Thursday, February 22, 2024
Home / Kultura  / „Wymarzony dom” Magdalena Kordel

„Wymarzony dom” Magdalena Kordel

O ważnych miejscach i powrotach pełnych radości i sentymentu. To jest właśnie Malownicze – najpiękniejsze na świecie, Twoje… Pozwól się teraz zaprosić na wędrówkę, w której odkryjesz kolejne „Malownicze” miejsce na ziemi. Oprowadzi Cię po

"Wymarzony dom" Magdalena Kordel / fot. Adam Golec

"Wymarzony dom" Magdalena Kordel / fot. Adam Golec

Gdzie jest Twoje najpiękniejsze miejsce na ziemi? Czym jest Malownicze? Gdzie się znajduje? Jak je odnaleźć? Połóż się wygodnie, odpręż, zamknij oczy. Przypomnij sobie swoje beztroskie dzieciństwo pełne niesamowitych miejsc, w które uwielbiałaś wracać. Pomyśl o wszystkich magicznych chwilach w Twoim życiu. O ważnych miejscach i powrotach pełnych radości i sentymentu. To jest właśnie Malownicze – najpiękniejsze na świecie, Twoje… Pozwól się teraz zaprosić na wędrówkę, w której odkryjesz kolejne „Malownicze” miejsce na ziemi. Oprowadzi Cię po nim Magdalena Kordel w swojej najnowszej powieści „Wymarzony dom”.

 Zajrzyj do Malowniczego. Tu zawsze jest czas, by się uśmiechnąć i porozmawiać

"Wymarzony dom" Magdalena Kordel / fot. Adam Golec

„Wymarzony dom” Magdalena Kordel / fot. Adam Golec

Każdy ma swój Wymarzony Dom. Miejsce, w którym może znaleźć ukojenie, szczęście i miłość. Kiedy Magda podejmuje szaloną decyzję i kupuje stary dom w Malowniczem, miasteczku u podnóża Sudetów, nie wie jeszcze, jak bardzo zmieni się jej życie. W pierwszym odruchu chce się go pozbyć, ale dom nie chce wcale pozbyć się jej. Siła kryjąca się w jego wnętrzu pozwala Magdzie odnaleźć swoje miejsce i pomóc innym: Małej Marcysi, która potrzebuje mamy. Krysi, która leczy złamane serca kawą migdałową, a wieczorami piecze „kłopotki”, by zapomnieć o przeszłości. Michałowi, który uczy się walczyć o miłość Magdy.

 

„Malownicze. Wymarzony dom” to wzruszająca i pełna humoru opowieść o spełnianiu marzeń, a przede wszystkim o miłości, która zmienia życie i nadaje mu sens. Jeśli wyciągniesz rękę do innych i nauczysz się marzyć, los uśmiechnie się do Ciebie. Śledząc recenzje i opinie czytelniczek o „Wymarzonym domu” można odnieść wrażenie, że Magdalena Kordel jest świetnym i wziętym (fani chcą jeszcze!) lekarzem. Ta powieść to swoisty balsam dla duszy. Koi, łagodzi, uśmierza każdy ból: „Coś czego nie da się opisać, jakaś magia, przyciągająca zbłąkane dusze właśnie tutaj, by odnalazły spokój i ukojenie”, „Gdybym nie wiedziała, że tego miasteczka nie ma na mapie  – to z całą pewnością byłoby to miejsce, gdzie chciałabym spędzać moją każdą wolną chwilę…”, „To opowieść o tym, że warto wierzyć w lepszą przyszłość”, „Dawno tyle łez nie spłynęło po moich policzkach, łez radości i wzruszenia…” Czy jest lepsza recepta? Autorka jest bardzo związana ze swoimi czytelnikami. Sama prowadzi bloga oraz fanpage wkładając w to całe serce. Jest ciepłą, niesamowitą osobą, która podąża za swoimi marzeniami. I spełnia je. Wejdź w ten malowniczy i wymarzony świat, który stworzyła. Dla Ciebie.

Magdalena Kordel / fot. Adam Golec

Magdalena Kordel / fot. Adam Golec

Magdalena Kordel – jest autorką, m.in. bestsellerowych powieści „Uroczysko” i „Sezon na cuda”. Pisać zaczęła, by poradzić sobie z trudną przeszłością, ale szybko okazało się, że jej książki stały się balsamem dla duszy tysięcy czytelników. Uwielbia podróżować, czytać i gotować. Razem z mężem i dwójką dzieci mieszka w Otwocku i kiedy tylko może ucieka w Sudety, bo marzy się jej dom gdzieś wysoko w górach. Wie, jak ważne są marzenia, dlatego pomaga spełniać je innym. Dzięki jej blogowi „Za górami za lasami” początkujący pisarze mają szansę wydać książkę… Autorka pracuje nad kolejną częścią z serii „Malownicze”.

Joanna Sołtysek

 

 

 

 

Zobacz więcej na: facebook.com/Magdalena.Kordel.Malownicze  oraz magdalenakordel.blogspot.com

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Martyna 21 lutego, 2014

    Nie wiem, jak to się stało, że dopiero teraz natrafiłam na panią Magdalenę Kordel, a okazuje się, że napisała już tyle książek. W Malowniczem zakochałam się od pierwszego wejrzenia, uwielbiam takie książki, które przenoszą nas w malowniczy właśnie świat, dlatego jestem pewna, że na „Wymarzonym domu” się u mnie nie skończy! Teraz zabieram się za pozostałe powieści z serii, i czekam na nowe.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ