Saturday, April 13, 2024
Home / PARTNER MK  / Interesujące fakty o wybielaniu zębów

Interesujące fakty o wybielaniu zębów

Najnowsze metody profesjonalnego wybielania zębów pozwalają uzyskać pożądany efekt już po jednym zabiegu. Zainteresowana? Dowiedz się więcej

wybielanie-zebow-miasto-kobiet

fot. materiały prasowe

Wybielanie zębów to obecnie wyjątkowo silny trend ‒ nic w tym dziwnego, wszak kto z nas nie marzy o śnieżnobiałym uśmiechu? Piękne, białe zęby to nasza wizytówka, a uśmiech ma znaczenie zarówno podczas rozmowy o pracę, jak i podczas randki. Żółte zęby z przebarwieniami to podobno wystarczający powód, aby zostać skreślonym (zarówno w pierwszym, jak i w drugim przypadku). Zastanawiasz się nad wybielaniem zębów? Doskonale! Mamy dla Ciebie kilka przydatnych informacji. Potwierdzamy fakty na ten temat i obalamy mity

Wybielanie w gabinecie najskuteczniejsze

Istnieje wiele sposobów na wybielanie zębów. Wśród nich sporym zainteresowaniem cieszą się te domowe, a zatem możliwe do samodzielnego wykonania. Jeśli zastanawiasz się nad tego typu metodami, musimy Cię niestety zmartwić. Skuteczność wybielania gwarantuje jedynie profesjonalny zabieg przeprowadzony w gabinecie ‒ stomatologicznym lub ortodontycznym. Poza tym tak specjalistyczne zadania zawsze warto powierzyć specjalistom.

Czy podczas jednego zabiegu można wybielić zęby

Najnowocześniejsze metody profesjonalnego wybielania zębów pozwalają uzyskać pożądany efekt już po jednym zabiegu. To dobra wiadomość dla niecierpliwych i wszystkich, którzy oczekują natychmiastowych rezultatów. Jeśli zastanawiasz się, jak skutecznie i szybko wybielić zęby, skorzystaj z tzw. wybielania jednoseansowego. Jak dowiedzieliśmy się na orto.info.pl, zabieg ten jest najskuteczniejszy wśród obecnie dostępnych i pozwala na rozjaśnienie uzębienia podczas jednej, trwającej ok. 1,5 godziny wizyty w gabinecie. Podczas zabiegu wykorzystuje się specjalne lampy, których światło wywołuje utlenianie się substancji wybielającej (nadtlenek wodoru) na powierzchni zębów. W ten sposób dochodzi do rozjaśnienia szkliwa nawet o 14 tonów!

Jak przygotować się do zabiegu wybielania zębów

Jednak przygotowania te nie są szczególnie problematyczne. Chodzi tutaj bowiem o usunięcie kamienia minimum 2 tygodnie przed planowanym zabiegiem wybielania. Z kolei 2 dni przed wizytą w gabinecie trzeba wykluczyć z diety kwaśne napoje. Poza tym, że usunięcie kamienia jest warunkiem przeprowadzenia wybielania zębów, to także konieczna opcja, jeśli chcesz m.in. uniknąć zapalenia dziąseł, czy ‒ w przyszłości ‒ parodontozy.

Efekty utrzymują się nawet do 4 lat

Wybielanie jednoseansowe daje naprawdę długo utrzymujące się rezultaty. W zasadzie jedynie pacjenci, którym zależy na wyjątkowo mocnym efekcie, poddają się ewentualnemu drugiemu zabiegowi. Jeśli natomiast będziesz dbać o prawidłową dietę (eliminując m.in. produkty barwiące zęby, jak kawa, czy czerwone wino) i właściwą higienę jamy ustnej, to efekt wybielania utrzyma się od 1 roku do nawet 4 lat od zabiegu. Wiele zależy także od Twoich indywidualnych predyspozycji w tym zakresie. Naturalna barwa zębów jest bardzo zróżnicowana ‒ od żółtobrunatnej do szaroniebieskiej. Efekt wybielania u każdego pacjenta może zatem być nieco inny.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • ulicamotylkowa 15 lipca, 2020

    To niesamowite, że podczas jednej wizyty można wybielić zęby? Ja kiedyś męczyłam się z paskami wybielającymi przez 6 tygodni z rzędu, a efekt był naprawdę marny.. Technologia naprawdę idzie do przodu.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ