Thursday, June 20, 2024
Home / Rozwój  / Biznes  / Wyjazdy integracyjne dla firm – o czym nie możesz zapomnieć?

Wyjazdy integracyjne dla firm – o czym nie możesz zapomnieć?

Niezapomniane chwile w pakiecie

wyjazd integracyjne

fot. Valiant Made / Unsplash

Organizacja wyjazdu integracyjnego dla pracowników wymaga podjęcia wielu przemyślanych decyzji i wbrew pozorom nie jest tak prostą czynnością. Jeśli planujesz takie wyjazdowe spotkanie, musisz wiedzieć, na co zwracać największą uwagę. Przeczytaj poniższy artykuł!

 

W dzisiejszych czasach ogromne znaczenie dla atmosfery w zakładzie pracy i pozytywnych relacji między pracownikami mają wyjazdy integracyjne dla firm. Organizując je, pod uwagę bierze się wiele czynników – w tym ostateczny koszt, miejsce i atrakcje dodatkowe. O czym nie możesz zapomnieć, planując tego typu wyjazd? Przekonaj się!

Koszt i lokalizacja spotkania firmowego

Często to firma płaci za wyjazd integracyjny, dlatego jego uczestnicy nie muszą martwić się tą kwestią. Jeśli masz określony budżet odgórnie ustalony przez kierownictwo, dobieraj atrakcje tak, aby go nie przekroczyć. Jeśli natomiast uczestnicy składają się na taki wyjazd, ustal wysokość składki po konsultacji z nimi. Ogromne znaczenie dla przebiegu wydarzenia ma lokalizacja wyjazdu firmowego.

 

Do wyboru masz rozmaite hotele, domki czy pensjonaty. Pamiętaj, aby dojazd do nich był komfortowy zarówno komunikacją publiczną, jak i własnym środkiem transportu. Możesz również zorganizować wspólny transport (np. wynająć busa lub autokar) – to rozwiązanie dobre w sytuacjach, w których nie wszyscy pracownicy są zmotoryzowani, a docelowe miejsce znajduje się z dala od przystanków i stacji.

Wyżywienie

Wyjazdy integracyjne dla firm to przede wszystkim dobra zabawa, wspaniali ludzie oraz smaczne wyżywienie. Najprostszą opcją jest zamówienie cateringu, czyli dań głównych i przystawek, np. w formie szwedzkiego stołu. Pamiętaj zarówno o potrawach mięsnych, jak i tych wegetariańskich czy wegańskich, w zależności od preferencji uczestników wyjazdu. Alternatywą jest rezerwacja noclegu w hotelu posiadającym własną restaurację, gdzie każdy pracownik będzie mieć dowolność wyboru dań z karty menu.

Atrakcje na wyjeździe firmowym

Na wyjazdach firmowych na ogół nie rozmawia się o pracy. Celem jest odpoczęcie od zawodowych obowiązków i bliższe poznanie współpracowników. Dlatego zadbaj o atrakcje dodatkowe, takie jak pikniki, wieczory tematyczne, gry terenowe i integracyjne czy potańcówki. Możesz zatrudnić do tego profesjonalne firmy organizujące wyjazdy firmowe – będziesz mieć pewność, że wszelkie atrakcje zostaną przygotowane w pełni profesjonalnie i z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Aktywność fizyczna na wyjeździe firmowym

Wszelkie aktywności fizyczne sprawdzają się zwłaszcza na kilkudniowych wyjazdach firmowych. Chronią przed monotonią spędzania czasu w jednym miejscu i pozwalają na świetny wypoczynek na świeżym powietrzu. Znajdź takie miejsce, w którym będzie możliwość podejmowania wspólnych aktywności fizycznych. W zależności od tego, z której części Polski jest Twój zespół, rozważ wycieczkę górską, wyjazd na termy, wycieczkę rowerową, wspólną naukę tańca towarzyskiego lub ściankę wspinaczkową. Zabawa gwarantowana!

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ