Tuesday, July 16, 2024
Home / Moda  / Design  / Wybieramy fototapety do kuchni!

Wybieramy fototapety do kuchni!

Zerwij z wizerunkiem nudnej i monotonnej kuchni, w której nic się nie dzieje!

Truskawkowa metamorfoza w dobrym smaku! / fot. materiały prasowe

Jeszcze do niedawna podstawową dekoracją w kuchni były jednobarwne lub wzorzyste płytki i kalendarz zawieszony na ścianie. Kuchnia miała być przecież urządzona w sposób praktyczny i użyteczny, a kto z nas potrzebuje dekoracji do przygotowywania posiłków? Na szczęście od kilku lat kuchenne aranżacje stają się coraz bardziej interesujące, a wśród wielu trendów na plan pierwszy wysuwają się oryginalne fototapety

Truskawkowa metamorfoza w dobrym smaku! / fot. materiały prasowe

Truskawkowa metamorfoza w dobrym smaku! / fot. materiały prasowe

Fototapeta do kuchni – szybka metamorfoza w dobrym smaku
Jeśli od dawna zastanawiasz się nad zmianą aranżacji w swojej kuchni, ale przeraża cię myśl o gruntownym remoncie czy malowaniu ścian, to znakomitym rozwiązaniem okażą się właśnie fototapety. Zaletą tej formy dekoracji jest to, że możemy ją włączyć do naszego wnętrza bez większego wysiłku. Wbrew pozorom przyklejanie fototapety nie jest tak trudne jak mogłoby się wydawać! Warto jednak pamiętać o złotej zasadzie dekoracji wnętrz, która brzmi „mniej znaczy więcej”. Co należy przez to rozumieć? Gdy decydujemy się na wyrazisty wzór fototapety do kuchni, zrezygnujmy z jakichkolwiek innych dekoracji.
Trudna sztuka wyboru, czyli jak uniknąć kiczu
Aby wybrane przez nas fototapety do kuchni dobrze się prezentowały w naszym wnętrzu powinny być dopasowane do stylistyki jaka w nim panuje. Co to oznacza w praktyce? Przede wszystkim to, że fototapeta musi tworzyć harmonijną całość z otoczeniem. Jeśli urządziłaś swoją kuchnię w stylu retro, poszukaj wzorów przedstawiających zabytkowy młynek do kawy, moździerz lub starodawne reklamy produktów spożywczych z lat 50. czy 60. ubiegłego wieku. A jeśli postawiłaś na współczesny design, fototapeta w kuchni z przedstawieniem kolorowych deserów lub egzotycznych przypraw będzie strzałem w dziesiątkę. Nasz wybór nie powinien być więc przypadkowy. Poprosiliśmy specjalistę z portalu myloview.pl, aby powiedział nam coś więcej na temat wyboru odpowiedniej fototapety do kuchni:
– Oglądając na stronie internetowej konkretne wzory należy pamiętać, że fototapeta musi nam się podobać nie tylko na ekranie komputera, ale przede wszystkim musi się dobrze prezentować w naszej kuchni. Może nas zachwycać przedstawienie martwej natury inspirowanej holenderskim malarstwem pełnym szczegółów i detali. Jeśli jednak przykleimy taki wzór w naszej nowoczesnej kuchni, osiągniemy efekt jelenia na rykowisku, a nikt nie chce aby w jego wnętrzu rozgościł się kicz.

Soczyste owoce czy aromatyczna kawa?
Wybór konkretnej fototapety do kuchni jest wprost nieograniczony. Wśród dostępnych propozycji są soczyste owoce i kolorowe warzywa, czarna jak noc kawa lub bursztynowa herbata, kuszące słodycze i egzotyczne przyprawy… długo moglibyśmy tak wymieniać, dlatego o najpopularniejsze trendy zapytaliśmy ponownie naszego specjalistę z myloview.pl:
– Nasi klienci bardzo chętnie sięgają po przedstawienia kolorowych deserów – zarówno w formie realistycznych zdjęć, jak i kolorowych grafik. Taka ozdoba nie tylko ożywia wnętrze, ale wprowadza nas także w dobry nastrój. Dużą popularnością cieszą się także przedstawienia barwnych przypraw i zasuszonych gałązek ziół. Warto jednak pamiętać, że w dekoracji kuchni wcale nie muszą dominować spożywcze motywy. Świetnym rozwiązaniem są także uniwersalne, geometryczne wzory dopasowane kolorystycznie do aranżacji lub tapety z motywującymi napisami. Dla wszystkich, którzy posiadają nowoczesne kuchnie fototapety utrzymane w tym duchu będą znakomitym wyborem. A tym, którzy dysponują kameralnym metrażem, polecam specjalne rozwiązanie. Fototapeta do kuchni między szafki pozwoli wprowadzić barwny akcent wówczas, gdy nie mamy wolnej ściany na przyklejenie standardowej tapety.
Jak widać, fototapety do kuchni to nie tylko modny, ale także niezwykle interesujący dodatek, który przy niewielkim nakładzie naszej pracy, przyniesienie rewelacyjne rezultaty. Zerwijmy z wizerunkiem nudnej i monotonnej kuchni, w której nic się nie dzieje. Niech na ścianach zagoszczą barwne przedstawienia lub wyraziste geometryczne wzory, które umilą nam każdą minutę spędzoną na przygotowywaniu smakowitych potraw!

Oceń artykuł
2 komentarze
  • grafinia 10 października, 2019

    W kuchni fototapeta świetnie się sprawdza tylko trzeba kupic vinyl na flizelinie tak żeby nie odparzała się ściana i montoać w miejscu gfzie bezpośrednio nie leje się woda np. za zlewem.
    Fototapeta potrafi zmienić pomieszczenie o 180 stopni 🙂

  • 바카라사이트 14 stycznia, 2020

    … [Trackback]

    […] Here you will find 99654 more Information on that Topic: miastokobiet.pl/wybieramy-fototapety-do-kuchni/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ