Tuesday, June 18, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Wymarzony dom dla kobiety, czyli jaki?

Wymarzony dom dla kobiety, czyli jaki?

Przede wszystkim sformułuj swoje oczekiwania i skonfrontuj je z budżetem

Budowa domu

fot. Unsplash

Budowa domu wymaga nie tylko posiadania odpowiednich funduszy. To ogromne przedsięwzięcie angażujące wszystkie zmysły inwestorów, których oczekiwania często są skrajnie inne. Przyjrzyjmy się, na co na każdym etapie budowy zwracają uwagę kobiety, których estetyka i poczucie proporcji z pewnością różnią się od męskiego punktu widzenia

 

Dobry projekt to podstawa

Wiele pań snuje wizję wymarzonego domu, który stanie się prawdziwą ostoją i oazą spokoju dla całej rodziny. Marzą one o miejscu, gdzie będą mogły pielęgnować relacje, budować wspólnie z bliskimi własne rytuały i wypoczywać w bezpiecznym oraz pięknym otoczeniu. Dużą wagę przywiązują one do stylu elewacji i dachu, rozkładu pomieszczeń oraz wykończeń. Dobór płytek, podłóg, mebli i dodatków często przyćmiewa bardziej techniczne rzeczy.

 

Rozpoczęcie budowy domu poprzedza wybranie i zatwierdzenie projektu, który powinien zakładać wszelkie udogodnienia, innowacyjne rozwiązania techniczne, a zarazem być nowoczesny i funkcjonalny. Warto zwrócić również uwagę na zastosowane rozwiązań dotyczących bezpieczeństwa użytkowania każdego miejsca w domu, jego kosztów eksploatacji oraz na ogólny wygląd obiektu.

Dopiero następnym etapem jest wynajem kontenerów Boels i uporządkowanie działki, roboty ziemne oraz rozpoczęcie właściwych prac budowlanych.

Wyrafinowany styl

Wnętrze domu powinno być przestronne, jasne, przytulne oraz dostosowane do własnych potrzeb. Kobiety najczęściej wybierają otwarte przestrzenie wspólne, czyli chętnie widzą kuchnię połączoną z częścią jadalnianą i salonową. Takie rozwiązanie ma wiele zalet – osoba pracująca w kuchni jest zarazem obecna w salonie, gdzie przebywają domownicy czy zaproszeni goście.

 

Co zrobić, aby para, kumulująca się podczas gotowania, nie zbierała się w pomieszczeniu i nie prowadziła do zawilgocenia gustownego kompletu mebli wypoczynkowych, ustawionych w przestrzeni rekreacyjnej salonu? Problem rozwiąże osuszacz powietrza. Wynajem sprzętu przemysłowego jest dobry w przypadku gruntownego remontu. Na co dzień warto wykorzystywać niewielkie urządzenia przeznaczone do użytku domowego.

 

Kolejnym pomieszczeniem, chętnie widzianym przez kobiety w wymarzonym domu,  jest garderoba. W nawet największej szafie trudno zmieścić całą damską odzież wraz z dodatkami do stylizacji, obuwiem, torebkami oraz innymi akcesoriami. Jak więc widać, osobne pomieszczenie przeznaczone na damskie ubrania to absolutna konieczność.

Łazienka

Przestrzeń łazienkowa nie może składać się tylko z ustawionych tam sanitariatów. Paniom często marzy się komfortowy pokój kąpielowy, inspirowany luksusowym wyposażeniem rodem ze SPA. Dobrze rozmieszczone wszystkie sprzęty, odpowiednio duża przestrzeń, w której zmieści się duże lustro i toaletka oraz starannie dobrane meble przyczynią się do wzrostu funkcjonalności tego pomieszczenia. Łazienka powinna posiadać okno, które podczas dnia wpuści dzienne światło i zapewni szybkie odprowadzenie pary nagromadzonej podczas kąpieli.

Inteligentny dom

To coś, co wymaga nie tylko nakładów pracy, ale również prawidłowego podejścia do nowoczesnej technologii. Zamontowanie w domu inteligentnego oświetlenia ułatwi domownikom dostosowanie natężenia światła oraz jego barwy do własnych potrzeb. Odnosi się to również do innych elektronicznych udogodnień (alarm, monitoring czy klimatyzacja).

Pomieszczenia gospodarcze

Większość pań domu lubi mieć uporządkowane akcesoria do sprzątania, prania, gotowania czy innych prac domowych. Pomieszczenie gospodarcze z pralnią i suszarnią, gdzie oprócz mebli skrywających niezbędne artykuły zmieści się pralka, elektryczna suszarka i deska do prasowania jest ze wszech miar godne rozważenia. Wnętrze to powinno być zaopatrzone w niezależną linię wodno-kanalizacyjną, ciepłowniczą oraz elektryczną.

Nowoczesna czy tradycyjna bryła domu?

Kobiety o romantycznej duszy, rodzinne i celebrujące na co dzień tradycje chętniej wybierają domy o klasycznych kształtach. Są to projekty budynków o przytulnym wydźwięku, mnóstwie zakamarków, uroczych wykuszy i mansard. Kobiety sukcesu, nowoczesne i z awangardowym zacięciem wybierają raczej domy modernistyczne, pasywne i mocno innowacyjne. Co ciekawe, mimo tak odmiennego podejścia do wyglądu, prawie każda kobieta podczas urządzania wnętrza każdego z pomieszczeń zdaje się na modernistyczne rozwiązania i wysoką jakość materiałów.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ