Wednesday, April 24, 2024
Home / #ZOSTAŃWDOMU  / Wybory prezydenckie w USA: Kobiety znów będą miały rację?

Wybory prezydenckie w USA: Kobiety znów będą miały rację?

Wprawdzie cztery lata temu każdy sondaż też wskazywał na Hillary Clinton

wybory-prezydenckie-w-usa-miastokobiet

fot. Shutterstock

Wybory prezydenckie w USA zbliżają się wielkimi krokami. Niemal cały świat zastanawia się kto wygra: Donald Trump czy Joe Biden? Jeśli zaufa się kobiecej intuicji i sondażom, 3 listopada dojdzie do zmiany władzy

 

Choć do dnia wyborów pozostało jeszcze trochę czasu, to Amerykanie już mogą głosować korespondencyjnie i nawet kilka milionów głosów w taki sposób oddano. Wciąż jednak trwa kampania wyborcza. W Stanach Zjednoczonych wszyscy czekają na kolejne debaty prezydenckie, a każdego dnia można śledzić aktualizację sondaży, kursów bukmacherskich i prognoz specjalistów.

Panie w USA chcą zmian

Wielu politologów sugeruje, że warto posłuchać kobiet, bo to ta część wyborców potrafi przewidzieć zwycięzcę. Trudno w to uwierzyć? Przykład świeży i z polskiego podwórka. W I turze ostatnich wyborów prezydenckich w naszym kraju, poparcie Andrzej Dudy wśród kobiet wynosiło 42,6 proc., Rafała Trzaskowskiego 31,6 proc., a Szymona Hołownię popierało 14,6 proc. kobiet. Taka też była kolejność po I turze i również ostateczny wynik wyborów. Sondaże w USA także rozkładane są na czynniki pierwsze. CNN poll według płci przynosi ciekawe spostrzeżenia. Joe Biden ma wśród kobiet ogromną przewagę nad Donaldem Trumpem. Ostatnie sondaże wskazują podział poparcia na 66% do 32%. Dla porównania, wśród mężczyzn rywalizacja jest zdecydowanie bardziej wyrównana i zacięta. W tym przypadku Trump posiada dwuprocentową przewagę nad Bidenem (49% – 47%). Kobiety w USA jasno wskazują, kto powinien zostać prezydentem na kolejną kadencję.

Wybory prezydenckie w USA: Biden faworytem

Przewidywania płci pięknej mają dużą szansę się ziścić. Pokazują to kursy i typy zakładów bukmacherskich, które od wielu miesięcy w swojej ofercie posiadają możliwość obstawiania wyników wyborów w USA. Bukmacher STS, czyli lider polskiego rynku, również umożliwia obstawianie starcia Trump vs Biden. I w tym przypadku faworytem jest rywal urzędującego prezydenta. Z każdym tygodniem według specjalistów jego szanse rosną, a kurs Trumpa maleje. Jeszcze niedawno wynosił on 1.70-1.80 na Joe Bidena. Obecnie jest to już poniżej 1.50. Podobnie uważają amerykańscy bukmacherzy. Co prawda niektórzy tonują nastroje podkreślając, że cztery lata temu każdy sondaż wskazywał na Hillary Clinton, która nawet otrzymała ciut więcej głosów od Trumpa, ale system wyborczy w USA jest bezwzględny i to on został prezydentem. Jak będzie tym razem, przekonamy się po 3 listopada.

 

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS S.A. (dawniej Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, możliwość komentowania jest zablokowana w tym momencie