Wednesday, July 24, 2024
Home / Kultura  / Wydarzenia w Pauzie

Wydarzenia w Pauzie

Zapraszamy na wystawy do Pauzy In Garden oraz Pauzy na ulicy Floriańskiej.

Edyta Jabłońska / fot. materiał prasowy

tamara k rohe 11_

Tamara K. Rohe / fot. materiał prasowy

Tamara K. Rohe „Nieznośna lekkość bytu” 30.06.2015 – 29.07.2015

Za bezruchem i pozornym brakiem życia, kryją się emocje, uczucia i pytania, które dotyczą każdego z nas. Co nas porusza? Gdzie w nas jest życie? Co sprawia, że czujemy się żywi? To co bezosobowe buduje wiele osobowości. Na ile my to my? Gdzie przebiega cienka linia odgradzająca „nas samych” od „nas innych”, która tak łatwo może zostać naruszona. W jakim stopniu to co jest na zewnątrz odzwierciedla wnętrze? Czasem okazuje się, że materia z której jesteśmy zbudowani jest zjedzona przez…korniki.

Tamara K. Rohe – urodzona 25 września 1997 roku w Warszawie. Znajduje się na początku swojej drogi artystycznej, ale stara się nie ograniczać i sięga po różne środki przekazu: malarstwo, rzeźba, instalacja, mural, fotografia, film. Jej wielką wielką miłością jest moda, którą planuje się zająć w przyszłości. Dzięki fotografii nawiązuje niecodzienną relację z codziennymi obiektami otaczającymi nas cały czas. Dostrzega w nich zagubione w pośpiechu życia piękno i indywidualność, którą stara się uchwycić. Brała udział w wystawach zbiorowych: Kombucha w Bunkrze Sztuki w Krakowie oraz w wystawie w Domu Polonii.

Pauza In Garden

Edyta Jabłońska / fot. materiał prasowy

Edyta Jabłońska / fot. materiał prasowy

Edyta Jabłońska „Zawieszeni”wernisaż: 2.07.2015 o godz. 18:00 [02.07.2015 – 29.07.2015]

Często zastanawiałam się nad istnieniem rzeczywistości, która rządzi się odrębnymi prawami i która tylko w niewielkim stopniu koresponduje ze światem teraźniejszym. Uważam, że zastana rzeczywistość z różnych powodów blokuje, ogranicza jednostkę, dlatego uciekam w przestrzeń bardziej dla mnie sprzyjającą, gdzie nie istnieją żadne bariery mentalne, geograficzne czy emocjonalne. Bohaterami moich zdjęć są osoby oscylujące pomiędzy światem żywym a fikcyjnym. W cyklu wykorzystałam kadry z różnych teledysków i filmów, w których starałam się odnaleźć podobny ładunek emocjonalny i nadać wspólny kontekst z pozoru innym sytuacjom.

Edyta Jabłońska (ur. w 1987r.) animatorka kultury oraz edukator artystyczny. W 2013 r. ukończyła Akademię Fotografii w Krakowie, gdzie dyplom, którego promotorem był Bownik obroniła z wyróżnieniem. Finalistka konkursu Projekt Przetwórnia z udziałem Rafała Milacha. Uczestniczyła w wielu wystawach indywidualnych oraz zbiorowych. Obecnie należy do Stowarzyszenia Fotograficznego FotoBzik.​

Pauza

(źródło:mp)
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ