Saturday, April 20, 2024
Home / PARTNER MK  / Wybierz odpowiedni dla ciebie krem do rąk i pokaż światu zadbane dłonie!

Wybierz odpowiedni dla ciebie krem do rąk i pokaż światu zadbane dłonie!

Dobry krem do rąk to coś, w co warto zainwestować

Krem do rąk

fot. Pexels

Podobno żadna część ciała nie zdradza o nas tyle, co dłonie. Używamy ich podczas powitania, gestykulacji, posiłków i oczywiście w trakcie pracy. Bywa, że trudne warunki atmosferyczne lub środowisko, w którym przebywamy, wpływa niekorzystnie na ręce, wprawiając nas w dyskomfort. Nikt nie lubi uczucia swędzenia czy pieczenia spierzchniętych dłoni, ani widoku popękanej i zaczerwienionej skóry. Na ratunek spieszą kremy. Podpowiemy ci, jak wybrać najlepszy krem do rąk!

 

Czym charakteryzuje się dobry krem do rąk suchych?

Najczęstszą przyczyną kłopotów z dłońmi jest ich niedostateczne nawilżenie. Zwłaszcza w dobie ogromnego nacisku na przestrzeganie surowych standardów higieny, które wymagają od nas bezustannego mycia i dezynfekowania dłoni, trudno uciec od konsekwencji tych czynności, czyli chronicznego przesuszenia rąk.

 

Najlepszy krem na suche dłonie powinien charakteryzować się dobrym składem o wysokiej zawartości cennych składników aktywnych, czyli takich, które realnie poprawią kondycję twojego naskórka. Warto zwrócić uwagę na naturalne kremy do rąk powstające bez użycia syntetycznych substancji o zerowym lub niekorzystnym wpływie na skórę, jak parafina, silikony czy parabeny.

 

Krem na bardzo suche i zniszczone dłonie powinien zawierać mocznik, który pomaga łagodzić drobne ranki i wpływa korzystnie na odbudowę w części rogowej naskórka. Obecnie na rynku dostępne są również kremy z naturalnymi olejami i masłami roślinnymi, które doskonale zabezpieczają delikatną skórę dłoni przed przesuszeniem.

Krem do rąk

fot. Pexels

Kremy barierowe do rąk? Niezbędne dla aktywnych!

Uwielbiasz bywać na świeżym powietrzu? Zimno, wiatr i palące słońce to dla ciebie codzienność? To tylko niektóre okoliczności, które mogą mieć negatywny wpływ na dobrostan twoich rąk. Chcesz o nie zadbać? Nie musisz się ograniczać. Wybierz krem, który wykona dla ciebie dobrą robotę. W sytuacjach przedłużającej się ekspozycji na warunki niekorzystne dla skóry warto o ich następstwach pomyśleć z wyprzedzeniem i zastosować dobry krem do rąk tuż przed wybraną aktywnością. Wybierasz się na narty lub trekking? Zastosuj krem barierowy, który zapewni twojej skórze dodatkową warstwę ochronną w razie kontaktu z suchym i mroźnym powietrzem lub wilgocią, a nawet zapobiegnie mikrourazom dzięki zmiękczeniu i uelastycznieniu naskórka.

 

Najlepsze kremy do rąk pomagają w odbudowywaniu warstwy ochronnej dłoni narażonej nie tylko na chłód i wodę, ale także uciążliwe odkażanie dłoni w przypadku prac wymagających pełnej septyki, jak w przypadku lekarzy, pielęgniarek, czy laborantów. Mycie rąk od kilkunastu do kilkudziesięciu razy dziennie oraz poddawanie ich odkażaniu za pomocą specjalistycznych płynów na bazie alkoholu nie może być obojętne dla bariery hydrolipidowej wrażliwej skóry dłoni. W przypadku wyjałowienia skóry, pomocy należy szukać w postaci dobrego kremu do bardzo suchych rąk. Wysoka koncentracja składników aktywnych i substancji nawilżających oraz witamin to odpowiednia strategia dla dłoni narażonych na utratę warstwy ochronnej, która pomaga między innymi w zapobieganiu zakażeniom skóry.

Wybieramy krem do rąk z pompką czy w tubce?

Na koniec odpowiedz sobie na pytanie, jaka forma opakowania kremu jest dla ciebie najwygodniejsza. Istnieje kilka możliwości. Najbardziej opłacalne w zakupie są zazwyczaj duże pojemności kosmetyków. Często posiadają one wygodny dozownik w postaci pompki. Kremy do rąk suchych potrzebne są jednak także w damskich torebkach, samochodach i biurowych szufladach. Tutaj sprawdzą się poręczne tubki, które są lekkie i zajmują niewiele miejsca. Postaraj się jednak, aby twój kosmetyk nie był powodem do zaśmiecania środowiska. Na opakowaniach często znajdują się informacje o tym, czy tworzywo użyte do opakowania kosmetyku zostało pozyskane z recyklingu.

 

Powodzenia w wyborze!

Źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ