Thursday, June 20, 2024
Home / PARTNER MK  / Wybór podkładu do twarzy – o tym nie możesz zapomnieć!

Wybór podkładu do twarzy – o tym nie możesz zapomnieć!

Ciesz się gładką skórą. Dłużej!

Wybór podkładu do twarzy - o tym nie możesz zapomnieć!

Zapomnij o efekcie maski! / fot. Fotolia

Jak wybrać odpowiedni podkład do twarzy? Okazuje się, że nawet kilkadziesiąt procent pań stosuje nieodpowiedni odcień kosmetyku. Dlatego warto stawiać na preparaty, które dopasowują się do koloru skóry, jak np. Affinitone, podkład kryjący z olejkiem arganowym. Dzięki temu make-up będzie wyglądał idealnie przez wiele godzin

 

Każdy z nas wielokrotnie widział osobę, która miała zbyt jasny bądź zbyt ciemny podkład. Taki makijaż wygląda bardzo nienaturalnie i po prostu brzydko. Skóra jest sztucznie pomarańczowa czy biała, odcień znacznie różni się od tego, który jest na pozostałych (nieumalowanych) partiach ciała, co jeszcze bardziej podkreśla to, że zastosowany kosmetyk jest nieodpowiedni. Niektóre z preparatów – taki jak Affinitone podkład od Maybelline dopasowuje się do danego koloru skóry. Dzięki temu makijaż wygląda bardzo naturalnie.

 

Czym sugerować się wybierając podkład?

W drogeriach, aptekach, sklepach z kosmetykami znajdziemy wiele podkładów. Ciężko się zdecydować i jeszcze ciężej dobrać preparat do danego rodzaju skóry. Inne wymogi ma bowiem skóra sucha, inne tłusta, a jeszcze inne pełna niedoskonałości. Wiele preparatów zawiera unikalne formuły, które pozwalają zwalczyć dany problem skórny. Niektóre z nich mają także właściwości lecznicze.

 

Najpierw dobierz podkład, określający podkład. Na początku należy stwierdzić, jaka jest tonacja danej skóry – czy zimna, czy ciepła. Nie warto robić jednak tego przy sztucznym świetle – lepiej sprawdzi się naturalne. Trzeba wziąć białą kartkę i przyłożyć do ściany. Jeśli cera będzie wydawała się lekko różowa bądź niebieska w stosunku do kartki papieru, to znaczy, że mamy chłodny odcień twarzy. Jeśli odcień będzie żółty lub złoty, to znaczy, że tonacja jest ciepła. W jednym i drugim przypadku warto sięgnąć, np. po Affinitone podkład, który ma wiele odcieni, więc można dopasować odpowiedni kolor do skóry.

 

Podkład nie powinien być widoczny. Nie ma nic gorszego niż efekt maski, co wygląda sztucznie i niezbyt efektownie. Woskowa cera z grubą warstwą kosmetyku wygląda brzydko. Trzeba więc dobrać podkład tak, by był „zespolony” ze skórą. Osoby z chłodną tonacją skóry powinny postawić na tonacje z beżem i różem, z kolei osoby z tonacją ciepłą – powinny użyć odcienia żółci i brązu. Dla osób szukających nawilżającego i lekkiego kosmetyku proponujemy Affinitone podkład, bowiem do wyboru jest kilka różnych odcieni, wiec łatwo je dopasować do cery oraz zawiera olejek arganowy, dzięki czemu cały make-up wygląda zdrowo i promiennie. Składnik ten nadaje się przede wszystkim w przypadku suchej cery. Do tego specyfik ma pigmenty HD, które płynnie wtapiają się w skórę, a to zapewnia idealne pokrycie bez efektu maski. Warto zwracać uwagę na owe pigmenty i tego typu innowacje podczas kupna podkładu.

źródło: Partner MK

 

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Homepage 6 stycznia, 2020

    … [Trackback]

    […] There you will find 9542 additional Information on that Topic: miastokobiet.pl/wybor-podkladu-do-twarzy-o-tym-nie-mozesz-zapomniec/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ