Saturday, April 20, 2024
Home / Rozwój  / Psychologia  / Wykwalifikowana Młoda Mama

Wykwalifikowana Młoda Mama

Chcesz awansować, jak tylko wrócisz do pracy po urlopie macierzyńskim? Zorganizuj swój czas, by sprawnie dzielić go między opiekę nad dzieckiem oraz pasje i podnoszenie kwalifikacji!

Kobiety w czasie ciąży mimo, że ich ciała się zmieniają i szybciej się męczą, często starają się w 100% zorganizować swój czas i zdobyć dodatkowe umiejętności przed pojawieniem się nowego członka rodziny. W czasie ciąży wiele kobiet znajduje sobie czas na rozwój, naukę i pasje, na których wcześniej po prostu nie było okazji się skupić. Urlop macierzyński może być wspaniałą okazją nie tylko do śledzenia postępów w rozwoju malucha, ale także szansą na naukę języków, podnoszenie kwalifikacji zawodowych lub rozpoczęcia ciekawych kursów. Chcesz awansować, jak tylko wrócisz do pracy po urlopie macierzyńskim? To możliwe! Zorganizuj swój czas, by sprawnie dzielić go między opiekę nad dzieckiem oraz pasje i podnoszenie kwalifikacji!

edukacja2

Języki obce

Kurs podnoszący kompetencje językowe to coś, o czym zawsze myślimy jako o niezbędnym warunku dalszego rozwoju zawodowego, ale nigdy nie mamy na niego czasu. I powiedzmy sobie szczerze, że gdy nasze dziecko będzie miało roczek, a my wrócimy już do pracy, będzie go jeszcze mniej. Nie ma lepszej okazji do rozpoczęcia intensywnego kursu językowego niż podczas ciąży. Wystarczy nam dostęp do wybranego kursu online lub zdecydowanie się na lekcje w szkole językowej, a odsłuchiwanie materiałów tworzonych przez lektorów z pewnością urozmaici nam obowiązkowe spacery z wózkiem. W pierwszych miesiącach życia dziecka jesteśmy praktycznie skazane na wielogodzinne przebywanie w domu, dlatego kursy multimedialne sprawdzają się w tym czasie znakomicie. Chcesz poprawić swój angielski lub niemiecki? A może chcesz nauczyć się kolejnego języka od podstaw? W ciąży to bułka z masłem.

Kursy podnoszące kwalifikacje

Kobiety świadome swojej pozycji zawodowej i umiejętności niejednokrotnie decydują się na kolejne formy kształcenia, które znacząco podnoszą ich pozycję w firmie, a przy okazji świetnie wyglądają w CV. Nic nie stoi na przeszkodzie, by podnieść swoje kwalifikacje w czasie ciąży i po urodzeniu dziecka, a mamy przecież na to około roku – szkoda tego nie wykorzystać! Mamy do wyboru szkoły policealne dla kobiet z wykształceniem średnim oraz studia podyplomowe dla tych, które mają już tytuł magistra w kieszeni. Najpopularniejsze kierunki, na jakie zapisują się kobiety w ciąży, są związane najczęściej z marketingiem (zwłaszcza e-commerce, finanse i księgowość, zarządzanie firmą), edukacją (np. kursy pedagogiczne dla osób, które chcą zająć się treningiem dla dzieci, ale brakuje im uprawnień) lub zdrowiem (szkoły medyczne i kosmetyczne). Zawsze marzyłaś o tym, by w Twojej firmie utworzyć idealne dla Ciebie stanowisko, ale na przeszkodzie stał brak ukończonego kursu w Twoim CV? Możesz to zmienić podczas urlopu macierzyńskiego.

A może pomysł na własny biznes?

W Twojej firmie brak warunków do tego, byś mogła awansować po powrocie z urlopu? A może warto byś pomyślała o własnej działalności. Masz czas na to, by pozałatwiać niezbędne formalności w urzędach bez nieustannego zwalniania się z pracy, a swoją wiedzę poszerzysz np. w ramach kursów online lub podczas zajęć w szkole policealnej lub podyplomowej.

edukacja12

Pomysłów na rozpoczęcie własnego biznesu w czasie ciąży jest naprawdę sporo. Wiele kobiet decyduje się na założenie własnego sklepu, stacjonarnego lub internetowego, przy czym w ostatnich czasach coraz większą popularność zyskuje ta druga forma prowadzenia biznesu. Jeżeli masz blisko domu pocztę, możesz z powodzeniem prowadzić transakcje przy pomocy laptopa, a nawet po narodzinach dziecka zawsze znajdziesz na to czas. Biznes najlepiej dobrać do własnych kompetencji, więc jeżeli marzysz o własnym salonie kosmetycznym – zapisz się na kurs kosmetyczny. Jeżeli zaś sama tworzysz biżuterię – przyda Ci się kurs e-commerce lub marketingu pomocny podczas rozwijania działalności.

Młode mamy to silne i odważne kobiety, a przy tym kobiety które mierzą siły na zamiary i dobrze kalkulują ewentualne zyski oraz straty. Innymi słowy, młode mamy to świetnie wykwalifikowane menedżerki. Zastanów się jak wykorzystać swoje umiejętności. Możliwe, że po zakończonym urlopie macierzyńskim będziesz jeszcze lepszą pracownicą… a może właścicielką firmy?

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ