Tuesday, July 16, 2024
Home / Kultura  / Książka  / Wydawnictwo Mamania ‒ ciekawe książki nie tylko dla dzieci

Wydawnictwo Mamania ‒ ciekawe książki nie tylko dla dzieci

Za górami, za lasami

książki i dzieci

fot. Olia Danilevich / Pexels

Czytanie książek, jak powszechnie wiadomo, przynosi wiele korzyści. Ze słowem pisanym warto zaznajamiać także nasze pociechy, i to już od najmłodszych lat. Ciekawe propozycje dla rodziców i ich dzieci przygotowało wydawnictwo Mamania. Co możemy znaleźć w jego ofercie?

 

Książki dla maluchów

Niemowlaki najchętniej sięgają po zabawkowe książeczki, wykonane z miękkich materiałów. Niemniej jednak, gdy tylko dziecko skończy 12 miesięcy (a nawet i nieco wcześniej), dobrze jest zaproponować mu nieco inne pozycje, które będą powoli zaznajamiały go ze słowem pisanym. Takie też książki oferuje wydawnictwo Mamania  ‒ wiele tytułów przeznaczonych jest już dla maluchów, które ukończyły pierwszy rok życia.

Mamania proponuje także literaturę dla starszych dzieci.Dzięki książkom wydanym przez Mamania maluchy w wieku od 2 do  3 lat uczą się mówić oraz lepiej poznają świat, który je otacza. Dla dzieci, po 4. roku życia Mamania przygotowało wiele, ciekawych pozycji, które traktują o nieco poważniejszych sprawach, jak na przykład to, w jaki sposób człowiek przychodzi na świat.

Książki dla dorosłych

Wydawnictwo przygotowało także szereg propozycji dla dorosłych, którzy rozpoczynają swoją przygodę z rodzicielstwem. Doskonale wiemy, że dziecko wiele zmienia w naszym życiu, dlatego dobrze przygotować się na jego przyjście na świat. Co więcej, książki wydane przez Mamania pomagają rodzicom także w dalszych latach życia dziecka. Dzięki nim możemy na przykład dowiedzieć się, jak w prawidłowy sposób przebiega rozwój dziecka, jak rozszerzać jego dietę, które symptomy powinny nas zaniepokoić, czy też na czym polegają najpopularniejsze idee wychowawcze. Mamania wydało również pierwszą polską książkę o rodzicielstwie bliskości, której autorką jest psycholog dziecięca. Warto zauważyć, że Mamania proponuje nam tytuły cieszące się dobrymi opiniami recenzentów. Książki te mogą okazać się nie tylko pomocne w codziennym wychowywaniu dziecka, ale również w znacznym stopniu poszerzyć horyzonty myślowe rodziców.

Inwestycja w rozwój i wiedzę

Zakup książek wydawnictwa Mamania to z pewnością dobrze wydane pieniądze. Inwestujemy bowiem nie tylko w prawidłowy rozwój dziecka, które już od najmłodszych lat powinno być zaznajamiane z literaturą, ale również we własną wiedzę, którą należy pozyskiwać jedynie ze sprawdzonych źródeł. Mamania wychodzi naprzeciw wszystkim rodzicom, opiekunom dzieci, a nawet pedagogom, którzy na co dzień pracują z maluchami, proponując im najlepsze tytuły zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. 

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ