filmami i muzyką, a także grami komputerowymi i audiobookami. Zapraszamy do Arteteki Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie (ul. Rajska 12, wejście od ul. Szujskiego) od godz. 15.00. Do zobaczenia!

Drugie Życie Książki w Artetece / fot. Robert Słuszniak, www.spheresis.com

Drugie Życie Książki w Artetece / fot. Robert Słuszniak, www.spheresis.com

Zasady udziału w wydarzeniu są proste: wystarczy przynieść ze sobą co najmniej jedną, a maksymalnie dziesięć płyt. Muszą być w dobrym stanie i nie mogą być materiałami stricte edukacyjnymi: encyklopediami, kursami prawa jazdy, programami np. do rozliczeń podatkowych itp. UWAGA: organizatorzy nie będą weryfikować jakości przyniesionych materiałów. Udostępnimy Wam jednak stanowiska multimedialne umożliwiające sprawdzenie jakości wymienianych materiałów. Tradycyjnie, zachęcamy także do wymieniania się płytami dla najmłodszych: bajkami, płytami z piosenkami itp. Tej części akcji patronuje Kids In Kraków.

Przypominamy, Drugie Życie Książki to wspólna inicjatywa portalu Bookeriada i Krakowskiego Biura Festiwalowego. Wymianę w Artetece współorganizujemy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Krakowie.

Drugie życie książki konsekwentnie promuje w Krakowie czytelnictwo. Dołącza do tak znakomitych wydarzeń jak literackie festiwale: Conrad Festival i Festiwal Miłosza, Targi Książki w Krakowie czy Strefa Wolnego Czytania. Miasto słynie z literatury: swoje siedziby mają tutaj najważniejsze wydawnictwa, a Krakowskie Biuro Festiwalowe wspiera akcje promujące czytelnictwo: wspólnie ze Strefą Wolnego Czytania zorganizowano literacki happening na Kładce Bernatka, a w ramach Roku Miłosza w wybranych tramwajach w mieście oznaczono Miejsce dla Czytelnika. Więcej na: www.drugiezycieksiazki.pl

Patroni medialni: Radio Kraków i magazyn Fragile

Partnerzy: Strefa Wolnego Czytania, polskaturystyczna.pl

Przypominamy, że Kraków, w zeszłym roku, otrzymał prestiżowy tytuł Miasta Literatury UNESCO, dołączając tym samym do elitarnej grupy sześciu ośrodków wcześniej odznaczonych tym tytułem (Edynburg, Melbourne, Iowa City, Dublin, Reykjavik i Norwich).(źródło: materiał prasowy)

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ