Sunday, May 19, 2024
Home / Inne  / Nowe Miejsca  / Gdzie pojechać na wymarzone wakacje?

Gdzie pojechać na wymarzone wakacje?

Zdecyduj się szybko, lato już się kończy!

wakacje lato dominikana

Raj na ziemi / fot. materiały prasowe

Każdemu z nas należy się chwila odpoczynku, w szczególności, gdy mamy za sobą intensywny rok w szkole lub w pracy. Warto jest odpowiednio wcześnie zaplanować swoje wakacje, aby w pełni wykorzystać swój wolny czas.
Nie da się ukryć, że to, gdzie udasz się na swoje wakacje w dużej mierze zależy od grubości twojego portfela. Pamiętaj jednak, że czasami można spędzić urlop w pięknym egzotycznym miejscu, bez konieczności wydawania dużych pieniędzy.

wakacje lato dominikana

Raj na ziemi / fot. materiały prasowe

A może Dominikana?

Dominikana to raj, o którym marzy każdy z nas. Jest to doskonałe miejsce na spędzenie udanych wakacji z rodziną i oderwanie się od trosk i problemów życia codziennego. To tutaj będziesz miał okazję na własne oczy zobaczyć niebiańskie plaże, przyjrzeć się zachwycającej naturze i spędzić czas wśród miłych i przyjaznych ludzi – Dominikańczyków. Dominikana jest całkowicie bezpiecznym dla turystów miejscem. Ciekawostką jest, że nie powinno się poruszać po mieście bez koszulki, gdyż można w ten sposób urazić dominikańską kulturę.

Piękno Dominikany

Zazwyczaj turystów urzeka bogata flora i fauna Dominikany. To tam zobaczymy wiele gatunków flamingów, pelikanów i papug, czyli ptaków, z którymi nie spotykamy się na co dzień. Dodatkowo możemy na własne oczy zobaczyć walenia czy delfina. Krokodyle, jaszczurki i kraby również można spotkać na swojej drodze. Dominikana słynie przede wszystkim ze swoich bajecznych plaż wysypanych białym piaskiem, w pobliżu których rośnie sporo pięknych palm. Na Dominikanie, w zależności od preferencji, można robić praktycznie wszystko, począwszy od wypoczynku, na aktywnym spędzaniu czasu skończywszy.

Kiedy lecieć na Dominikanę?

Trudno na to pytanie odpowiedzieć, gdyż trzeba brać pod uwagę porę deszczową, jaka na Dominikanie ma miejsce. Wiele osób jednak twierdzi, że swoje wakacje odbyło właśnie podczas pory deszczowej i przez okres 1 lub 2 tygodniowych wakacji, deszcz padał tylko raz, przez 30 minut. Zazwyczaj nie ma sensu odkładać swoich wakacji w czasie i można zaryzykować lecąc na Dominikanę w lipcu lub w sierpniu.

Najkorzystniejsze ceny

Warto jest na bieżąco śledzić oferty biur podróży, gdyż dzięki temu można trafić na spore okazje. To tutaj możesz znaleźć najkorzystniejszą dla siebie ofertę. Bez problemu sprawdzisz ceny hoteli, obejrzysz ich zdjęcia, a także przeczytasz co mają w ofercie, dzięki czemu będziesz w pełni świadomy, jakiego wyboru dokonujesz. W czasie wyboru wymarzonego hotelu zwróć uwagę jakie atrakcje zapewnia, gdyż dzięki nim będziesz mógł miło i aktywnie spędzić swój wolny czas.

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • KarinaGIL 15 stycznia, 2018

    Zacznę od tego, że…marzę o wakacjach:) Na samą myśl, że za parę miesięcy spakuję się, zostawię pracę i wyjadę, ogarnia mnie euforia:) W zeszłym roku byłam z Net holiday w Bułgarii (Złote Piaski). Ten wyjazd faktycznie był spełnieniem moich marzeń – wybraliśmy się na niego całą rodziną.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ