Tuesday, June 25, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Meble i akcesoria  / Wyjątkowe meble

Wyjątkowe meble

Przykład użytkowych dzieł sztuki

Meble tapicerowane

Sofa Tucana / fot. materiał Partnera

O jakości mebli tapicerowanych rozmawiamy z Łukaszem Hrabczakiem, właścicielem marki HM manufaktura mebli 

 

Jakie wartości przyświecały Ci, gdy tworzyłeś firmę HM Manufaktura?

Rynek meblowy był wtedy dość monotonny – brakowało kolorystyki, znajomości pochodzenia tkanin i ich właściwości, a i sama jakość wzbudzała wiele wątpliwości. Był to efekt masowej produkcji, która zawęża i stosowane materiały, i gamę kolorystyczną, a przede wszystkim możliwości personalizowania mebli. Chciałem czegoś odmiennego, wyjątkowego, dlatego postanowiłem działać.

meble tapicerowane

Sofa Roma / fot. materiał Partnera

Czy skrót HM coś oznacza?

Chcieliśmy podkreślić, że to co od nas wychodzi, to dzieło ludzkich rąk, czyli hand made. Z kolei słowo manufaktura pochodzi z łaciny i oznacza „rękodzieło”. Doskonale określa to nasz zamysł, bo jesteśmy niewielkim zakładem produkcyjnym, w którym powstawanie wyrobu końcowego oparte jest na podziale pracy ludzkich rąk, gdzie na każdym etapie pracy przyporządkowany jest konkretny, wyspecjalizowany rzemieślnik. Staramy się, by nasza firma nie utraciła cech manufaktury, nasz klient nie był anonimowym odbiorcą a przede wszystkim otrzymał wysokiej jakości i unikatowy produkt.

Z myślą o jakich użytkownikach tworzycie swoje meble?

Naszą ofertę kierujemy do osób ceniących dobry design, dbałość o szczegóły i najwyższą jakość wykonania. Nasz klient to taki, który się interesuje, lubi wiedzieć co posiada i podejmuje świadome wybory. Oczywiście każdorazowo przekazujemy mu możliwie dużo wiedzy, aby te wybory były łatwiejsze.

meble tapicerowane

Fotel-sofa Cygnus / fot. materiał Partnera

Co wyróżnia Wasze produkty? Dlaczego warto wybrać Was?

Meble personalizowane pod zamówienie należą dzisiaj do grupy produktów premium. Jesteśmy firmą, która daje klientowi bardzo kompleksową obsługę – przemyślaną kolorystykę i w maksymalnym stopniu potwierdzoną jakość, zarówno samych tkanin jak i konstrukcji mebli. Stosujemy wyłącznie bukowe lub dębowe drewno sezonowane w sposób naturalny przez 5 -7 lat. Do tapicerowania używamy skór i tkanin pochodzących od najlepszych europejskich producentów.

Gdzie można „rozsiąść się wygodnie” na waszych meblach?

Mamy dużo zrealizowanych hoteli, restauracji, kawiarni i pensjonatów. Nie tylko na Podhalu (Krynica, Szczawnica, Zakopane, Szczyrk, Kudowa) ale także w Krakowie i Warszawie oraz oczywiście w okolicach Nowego Sącza, bo stąd pochodzimy. Jakość i komfort wytwarzanych przez nas mebli można też samodzielnie sprawdzić w dwóch showroomach – w Nawojowej i Krakowie. To tu prezentujemy meble, które są efektem naszej wiedzy, popartej wieloletnim doświadczeniem w branży.

meble tapicerowane

Sofa Ursa / fot. materiał Partnera

Hotele to świetna rekomendacja – a co z klientem indywidualnym? Czy on także ma możliwość zamówienia mebli?

Każdy może do nas zadzwonić lub napisać i wytłumaczyć czego potrzebuje. Bardzo często zdarza się, że personalizujemy nasze produkty, przerabiamy, tak aby pasowały do wymagań konkretnego klienta. Dostarczamy wtedy meble rzeczywiście skrojone na miarę, prawie jak u krawca.

A macie na koncie zagraniczne realizacje?

Całkiem sporo. Meble dostarczaliśmy np. do restauracji z polską kuchnią na północy Francji czy do hotelu Andaz w Monachium (Grupa Hyatt). Wysyłamy też meble klientom indywidualnym. Najdalszy transport to wysyłka sofy dla klienta w Izraelu drogą morską.

 

www.manufakturamebli.pl

 

Showroom / produkcja
ul. Nowosądecka 27
33-335 Nawojowa (Nowy Sącz)

 

Showroom / biuro handlowe
ul. Zakopiańska 56 lok. 36
30-418 Kraków

Źródło: materiał Partnera MK
TAGI
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ