Thursday, July 18, 2024
Home / Miasto Prezentów  / Wydawnictwo Kobiece: Propozycje na święta

Wydawnictwo Kobiece: Propozycje na święta

Książki, z których ucieszą się panie w każdym wieku

„Złota godzina” Wyd. Kobiece

„Sekretna zima Jaśminy” Wyd. Jedność

„Sekretna zima Jaśminy” Wyd. Kobiece

„Sekretna zima Jaśminy”
Adrianna Trzepiota
Wydawnictwo Kobiece, Cena: 34,90 zł

Świąteczna opowieść o kobiecej intuicji, w której to co przyziemne miesza się z pozazmysłowym. Jaśmina, wyruszając na spotkanie z charyzmatyczną szeptuchą do podlaskiej wsi, ucieka od brutalnej rzeczywistości. Zostawia za sobą natarczywego kochanka i pasmo awantur wszczynanych przez męża. Zanurza się w magiczny, eteryczny i szalenie tajemniczy świat tradycyjnych, ludowych baśniowych praktyk… Pewniejsza i bogatsza w pozazmysłową wiedzę, wyrusza ku nieuniknionej konfrontacji z rzeczywistością… Jeszcze nie wie, z jaką próbą będzie musiała się zmierzyć. Kłopoty z mężem, śnieżne nawałnice blokujące drogi, intrygująca postać leśniczego Bojana… Mężczyzna opiekuje się łudząco przypominającym wilka psem rasy husky – Luną. Jaśmina od razu poczuje z nią magiczną nić porozumienia…

 

„Świąteczna kafejka” Wyd. Kobiece

„Świąteczna kafejka” Wyd. Kobiece

„Świąteczna kafejka”
Amanda Prowse
Wydawnictwo Kobiece, Cena: 36,90 zł

53-letnia Bea traci męża i w cichej żałobie godzi się z pozornie nieuniknioną wizją samotności do końca życia. Nie mogąc poradzić sobie z głębokim żalem i przytłaczającym poczuciem lęku, ucieka w ciężką pracę, całym sercem poświęcając się prowadzeniu własnej kawiarni. W krótkim czasie zyskuje ona miano miejsca, w którym można zjeść najlepsze ciasto marchewkowe w Sydney.
Pewnego dnia kobieta otrzymuje wiadomość mailową od poznanej na forum właścicielki kafejki z Edynburga. Nowa znajoma zaprasza Beę do Szkocji na Boże Narodzenie. Bohaterka zgadza się i wraz z ukochaną wnuczką Florą wyruszają w podróż, która już na zawsze odmieni ich życie.
W magicznej scenerii romantycznego Edynburga, pośród ujmujących, pokrytych białym puchem zakątków, Bea odkryje sekrety przeszłości, o których od dawna próbowała zapomnieć…

„Złota godzina” Wyd. Kobiece

„Złota godzina” Wyd. Kobiece

„Złota godzina”
Sara Donati
Wydawnictwo Kobiece, Cena: 44,90 zł

NAPISANA Z ROZMACHEM EPICKA SAGA O DWÓCH LEKARKACH SZUKAJĄCYCH SWEGO MIEJSCA W ŚWIECIE, W KTÓRYM REGUŁY GRY USTALAJĄ JEDYNIE MĘŻCZYŹNI

Dwie kuzynki – Anna i Sophie Savard – nigdy nie żyły w konwencjonalny, tradycjonalistyczny sposób. Osierocone w dzieciństwie, były wychowywane przez owdowiałą ciotkę Quinlan w ich ukochanym Waverley Place w centrum Manhattanu. Mimo że bardzo się od siebie różnią – Anna jest odważna i wygadana, ma jasną karnację i ciemne włosy, Sophie zaś to spokojna i pełna wdzięku młoda kobieta, o ciemno-miodowym kolorze skóry oraz kasztanowych włosach – obie łączy ta sama historia, więzy krwi oraz dążność do przełamywania norm i konwencji.
Anna jest chirurgiem, Sophie zaś – położną. To jednak niełatwy czas dla kobiet lekarek. Jest rok 1883, Nowy Jork. Oszałamiające bogactwo współistnieje z niewyobrażalnym ubóstwem, a społeczeństwo przechodzi ogromne zmiany. Z jednej strony miasto rozwija się w zawrotnie szybkim tempie, z drugiej – wpływy zyskują obrońcy wiktoriańskiej moralności. Na drodze kobiet staje Anthony Comstock – niebezpieczny człowiek, który celem swojego życia uczynił zwalczanie wszelkich przejawów nieprzyzwoitości, zwłaszcza aborcję. Mimo tych przeciwności losu Anna i Sophie kochają swoją pracę. Robią wszystko, by zwalczać nierówności społeczne i pomagać uciśnionym kobietom.

„Być jak Audrey Hepburn” Wyd Kobiece

„Być jak Audrey Hepburn” Wyd. Kobiece

„Być jak Audrey Hepburn”
Mitchell Kriegman
Wydawnictwo Kobiece, Cena: 36,90 zł

Szyk, klasa, przepych i… cała masa emocji. Bestsellerowy autor Mitchell Kriegman kreuje niebywałą rzeczywistość, w której intryga przeplata się z działaniami ludzi o dobrym sercu, świat mody najwyższej klasy – ze swojską atmosferą rodzinną, a świat pozornie zwykłej dziewczyny – z życiem ludzi wyższych sfer. Paradoksalna moc kontrastów ubarwia fenomenalną opowieść o pasji do mody i zamiłowaniu do szyku wykreowanym niegdyś przez Audrey Hepburn.
Być jak Audrey Hepburn to opowieść o 19-letniej kelnerce, która cudownym zrządzeniem losu pojawia się na najważniejszym wydarzeniu modowym w Nowym Jorku. Dziewczyna ma niepowtarzalną szansę przymierzyć oryginalną kreację, w której Audrey Hepburn grała w Śniadaniu u Tiffany’ego. Zauważona przez celebrytów i rekinów biznesu z Wall Street, zdobywa sławę i uznanie, o jakich nigdy nie śniła.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ