Friday, July 12, 2024
Home / Kultura  / Wyjazd w Alpy Francuskie? W tych kurortach zakochasz się bez opamiętania

Wyjazd w Alpy Francuskie? W tych kurortach zakochasz się bez opamiętania

My wiemy, jakie kurorty warto wziąć pod uwagę. Sprawdź koniecznie.

fot. materiał prasowy

Doskonałe nasłonecznienie, szybkie trasy zjazdowe i bogate zaplecze rozrywkowe to tylko 3 z przynajmniej 10 powodów, dla których tegoroczny urlop narciarski powinieneś spędzić właśnie w Alpach Francuskich. My wiemy, jakie kurorty warto wziąć pod uwagę.

fot. materiał prasowy

fot. materiał prasowy

Isola, Tignes, Valmeinier, a może Chamrousse?

Wypad narciarski w Alpy Francuskie nie będzie kosztował cię więcej niż zabawa na stokach w Białce Tatrzańskiej, Czarnej Górze, Wiśle i Kasprowym Wierchu, a przy tym możesz być pewien, że liczba tras, ich urozmaicenie i zaplecze techniczne, m.in. pod postacią setek orczyków, kolejek krzesełkowych, snowparków i otwartych przez przez całą dobę lodowisk, jest tutaj znacznie lepiej rozwinięte. Nie wspominając już o oznakowaniu odcinków zjazdowych, lokalnej kuchni i niepowtarzalnych krajobrazach.

W tych francuskich kurortach powinieneś się pojawić

TOP 1: Les Orres: Z myślą o najbardziej doświadczonych

Jeśli przepadasz za ostrą jazdą na nartach, Les Orres jest dla ciebie. To niewielki, ale dość zróżnicowany ośrodek narciarski, na który składają się przede wszystkim trasy średnie i trudne. Dla miłośników zimowego szaleństwa przygotowano naprawdę wymagające odcinki, a także bogato wyposażono snowpark z boxami, railami i profesjonalnym torem do snowcrossu.

Całe Les Orres to w sumie ponad 100 kilometrów tras zjazdowych, b. dobrze zabezpieczone stoki, nowoczesne zaplecze noclegowe i kilka atrakcji dla miłośników wspinaczki po zmrożonych wodospadach.

TOP 2: Isola: Raj dla początkujących narciarzy

Mimo że to nie jest najpopularniejszy kierunek turystyczny w kontekście Alp Francuskich, Isola potrafi pozytywnie zaskoczyć. Doskonałe widoki, profesjonalny snowpark i 120 kilometrów dobrze nasłonecznionych tras zjazdowych cieszą zarówno początkujących, jak i średnio-zaawansowanych miłośników zimowego szaleństwa.

TOP 3: Chamrousse: Z dala od zatłoczonych stoków

Chamrousse jest jednym z tych ośrodków, który nie wpisuje się w główny nurt turystyki narciarskiej w tej części Alp Francuskich. Szkoda, bo to naprawdę urokliwe miejsce, na które składa się 75 kilometrów zróżnicowanych tras – znaczna część przebiega przez gęste lasy, więc bądź pewien zapierających dech w piersiach krajobrazów (czytaj więcej: Jak na narty w Alpy to do Chamrousse. Dlaczego? »).

Pozostałe miejsca w naszym rankingu przypadają:

  • Valmeinier,
  • Risoul-Vars,
  • Tignes,
  • La Rosiere,
  • Sainte Foy.

Jakich francuskich kurortów narciarskich zabrakło w naszym zestawieniu?

fot. materiał prasowy

fot. materiał prasowy

Materiał nadesłany do redakcji przez zespół SnowShow, polskiego organizatora wyjazdów narciarskich w Alpy Francuskie, Szwajcarskie, Włoskie i Austriackie.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ