Monday, May 27, 2024
Home / Rozwój  / Psychologia  / Wymarzona podróż poślubna

Wymarzona podróż poślubna

Czym kierują się nowożeńcy przy wyborze miejsca na wymarzoną podróż poślubną?

Czym kierują się nowożeńcy przy wyborze miejsca na wymarzoną podróż poślubną? Czy jest to bajeczna lokalizacja, czy luksusowe warunki, a może coś jeszcze innego – na przykład bogate zaplecze sportowe bądź relaksacyjne w hotelu? W zasadzie wszystkie te elementy są dla nowożeńców bardzo ważne, ale od poszczególnych par zależy to, który z tych czynników uznają one za najważniejszy.

Hotel Gran Melia Palacio De Isora4

Bajeczny, egzotyczny krajobraz

Bajeczne krajobrazy, zupełnie odmienne od tych znanych na co dzień, to jedno z głównych kryteriów, którymi kierują się nowożeńcy wybierając najważniejsze wczasy w swoim życiu. Bujna, tropikalna roślinność, mieniące się wszystkimi odcieniami błękitu wody oceanu, śnieżnobiały piasek oraz wielobarwne rafy koralowe, z przebogatą florą i fauną – oto, co najczęściej kusi świeżo zaślubione pary. Na egzotyczną podróż we dwoje warto jest się udać przede wszystkim na wyspy Oceanu Indyjskiego, np. na Malediwy albo nad Morze Karaibskie. W obrębie Malediwów niesamowite wczasy All Inclusive, w pięknych okolicznościach przyrody oferuje chociażby 4 – gwiazdkowy hotel Holiday Island Resort & Spa, otoczony palmami kokosowymi i usytuowany na wyspie Dhiffushi, w obrębie Atolu Alif Dhaal. Z kolei nad Morzem Karaibskim na wymarzone wakacje po ślubie można się wybrać albo do Varadero na Kubie – np. do 5 – gwiazdkowego hotelu Tryp Peninsula, albo do słynnego kurortu Cancun na Półwyspie Jukatan – choćby do 5 – gwiazdkowego hotelu Iberostar Cancun.

Bogata oferta zabiegów pielęgnacyjnych i relaksacyjnych

Tym parom, którym marzy się podczas podróży poślubnej intensywne korzystanie z zabiegów pielęgnacyjnych i relaksacyjnych, koniecznie trzeba polecić jeden z hoteli wyposażonych w centrum spa & wellness. Na różnego typu masaże (klasyczny, tajski czy balijski), a także na liczne zabiegi na twarz i ciało (szczególnie uwielbiane przez kobiety), mogą nowożeńcy liczyć zarówno w hotelach usytuowanych na Seszelach, jak też na przykład w hotelach zlokalizowanych na wyspach greckich lub na wschodnim wybrzeżu Afryki. W obrębie Seszeli prawdziwą gratką będzie dla nowożeńców wizyta w Centrum Spa de Constance, mieszczącym się w 5 – gwiazdkowym hotelu Constance Ephelia Resort (obiekt ten zlokalizowany jest w Port Launay, na wyspie Mahe). Z kolei w Kardamenie, na wyspie Kos, pary zakochają się w centrum odnowy biologicznej Blue Domes Wellness Spa, mieszczącym się w 5 – gwiazdkowym hotelu Mitsis Blue Domes Resort & Spa, w którym, dzięki zabiegom thalassoterapii, poznają one dobroczynny wpływ wody morskiej na samopoczucie. Duże wrażenie mogą też wreszcie zrobić na nowożeńcach niektóre hotele afrykańskie – na przykład 5 – gwiazdkowy hotel Diani Reef Beach Resort & Spa (usytuowany przy słynnej plaży Diani Beach w Kenii), w którego centrum Spa The Maya Health & Wellness można m.in. poddać się masażom ajurwedyjskim, zabiegom refleksologii twarzy i zabiegom detoksykującym albo zażyć uzdrawiających kąpieli błotnych.

 

Luksus

Wielu nowożeńców za najważniejszy w podróży poślubnej uznaje jednak po prostu luksus. Pojęcie luksusu jest oczywiście szerokie i może się w nim zawierać przynajmniej kilka elementów – chociażby wystrój hotelowych wnętrz, bogata oferta kulturalna i sportowa czy też atrakcyjna oferta kulinarna. W obrębie basenu Morza Śródziemnego prawdziwą furorę robi ostatnio 5 – gwiazdkowy hotel Adam & Eve, usytuowany w Belek, na Riwierze Tureckiej, który wskazywany jest przez wielu ekspertów ds. turystyki jako jeden z najlepszych hoteli dla par na świecie. Obiekt ten charakteryzuje się przede wszystkim wyszukaną architekturą, a nowożeńcy mogą się tu zatrzymać albo w pokoju obłożonym lustrami, albo w luksusowej suicie wyposażonej w prywatną saunę, albo wreszcie w willi z prywatnym ogrodem, basenem i sauną. Nie mniej kuszącym miejscem na spędzenie miesiąca miodowego jest też 5 – gwiazdkowy hotel Gran Melia Palacio De Isora, usytuowany w Alcala na Teneryfie. Hotel ten zaprojektowany został na wzór arabskiego pałacu Alhambra w Grenadzie, a jego wizytówką są nie tylko pokoje wyposażone w eleganckie, mahoniowe meble, ale także 260 – metrowy basen infinity, czyli inaczej mówiąc basen z ukrytą krawędzią.

Podróż poślubna jest jak wisienka na małżeńskim torcie, dlatego musi się też ona czymś wyróżniać na tle innych, odbytych wspólnie podróży. Egzotyczne krajobrazy i/lub luksus w najlepszym wydaniu to ważne składowe podróży poślubnej, które mają szansę utkwić w pamięci nowożeńców do końca życia.

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Kresy 12 maja, 2020

    Egzotyczne miejsce będzie z pewnością najlepszą opcją na romantycznie spędzoną podróż w zjawiskowym miejscu jednak z pewnością nie na każdą kieszeń. Myślę, że warto także rozważyć opcję podróży do jakiegoś fajnego miejsca w Europie.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ