Wednesday, April 17, 2024
Home / Miasto Prezentów  / Wybieramy na prezent: paleta cieni do powiek

Wybieramy na prezent: paleta cieni do powiek

Paletka niby niewielka, a jak ucieszy

cienie-do-powiek-miasto-kobiet

fot. materiały prasowe

Prezenty kosmetyczne są szczególnie mile widziane wśród pań. Zwłaszcza, jeśli są to takie upominki, na które nie zawsze możemy sobie pozwolić, chociażby ze względu na wysoką cenę. Fanki makijażu cenią sobie palety, z pomocą których mogą wyczarować make-up na wiele okazji. Mogą być to palety rozświetlaczy, kasetki do konturowania, stylizacji brwi czy wspomniane w tytule palety cieni do powiek. Tymi ostatnimi zajmiemy się w niniejszym artykule. Jaką paletę wybrać na prezent?

Profesjonalna czy dla amatorów?

To podstawowe pytanie, które pozwoli nam przeprowadzić wstępną selekcję produktów. Jak na nie odpowiedzieć? Jeśli obdarowywana osoba ma już wprawę w wykonywaniu makijażu i wiemy, że robi to nieprzeciętnie, nawet jeśli nie zajmuje się make-upem zawodowo, na pewno będzie zadowolona z palety profesjonalnej. Co to znaczy?

Palety profesjonalne posiadają mocny pigment. W zależności od konsystencji cienia pracuje się nimi inaczej. Cienie od Huda Beauty są bardziej sypkie, pudrowe. Anastasia posiada nieco delikatniejszą konsystencję, satynową i można mieć wrażenie, że bardziej miękką. Cieniami z tych dwóch palet pracuje się zupełnie inaczej, jednak obie przeznaczone są dla osób, które mają większą wprawę w posługiwaniu się pędzlem.

Jeśli upominek ma być przeznaczony dla osoby, która dopiero stawia pierwsze kroki w makijażowym świecie, zdecydowanie lepiej będzie postawić na paletę mniej wymagającą. Chodzi zarówno o sposób aplikacji cieni, jak i efekt uzyskany na powiece. Idealnym wyborem będzie w tym przypadku seria Naked od Urban Decay. Są to cienie, które bardzo łatwo się blendują. Czasami zarzuca się im, że nie widać dużej różnicy między kolorami. Ale taki właśnie był zamysł: aby pracowało się łatwo z wieloma odcieniami, bez ryzyka, że makijaż nie wyjdzie i nie będzie spełniał naszych oczekiwań.

Cienie do powiek ‒ wyższa półka czy dobra jakość w niższej cenie?

Wymienione wyżej palety to koszt od około 200 do ponad 300 zł. Jeśli zależy nam na porządniejszym prezencie i designie, warto zainwestować więcej. Palety posiadają cienie do powiek o różnych wykończeniach. Znajdziemy w nich zarówno cienie bazowe, rozświetlacze, jak i ciemniejsze kolory do nadania makijażowi charakteru. Same kasetki też prezentują się efektownie. Wyposażone są w lusterka. Anastasia i większe palety od Urban Decay mają w zestawie pędzelek. Charakterystyczne dla Anastasii jest delikatne pudełeczko, wyłożone z wierzchu miękkim, przyjemnym w dotyku materiałem.

Jeśli jednak nie chcemy wydawać aż tyle, na rynku znajdziemy także palety o wiele tańsze. Za około 100 zł możemy kupić paletę 45 cieni o gramaturze 1,3 g każdy, od Makeup Revolution. Nie jest to topowa marka. Raczej nastawiona na tworzenie kosmetyków dla wszystkich, bez względu na zasobność portfela. Cienie od Makeup Revolution cieszą się dobrymi opiniami, zarówno jeśli chodzi o pigmentację, jak i aplikację. Nie wyglądają jednak tak designersko, jak Huda, Anastasia czy Urban Decay.

Źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ