Wednesday, July 17, 2024
Home / Moda  / Trendy modowe  / Wykorzystanie nowoczesnych materiałów w kurtkach wiosennych

Wykorzystanie nowoczesnych materiałów w kurtkach wiosennych

Wiosna to pora roku, która charakteryzuje się dużą zmiennością warunków atmosferycznych. Jednego dnia jest słonecznie, z temperaturą sięgającą kilkunastu stopni Celsjusza, by innego dnia napłynęło mroźne powietrze. Taka zmienność pogody powoduje, iż trudno dopasować odpowiedni

Wykorzystanie nowoczesnych materiałów w kurtkach wiosennych

Wykorzystanie nowoczesnych materiałów w kurtkach wiosennych / fot. materiał prasowy

Wiosna to pora roku, która charakteryzuje się dużą zmiennością warunków atmosferycznych. Jednego dnia jest słonecznie, z temperaturą sięgającą kilkunastu stopni Celsjusza, by innego dnia napłynęło mroźne powietrze. Taka zmienność pogody powoduje, iż trudno dopasować odpowiedni strój do panujących warunków atmosferycznych. Nieodpowiedni wybór ubioru jest jedną z przyczyn zwiększonej liczby przeziębień oraz zachorowań na grypę w sezonie wiosennym.

Wykorzystanie nowoczesnych materiałów w kurtkach wiosennych

Wykorzystanie nowoczesnych materiałów w kurtkach wiosennych / fot. materiał prasowy

Dlatego też, szukając odzieży wierzchniej na wiosnę, warto zapoznać się z ofertą bezrękawników, kurtek, oraz tzw. wiatrówek. Producenci i sprzedawcy prześcigają się w oferowaniu najmodniejszych w danym sezonie krojów i fasonów, co jest szczególnie istotnym kryterium wyboru odzieży wśród kobiet. Warto jednak, by poza atrakcyjnym wyglądem odzież była również funkcjonalna i chroniła, zarówno przed nadmiernym wyziębieniem organizmu, jak i przed jego przegrzaniem. Te kryteria spełniają kurtki z membraną oddychającą softshell. Tkaniny typu softshell dawniej stosowane były głównie w produkcji odzieży przeznaczonej do celów turystycznych oraz wspinaczkowych. Charakteryzują się one przede wszystkim tym, iż mają chronić przed zimnem oraz wiatrem, a jednocześnie „oddychać”, nie dopuszczając do przegrzania organizmu. Tkaniny te składają się z kilku sprasowanych ze sobą warstw wykonanych z różnych materiałów, z których każdy spełnia inną rolę. W odzieży softshell warstwa zewnętrzna ma chronić przed uszkodzeniami mechanicznymi i częściowo przed deszczem. Warstwa wewnętrzna wykonana z mikropolaru pełni funkcję ocieplającą. Pomiędzy nimi sprasowana jest membrana, która „oddycha”, a dodatkowo nie przepuszcza wiatru.

Tego typu nowoczesne kurtki z membraną oddychającą softshell, są dostępne w wybranych sklepach internetowych, takich jak np. www.multistar.pl. Bogactwo fasonów, funkcjonalność oraz atrakcyjna cena sprawiają, że łatwo znaleźć wiosenną kurtkę dla siebie, która będzie nie tylko chronić przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, lecz również będzie miała modny i atrakcyjny wygląd.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ