Sunday, May 26, 2024
Home / Styl życia  / Podróże  / Nie zrezygnujemy z wyjazdów turystycznych

Nie zrezygnujemy z wyjazdów turystycznych

Internauci deklarują, że w tym roku rzadziej niż w roku ubiegłym będą ograniczali swoje wydatki na wyjazdy turystyczne. Osoby, które planują redukcję takich kosztów w domowym budżecie przyznają, że w większym stopniu będą szukały tańszych

Źródło: ARC Rynek i Opinia, 7.01.2013

Źródło: ARC Rynek i Opinia, 7.01.2013 / fot. materiał prasowy

Internauci deklarują, że w tym roku rzadziej niż w roku ubiegłym będą ograniczali swoje wydatki na wyjazdy turystyczne. Osoby, które planują redukcję takich kosztów w domowym budżecie przyznają, że w większym stopniu będą szukały tańszych rozwiązań urlopowych niż rezygnowały z wyjazdów – wynika z badania ARC Rynek i Opinia.

Niemal połowa badanych polskich internautów (48%) przyznała, że w ubiegłym roku ograniczyła wydatki turystyczne. W tym roku chęć redukcji kosztów na wyjazdy turystyczne zadeklarowało już tylko 40% badanych.

Czy ograniczył(a) Pan/ Pani/ planuje Pan/ Pani ograniczyć wydatki turystyczne w 2013 roku?

Źródło: ARC Rynek i Opinia, 7.01.2013

Źródło: ARC Rynek i Opinia, 7.01.2013 / fot. materiał prasowy

Jednocześnie w dużym stopniu zmienił się stosunek do ograniczania wydatków turystycznych. Internauci przyznają, że nie będą wzorem ubiegłego roku przede wszystkim ograniczać liczby wyjazdów, w zamian za to częściej wybiorą kraj, który jest tańszy, zaoszczędzą na noclegu lub transporcie.

W jaki sposób ograniczył(a) Pan/ Pani w 2012 roku/ planuje ograniczyć swoje wydatki turystyczne w 2013 roku? (możliwość wyboru wielu odpowiedzi, odpowiadały wyłącznie osoby, które planują ograniczyć wydatki turystyczne w 2013 roku)

Źródło: ARC Rynek i Opinia, 7.01.2013

Źródło: ARC Rynek i Opinia, 7.01.2013 / fot. materiał prasowy

Wyjazdy wakacyjne są ważnym elementem stylu życia polskich konsumentów, co wyraźnie pokazują wyniki naszego badania. Dlatego, mimo iż w okresie spowolnienia gospodarczego wskazane byłoby szukać oszczędności w domowym budżecie, ponad połowa respondentów deklaruje, że nie będzie ich szukała w wydatkach turystycznych. Badani, którzy zdecydują się na szukanie oszczędności, znacznie rzadziej niż jeszcze rok temu ograniczą liczbę planowanych wyjazdów. Jednocześnie widoczne jest racjonalne podejście do odpoczynku w niepewnych czasach: konsumenci nie chcą z niego rezygnować, ale są gotowi na obniżenie standardu – np. poprzez wybór tańszego hotelu czy transportu. To na pewno istotna wskazówka dla organizatorów wyjazdów turystycznych – mówi Michał Piechocki z ARC Rynek i Opinia.

Źródło: materiał prasowy

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ