Saturday, April 13, 2024
Home / Kultura  / Wyjątkowy Mikołaj dla Wyjątkowych Dzieciaków

Wyjątkowy Mikołaj dla Wyjątkowych Dzieciaków

Już za niecały tydzień około 40. dzieci, dotkniętych zespołem Downa oraz mózgowym porażeniem dziecięcym, weźmie udział w wydarzeniu, na które czekały okrągły rok.

fot. materiał prasowy

Już za niecały tydzień około 40. dzieci, dotkniętych zespołem Downa oraz mózgowym porażeniem dziecięcym, weźmie udział w wydarzeniu, na które czekały okrągły rok. 5 grudnia w NCK będą miały okazję spróbowania swoich sił w warsztatach plastycznych i tanecznych, a – przede wszystkim – spotkają się z Mikołajem, który wręczy im prezenty. Każdy chętny krakowianin ma jeszcze szansę na przygotowanie wyjątkowej paczki, a na samo wydarzenie organizatorzy zapraszają wszystkie rodziny z dziećmi.

fot. materiał prasowy

fot. materiał prasowy

„Wyjątkowy Mikołaj dla Wyjątkowych Dzieciaków” to druga już edycja wydarzenia, która podopiecznym Fundacji Wspierania Nowej Huty przyniosła tyle radości i dobrych wspomnień, że starczyło ich na cały okres oczekiwania na kolejne spotkanie. W tym roku na 5 grudnia zaplanowano nie tylko wizytę Mikołaja z prezentami, ale i wiele ciekawych atrakcji, m.in. zajęcia taneczne, plastyczne i muzyczne. Będzie też koncert – niespodzianka.
Cala impreza przygotowana została z myślą o ponad 40 dzieciach dotkniętych zespołem Downa oraz mózgowym porażeniem dziecięcym, i to oni będą głównymi bohaterami tego dnia. Ale na wydarzenie może także przyjść każdy chętny – szczególnie mile widziane są dzieci. Impreza odbędzie się w Nowohuckim Centrum Kultury w godz. 12.00 – 16.30.

Wstęp jest bezpłatny.
– Ogromnie zależy nam, aby – przynajmniej w tym dniu – beztroski uśmiech nie schodził dzieciom z twarzy. Wspólnie możemy sprawić, że to wydarzenie będzie dla nich radosnym i niezapomnianym przeżyciem – mówi Sebastian Adamczyk z Fundacji. I dodaje: również każdy z Państwa może pomóc Wyjątkowemu Mikołajowi i przekazać prezenty dla podopiecznych Fundacji. Czekamy do 4 grudnia, a jeśli ktoś nie zdąży w tym czasie, może pojawić się z upominkiem bezpośrednio na wydarzeniu.

Więcej informacji: Sebastian Adamczyk, Fundacja Wspierania, Kreowania i Promocji Nowej Huty, tel. 510 313 661

***

Fundacja Wspierania, Kreowania i Promocji Nowej Huty powstała w 2013 roku z inicjatywy młodych ludzi pochodzących z różnych nowohuckich środowisk. Cztery osoby: Sebastian Adamczyk, Kacper Rosa, Magda Jędrzejko i Marta Bielecka postanowiły połączyć swoje pomysły i siły, by zmienić wizerunek pięciu nowohuckich dzielnic. Zaczynając od dzielnicy XIV – Czyżyny, przez dzielnicę XV – Mistrzejowice, XVI – Bieńczyce, XVII – Wzgórza Krzesławickie, aż po dzielnicę XVIII – Nową Hutę, szerzą swoje inicjatywy społeczno – kulturowe. Wspierając i współpracując z organizacjami III sektora, przy pomocy przychylnych i życzliwych osób tworzą centrum promocji Nowej Huty.

(źródło:mp)
Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • download cyberflix tv for firestick 22 stycznia, 2020

    Great post! I love to watch movies on TV

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ