Saturday, March 2, 2024
Home / POLECAMY  / Srom, wulwa, joni jadą na Wulwypad! Będziesz?

Srom, wulwa, joni jadą na Wulwypad! Będziesz?

Na Wulwypad wciąż są jeszcze wolne miejsca

kobiece ręce i brzoskiwnia jako wizualizacja wulwypadu

Byle nie mylić wulwy z waginą i nie infantylizować brzoskwinkami i muszelkami! / fot. Unsplash/Deon Black

W pierwszy weekend czerwca odbędzie się niezwykłe wydarzenie – Wulwypad. To pierwszy w Polsce wyjazd szkoleniowy, skupiony wokół zdrowia ginekologicznego i seksuologicznego, świadomej pielęgnacji intymnej oraz zdrowej relacji z ciałem. Rozmawiamy z twórczynią Wulwypadu, Agą Szuścik

 

Skąd pomysł na takie warsztaty?

Aga Szuścik: W ostatnich latach chętnie interesujemy się świadomą pielęgnacją, dbaniem o zdrowie i empatyczną relacją z własnym ciałem. Olejowanie włosów, serum z retinolem, działanie kurkumy czy ograniczanie smażonego dawno nie są już wiedzą tajemną. Jednocześnie naprawdę kiepsko idzie nam rozumienie, że wulwa, czyli srom, cipka, joni, to kolejna część ciała, względem której dobrze się orientować, co i jak. Ilekroć na Instagramie lub jakimś wydarzeniu mówię o podstawowych sprawach, takich jak kierunek podcierania się po zrobieniu kupy, właściwe mycie wulwy, kalendarz badań profilaktycznych czy uważne podejście do seksualności, spotykam się ze zdziwieniem.

Najwyższy czas do tej tendencji świadomego dbania o siebie dołożyć część ciała, o której stanowczo zbyt często zapominamy…

A że kocham prowadzić warsztaty, jestem w tym dobra, znam przefajnych specjalistów i hotel z pięknym ogrodem, to postanowiłam spróbować.

Co będziecie robić?

Całość podzieliłam na trzy części. Piątek 3 czerwca 2022 r. będzie dniem pielęgnacji intymnej. Po bankiecie powitalnym odbędzie się wykład o świadomej pielęgnacji i warsztaty tworzenia kosmetyku – poprowadzi je Adrianna Kasprzak, twórczyni marki Naturalne Atelier. Sobota to dzień ginekologii. Oprócz wykładów i paneli dyskusyjnych z prof. Pawłem Szymanowskim i dr Hanną Szwedą, przeprowadzimy warsztaty poznawania wyposażenia gabinetu ginekologicznego i prelekcję na temat profilaktyki. Po obiedzie fizjoterapeutka Sylwia Robak nauczy nas ćwiczeń dla zdrowej miednicy. W niedzielę zajmiemy się seksuologią – będzie wykład, panel i warsztaty z seksuolożką Antoniną Dębogórską.

Oprócz tego, relaks, luz i zabawa – garden party w piątek, wieczór niespodzianek w sobotę, turniej z nagrodami w niedzielę. Każda osoba wróci do domu z wiedzą, umiejętnościami, certyfikatem i sporą torbą prezentów.

No i oczywiście z niezapomnianymi wspomnieniami w głowie i na zdjęciach.

Jeszcze niedawno używałaś medycznego określenia „srom”, co się wydarzyło, że zamieniłaś „srom” na „wulwę”?

A wiesz, że pierwotną nazwą Wulwypadu był Cipcamp? Może Cię zaskoczę, ale wcale nie jestem w tej kwestii wybredna. Lubię i „srom”, i „cipkę”, i „wulwę”, fajne jest też „joni” czy stawiające do pionu określenie „zewnętrzna część żeńskich genitaliów”. Na co dzień naprzemiennie używam wszystkich tych określeń, natomiast wiem, że wielu osobom niektóre z nich mocno przeszkadzają: „srom” epatuje wstydem, „cipka” jeszcze niedawno była wulgarna, „wulwa” czy „joni” są nie aż tak popularne i przez to niewystarczająco zrozumiałe. Przy okazji Wulwypadu za najbezpieczniejszą uznałam wulwę, ale nie idę na noże, że był to najlepszy wybór.

Byle nie mylić wulwy z waginą i nie infantylizować brzoskwinkami i muszelkami!

 

Przeczytaj koniecznie:
Polska milcząca. Dlaczego nie potrafimy rozmawiać o seksie?

 

Wulwypad odbędzie się w pierwszy weekend czerwca 2022 / graf. materiały prasowe

Na Wulwypad wciąż są jeszcze wolne miejsca. Więcej szczegółów i możliwość zapisu znajdziesz tutaj: https://www.agaszuscik.com/wulwypad
Partnerami Wulwypadu są EasyToys, Gyneka, Feminum, Joy In Me, Różowa Skrzyneczka oraz Wydawnictwo Literackie.

TAGI

Dziennikarka i redaktor naczelna „Miasto Kobiet”, które wymyśliła i wprowadziła na rynek w 2004 rok. „Miasto Kobiet” to jej miłość, duma i pasja. Prezeska Fundacji Miasto Kobiet, która wspiera kobiety w odkrywaniu ich potencjału oraz założycielka Klubu Miasta Kobiet – cyklu spotkań dla kobiet z inspirującymi gośćmi.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ